Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

superdziki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez superdziki

  1. Witam, Od jakiegoś czasu borykam się z problemem przerywania(szarpania) podczas nagrzewania silnika. Nie ma żadnego problemu z odpalaniem, do temperatury cieczy chłodzącej <75C wszystko jest ok. Problem jest gdzieś pomiędzy 75 a 85 stopni wtedy silnik zaczyna przerywać podczas dodawania gazu, nie gaśnie ale ciężko jest przyspieszyć, czuć wyraźnie szarpanie. Jak osiągnie 90 stopni na liczniku to problem ustępuje. Występuje to z samego rano po nocnym przestoju, w czasie dnia jakoś tego problemu nie zauważam podczas użytkowania. Nie kopci, nie widzę też innych objawów, pozatym wszystko jest ok. W kompie brak błędów, kąt synchronizacji 0.0 czasami wskoczy 0,6, korekty na wtryskiwaczach max 0,5 w sumie wszystkie dają okolice 0. Macie może jakieś pomysły lub sugestje?
  2. VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics Throttle Body Alignment (TBA) - Ross-Tech Wiki
  3. Przydałby się komplet logów bo z tych to można powiedzieć tyle co napisałeś i nic więcej. Czyli, Egr zaślepiony Turbo coś za duże ciśnienie daje Auto ma chipa
  4. Kolego Próbowałeś z przekręconym kluczykiem otworzyć szybę do samego końca i jeszcze chwilę przytrzymać przycisk, później tak samo z zamknięciem? I tak z każdą szybą. Czasami po odpięciu aku to głupieje, nie działa pilot i otwieranie/zamykanie samoczynne do końca dopuki takiej procedury nie wykonasz.
  5. Kolego a błędów na vagu w silniku z czujnika temperatury nie ma?? W logu 001 Stat jest dziwny skok temperatury w 0,3s o 8 stopni C, raczej nie możliwe w realu. Być może czujnik temperatury coś szwankuje a to mógłby być powód dużego spalania. W tych logach nigdzie więcej tego nie widać, ale podczas normalnego użytkowania nikt z kompem podpiętym cały czas nie jeździ. Może warto by się temu przyjrzeć.
  6. Ciężko powiedzieć, wydaje mi się że ten świst to w rzeczywistości będzie odgłos kręcącego się wirnika turbo (być może zbyt szybko i dlatego świszczy), może turbo do czyszczenia może dziura w dolocie albo intercoolerze. Najlepiej jakbyś zrobił logi i dał do działu Diagnostyka to może wyjdzie przyczyna. ---------- Post dopisany at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ---------- Na postoju turbo nie pompuje to dzwięku nie słychac
  7. Kolega miał tak samo, miał przerwaną izolację przewodów tuż przy czujniku, jak było mokro to widocznie wilgość robiła swoje. Czujnik jest przed chłodnicą z przedu.
  8. Podesłałem Ci na emaila numery pinów we wtyczce i co jest od czego
  9. Pisałem Ci przecież w poprzednim poście. Przełożyłeś piny we wtyczkach?
  10. Kup sobie kabelek VAG na allegro za 25PLN bo to raczej przydatna rzecz, to tak na przyszłość. A co do sygnału to nie ma możliwości aby się od tak wyłączył po odpięciu aku, raczej stawiam na problem z zamym brzęczykiem w zegarach. Możesz spróbować odpiąć aku jeszcze raz na jakiś czas (15min), może wróci brzęczyk
  11. W sumie dokładnie to nie jest opisane gdzie jest. Chyba pod kierownicą Podstawka jest na 6 przekaźników. Są też inne ale ta ma dokładnie 6. 4 od lewej jest od pompy paliwa 1 od lewej od klaksonu może to coś pomoże
  12. Droga od przekaźnika do sterownika APR przekażnik 4, czerwono niebieski przewód, później wtyczka czarna 10 pinowa w podszybiu 8pin, do sterownika silnika 65pin ADR przekażnik 4, czerwono niebieski przewód, wtyczka zółta 10 pinowa w podszybiu 6pin, ECU 4pin Pzdr
  13. Mam pytanie czy u Was też tak jest? Gdy włączam clh przy przekręconym zapłonie działa jakby odwrotnie tzn. wyciągnięcie kluczyka zapala światła a otwarcie drzwi gasi podczas gdy ja siedzę wśrodku. Dzieje się tak tylko raz, później już działa normalnie. Wszystkie inne kombinacje działają poprawnie. Pzdr
  14. Witam, Czy ktoś może wie do czego służą adaptacje w kanale 3 i 4? Kanały adaptacji: 1 Com Home sek 2 Bremslichtdimmung 3 CH aktiv /10 s 4 SL ein Warn Dzięki i pozdrawiam
  15. Trzeba chyba jeszcze do kostki w radiu dołożyć jeden dodatkowy pin, przynajmniej tak z Symphony miałem bez pinu nie było napisu BOSE BOSE-pin się nazywał na schemacie, na radiu powinieneś mieć opisane który to, ja tak miałem.
  16. EGR oprócz samych negatywnych działań pełni w silniku jedną pozytywną rolę, w zimę w duże mrozy silnik jednak pracuje po części na gorących spalinach i jest go dużo łatwiej rozgrzać niż z zaślepionym EGRem. Różnica ponoć jest znacząca ale nie miałem okazji jej osobiście przetestować.
  17. Naciskając Check albo kluczyk (niepamiętam który dokładnie guzik) na zegarach pojawi ci się komentarz która to żarówka
  18. Popatrz może Ci turbo ssie lewe powietrze już z za przepływki
  19. Najlepiej otwórz temat w dziale Diagnostyka Vag, zrób logi i poczekaj, forumowi specjaliści napewno pomogą. Bo puki co to tylko wróżenie z fusów
  20. Raczej jest uszkodzony stąd takie wartości, możesz na początek sprawdzić wtyczkę, przewody od niego czy nie są uszkodzone. W którymś z logów na chwilę zaczął żyć.
  21. Czuniki ciśnienia powietrza doładowanego pokazuje cały czas max możliwą wartość
  22. Miłego oglądania Gdybym nie trafił do odpowiedniego działu to proszę o przeniesienie
  23. Mam coś takiego ori, 8E0909518F 0261206878 360910 odezwij się na PW

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.