Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o sprawdzenie logów, nie ładuje tubro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Panowie mój ojciec ma problem z turbiną. Przeważnie jest tak że działa zaraz po odpaleniu samochodu a później po chwili jazdy przestaje się załączać. Zanika też wtedy podciśnienie na gruszce turbiny i pojawia się błąd o przeładowaniu turbiny.

-Wymieniono już zawór N75 na nowy

-Wszystkie wężyki podciśnienia

-Wczoraj ojciec odebrał samochód od mechanika który czyścił turbinę (podobno była trochę zasyfiona w środku).

Jednak teraz turbina załącza się chyba jeszcze rzadziej albo wg nie działa.

Zamieszczam logi dynamiczne, z tym że nie wiem czy przypadkiem grupy 0 nie nadpisał mi VAG próbą statyczną...

Bardzo proszę o pomoc

Log (0 - 004)

Log (1 - 010)

Log (2 - 008)

Log (3 - 001)

Log (4 - 003)

Log (5 - 011)

Log (6 - 000,000)

Zapomniałem dodać że jego silnik to 1.9 AVF

Opublikowano

Czuniki ciśnienia powietrza doładowanego pokazuje cały czas max możliwą wartość

Opublikowano
  • Autor

To właśnie też zauważyłem, więc na co zwrócić teraz uwagę? co z tym zrobić?

Dodam że sztanga turbiny pracuję w dużym zakresie..

Opublikowano

Raczej jest uszkodzony stąd takie wartości, możesz na początek sprawdzić wtyczkę, przewody od niego czy nie są uszkodzone.

W którymś z logów na chwilę zaczął żyć.

Opublikowano
  • Autor

Jeśli dobrze kojarzę to rozmawiamy o zaworze N75 tak ? Sęk w tym że został on zakupiony nowy.. Przełożyliśmy na chwilę ten stary i żadnej różnicy... Dzieje się to samo...

Opublikowano

to nie jest n75 :wink:

czujnikiblb.jpg

1 - Przepływomierz powietrza -G70-

2 - Zawór recyrkulacji spalin -N18- z potencjometrem recyrkulacji spalin -G212-

tylko w przypadku kodu literowego silnika BKE, BPW, BRB, BRC

3 - Silnik klapy w kolektorze ssącym -V157-

tylko w przypadku kodu literowego silnika BKE, BPW, BRB, BRC

4 - Czujnik temperatury płynu chłodzącego -G62-

Przed wymontowaniem ewentualnie obniżyć ciśnienie w układzie chłodzenia

5 - Pompa podwójna

6 - Złącze wielostykowe

Pompowtryskiwaczy

7 - Czujnik temperatury paliwa -G81-

8 - Czujnik ciśnienia doładowania -G31- z czujnikiem temperatury zasysanego powietrza -G42-

9 - Lampka ostrzegawcza spalin -K83-

W zestawie wskaźników

10 - Czujnik położenia pedału przyspieszenia -G79-

W przypadku kodu literowego silnika AVB, AVF, AWX, BKE: z przełącznikiem kick-down -F8- i przełącznikiem biegu jałowego -F60-

W przypadku kodu literowego silnika BPW, BRB, BRC: z czujnikiem położenia pedału przyspieszenia 2 -G185-

11 - Przełącznik świateł hamowania -F- i przełącznik pedału hamulca -F47-

12 - Przełącznik pedału sprzęgła -F36-

13 - 4-gniazdowy wspornik przekaźników w skrzynce elektrycznej w podszybiu

Z przekaźnikiem pompy paliwa -J17-

Z przekaźnikiem zasilania napięciowego zacisku 30 -J317-

W przypadku kodu literowego silnika AVB, AVF, AWX: z przekaźnikiem świec żarowych -J52-

W przypadku kodu literowego silnika BKE, BPW, BRB, BRC: ze sterownikiem automatyki rozgrzewania świec żarowych -J179-

Bezpiecznik topikowy świec żarowych silnika -S39-

Bezpiecznik elektroniki silnika -S282-

14 - Sterownik silnika

Do ok. 10.2004: sterownik układu bezpośredniego wtrysku silnika wysokoprężnego -J248-

Od ok. 11.2004: sterownik silnika -J623-

15 - Elektryczne złącza wtykowe z lewej strony na ścianie grodziowej

w przypadku kodu literowego silnika AVB, AVF, AWX, BKE:

Czujnika prędkości obrotowej silnika -G28-

Czujnika Halla -G40-

Miejsce zamontowania → Rys.

w przypadku kodu literowego silnika BPW, BRB, BRC:

Czujnika temperatury spalin 1 -G235-

Czujnika prędkości obrotowej silnika -G28-

Czujnika Halla -G40-

Sondy lambda -G39-

16 - Czujnik prędkości obrotowej silnika -G28-

po lewej stronie z tyłu na bloku silnika

17 - Świece żarowe

Świeca żarowa 1 -Q10-

Świeca żarowa 2 -Q11-

Świeca żarowa 3 -Q12-

Świeca żarowa 4 -Q13-

18 - Czujnik Halla -G40- Położenia wałka rozrządu

19 - Zawór elektromagnetyczny ograniczania ciśnienia doładowania -N75-

20 - Zawór recyrkulacji spalin -N18- i zawór przełączający klapy w kolektorze ssącym -N239-

tylko w samochodach z kodami silnika AVB, AVF, AWX

21 - Pompowtryskiwacze

Zawór pompowtryskiwacza cylindra 1 -N240-

Zawór pompowtryskiwacza cylindra 2 -N241-

Zawór pompowtryskiwacza cylindra 3 -N242-

Zawór pompowtryskiwacza cylindra 4 -N243-

:hi:

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem kostkę i przewody i wydają się Ok... Jak wypne kostkę całkiem to Vag pokazuje minimalne doladowanie...

Nie pozostaje mi nic innego jak go podmienić? Można go sprawdzić jakoś Vagiem ? Wyczytalem że to czujnik G 31 i zeby zobaczyć jego wskazania to jest to chyba grupa 115... Tylko na co zwrócić uwagę ?

Opublikowano

Masz uwalony czujnik cisnienia doładowania wymien/podmien i fura odzyje....

Opublikowano
Masz uwalony czujnik cisnienia doładowania wymien/podmien i fura odzyje....

:thumbup1:

Opublikowano
Nie pozostaje mi nic innego jak go podmienić? Można go sprawdzić jakoś Vagiem ? Wyczytalem że to czujnik G 31 i zeby zobaczyć jego wskazania to jest to chyba grupa 115... Tylko na co zwrócić uwagę ?

No przecież robiłeś logi Vagiem i na ich podstawie koledzy stwierdzili, że czujnik jest kaput (o ile nie ma zwarcia na wtyczce do niego) więc go podmień na próbę. Chodzi o czujnik ciśnienia doładowania G71, który masz na załączonym wyżej rysunku pod pozycją nr 8. Nie przejmuj się, że w innych opisach ma on nazwę G31. Po podmianie zloguj statycznie grupę 010 i dynamicznie 011 i już będziesz wiedział czy dobrze mierzy ten podmieniony po wartościach Intake air press. i Actual intake press.

Opublikowano

czesto padaja te czujniki w PD-kach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.