Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFC] Brak sterowania szybami , pilotem MODUŁ KOMFORTU

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów

Na wstępie napiszę że szukałem już w wielu wątkach i nie znalazłem satysfakcjujących odpowiedzi i dlatego zakładam ten wątek . Problem z Audi A4 2003 rok kombi a mianowicie brak sterowania szybami (ani z klawiszy ani z pilota ) , brak sterowania centralnym zamkiem z pilota , świecąca lampka otwarcia maski i brak możliwości połączenia się z autem . Podejrzenie pada na moduł komfortu tylko gdzie on się znajduję bo znalazłem kilka postów że jest pod siedzeniem kierowcy , pod siedzeniem pasażera a inni twierdzą że jest za lewą lampą w bagażniku .Znalazłem również informację że znajduje się pod dźwignią otwierania maski . Proszę o podpowiedź bo autko zaczynam jutro pruć i nie chcę rozkręcać bez potrzeby . Proszę również o podpowiedź co może być że z autkiem nie można się połączyć z niczym , ani silnikiem , abs , komfortem itp . Na chwilę obecną nie rozbierałem autka i nie wiem czy ktoś nie odciął złącza OBD gdzieś po drodze w formie zabezpieczenia , bezpieczniki sprawdzone i są dobre . Proszę o wszelkie spostrzeżenia i sugestie .

Opublikowano

Żeby sprawdzić czy wszystko OK ze złączem, trzeba zdjąć osłonę od strony kierowcy - tą nad kolanami. Trzma się na trzech śrubach. Dwie od daołu, jedna z boku pod boczną zaślepką bezpieczników. Odkręcasz, ściągasz, badasz wtyczke. Jak wszyko z nią OK to sprawdź kabelek na innym samochodzie - bo może z nim coś nie tak. Tak jak Dominik napisał, problem leży po stronie komfortu. Sprawdź czy czasem nie pływa sobie. Sprawdź cza masz suchą wykładzine pod nogami po stronie kierowcy.

Opublikowano
  • Autor

No to dzięki Waszym podpowiedzią wiem że na 100% uwalony jest moduł bo wody jest tyle że karasie można hodować , zarówno z tyłu jak i z przodu . Co do złącza to tak jak pisałem poszukam jakiegoś odcięcia , bo nic innego nie przychodzi do głowy jak nie mam możliwości połączenia się z niczym . Dodam że lampki w środku też nie działają i są również sterowane z komfortu jak sądzę . Dodatkowo nie działa otwieranie/zamykanie z pilota i trzeba będzie je chyba dopisać Dziękuję za podpowiedzi i jeśli koledzy posiadają procedurę przyuczenia pilotów to mile widziane . Pozdrawiam

Opublikowano

Wysusz go dobrze i sprawdz, możesz go też rozebrać i wyczyścić. Te moduły to dość twarde są ;)

Jak masz szczęście to może jeszcze ożyć

Opublikowano
  • Autor

No i dziś rozebrałem dywaniki i jedna wielka tragedia , pełno wody a komfort pływa , cały zaśniedziały i popalona płytka obok przekaźnika . Czekam na nowy i zobaczymy po podmiance jak to tryka . Dodam że po odłączeniu komfortu połączyłem się z innymi sterownikami ( silnik , abs, itp ) Nie wiem co komfort blokował i jak to robił ale po jego odłączeniu pokazuję parametry i błędy .

Dam znać o sukcesach po wymianie modułu . Dziękuję za pomoc i potwierdzam że moduł znajduje się pod nogami kierowcy .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.