Treść opublikowana przez superdziki
-
[B6 AVF] Przerywanie podczas nagrzewania silnika
Witam, Od jakiegoś czasu borykam się z problemem przerywania(szarpania) podczas nagrzewania silnika. Nie ma żadnego problemu z odpalaniem, do temperatury cieczy chłodzącej <75C wszystko jest ok. Problem jest gdzieś pomiędzy 75 a 85 stopni wtedy silnik zaczyna przerywać podczas dodawania gazu, nie gaśnie ale ciężko jest przyspieszyć, czuć wyraźnie szarpanie. Jak osiągnie 90 stopni na liczniku to problem ustępuje. Występuje to z samego rano po nocnym przestoju, w czasie dnia jakoś tego problemu nie zauważam podczas użytkowania. Nie kopci, nie widzę też innych objawów, pozatym wszystko jest ok. W kompie brak błędów, kąt synchronizacji 0.0 czasami wskoczy 0,6, korekty na wtryskiwaczach max 0,5 w sumie wszystkie dają okolice 0. Macie może jakieś pomysły lub sugestje?
-
ciagly blad mimo wielu wymian i czyszczenia wszystkiego
VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics Throttle Body Alignment (TBA) - Ross-Tech Wiki
-
Czy auto ma chipa i czy logi są ok?
Przydałby się komplet logów bo z tych to można powiedzieć tyle co napisałeś i nic więcej. Czyli, Egr zaślepiony Turbo coś za duże ciśnienie daje Auto ma chipa
-
Wymiękam - otwieranie i domykanie szyb z pilota/kluczyka
Kolego Próbowałeś z przekręconym kluczykiem otworzyć szybę do samego końca i jeszcze chwilę przytrzymać przycisk, później tak samo z zamknięciem? I tak z każdą szybą. Czasami po odpięciu aku to głupieje, nie działa pilot i otwieranie/zamykanie samoczynne do końca dopuki takiej procedury nie wykonasz.
-
Raz odpala raz nie / Wariujace zegary....
Woda w podszybiu, pod akumulatorem?
-
Analiza logów AWX
Kolego a błędów na vagu w silniku z czujnika temperatury nie ma?? W logu 001 Stat jest dziwny skok temperatury w 0,3s o 8 stopni C, raczej nie możliwe w realu. Być może czujnik temperatury coś szwankuje a to mógłby być powód dużego spalania. W tych logach nigdzie więcej tego nie widać, ale podczas normalnego użytkowania nikt z kompem podpiętym cały czas nie jeździ. Może warto by się temu przyjrzeć.
-
Świst podczas dodawania gazu
Ciężko powiedzieć, wydaje mi się że ten świst to w rzeczywistości będzie odgłos kręcącego się wirnika turbo (być może zbyt szybko i dlatego świszczy), może turbo do czyszczenia może dziura w dolocie albo intercoolerze. Najlepiej jakbyś zrobił logi i dał do działu Diagnostyka to może wyjdzie przyczyna. ---------- Post dopisany at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ---------- Na postoju turbo nie pompuje to dzwięku nie słychac
-
temp zew gdy mokro
Kolega miał tak samo, miał przerwaną izolację przewodów tuż przy czujniku, jak było mokro to widocznie wilgość robiła swoje. Czujnik jest przed chłodnicą z przedu.
-
Sprawdzenie wiazki ABS
Podesłałem Ci na emaila numery pinów we wtyczce i co jest od czego
-
Gdzie szukać masy z ECU
Pisałem Ci przecież w poprzednim poście. Przełożyłeś piny we wtyczkach?
-
Sygnał dźwiękowy po zaświeceniu się rezerwy
Kup sobie kabelek VAG na allegro za 25PLN bo to raczej przydatna rzecz, to tak na przyszłość. A co do sygnału to nie ma możliwości aby się od tak wyłączył po odpięciu aku, raczej stawiam na problem z zamym brzęczykiem w zegarach. Możesz spróbować odpiąć aku jeszcze raz na jakiś czas (15min), może wróci brzęczyk
-
SWAP na 2.8 APR pomoc z ecu
W sumie dokładnie to nie jest opisane gdzie jest. Chyba pod kierownicą Podstawka jest na 6 przekaźników. Są też inne ale ta ma dokładnie 6. 4 od lewej jest od pompy paliwa 1 od lewej od klaksonu może to coś pomoże
-
SWAP na 2.8 APR pomoc z ecu
Droga od przekaźnika do sterownika APR przekażnik 4, czerwono niebieski przewód, później wtyczka czarna 10 pinowa w podszybiu 8pin, do sterownika silnika 65pin ADR przekażnik 4, czerwono niebieski przewód, wtyczka zółta 10 pinowa w podszybiu 6pin, ECU 4pin Pzdr
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Mam pytanie czy u Was też tak jest? Gdy włączam clh przy przekręconym zapłonie działa jakby odwrotnie tzn. wyciągnięcie kluczyka zapala światła a otwarcie drzwi gasi podczas gdy ja siedzę wśrodku. Dzieje się tak tylko raz, później już działa normalnie. Wszystkie inne kombinacje działają poprawnie. Pzdr
-
Adaptacje modułu MCE w wersji "F"
Witam, Czy ktoś może wie do czego służą adaptacje w kanale 3 i 4? Kanały adaptacji: 1 Com Home sek 2 Bremslichtdimmung 3 CH aktiv /10 s 4 SL ein Warn Dzięki i pozdrawiam
-
Audi Concert 2 (1din) CD-zmiana kodowania na BOSE
Trzeba chyba jeszcze do kostki w radiu dołożyć jeden dodatkowy pin, przynajmniej tak z Symphony miałem bez pinu nie było napisu BOSE BOSE-pin się nazywał na schemacie, na radiu powinieneś mieć opisane który to, ja tak miałem.
-
[B6 AWX] Wywalić EGR czy kupić nowy?
EGR oprócz samych negatywnych działań pełni w silniku jedną pozytywną rolę, w zimę w duże mrozy silnik jednak pracuje po części na gorących spalinach i jest go dużo łatwiej rozgrzać niż z zaślepionym EGRem. Różnica ponoć jest znacząca ale nie miałem okazji jej osobiście przetestować.
-
Co to za błąd?
Naciskając Check albo kluczyk (niepamiętam który dokładnie guzik) na zegarach pojawi ci się komentarz która to żarówka
-
Prosba o analize logow dynamicznych
Popatrz może Ci turbo ssie lewe powietrze już z za przepływki
-
brak mocy vag nie pokazuje zadnych bledow
Najlepiej otwórz temat w dziale Diagnostyka Vag, zrób logi i poczekaj, forumowi specjaliści napewno pomogą. Bo puki co to tylko wróżenie z fusów
-
Prośba o sprawdzenie logów, nie ładuje tubro
Raczej jest uszkodzony stąd takie wartości, możesz na początek sprawdzić wtyczkę, przewody od niego czy nie są uszkodzone. W którymś z logów na chwilę zaczął żyć.
-
Prośba o sprawdzenie logów, nie ładuje tubro
Dodaj logi statyczne i BS
-
Prośba o sprawdzenie logów, nie ładuje tubro
Czuniki ciśnienia powietrza doładowanego pokazuje cały czas max możliwą wartość
-
Porównanie chińskich żarówek D1S dostępnych w PL do oryginału
Miłego oglądania Gdybym nie trafił do odpowiedniego działu to proszę o przeniesienie
-
Audi A4 B6 USA problem z komputerem(program)
Mam coś takiego ori, 8E0909518F 0261206878 360910 odezwij się na PW