Treść opublikowana przez superdziki
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Trzeba się jeszcze zastanowić czy w B7 strzela jeden nabój, drugi a może oba jednocześnie. Chodzi mi o to aby przy niewielkiej prędkości przy wystrzale z obu naboi komuś głowy nie urwało.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Bo w starej nie ma miejsca na manetke tempomatu
-
[ALL B6] Brak świateł mijania (usterka usunięta)
a kontrole przepalonych żarówek na Fisie masz? Jeśli tak to MCE w wersji High jeśli nie to Low. Jeśli masz to sprawdz błędy w MCE Możemy wtedy coś dalej szukać
-
[ALL B6] Mikrostyk w zamku bagażnika
Styk przy zamkniętej klapie jest rozwarty. Kup sobie cały zamek jeśli jest uszkodzony, szkoda czasu i pieniedzy na zabawe. U mnie wszystkie zabiegi starczały na kilka dni, poźniej dalej problem. Nigdy nie wiesz czy to mikrostyk, ja np miałem ukruszony ten element który wciska mikrostyk. Może u ciebie jest tylko zabrudzony mechanizm, bo takie przypadki tez bywaly. Ja kupilem cały zamek chyba za 70 z wysyłem
-
[B6 AVB] Nie działa ogrzewanie tylnej szyby-sedan
Podepnij Vaga i zobacz jaki błąd pokazuje Klimatronik, przyczyn może być wiele
-
[B5 ADP] Problem z wycieraczaki, kierunkowskazami, światłami, mijania, kontrolkami...
A akumulator dobry?
-
[ALL B5] Problem z podłączeniem zmieniarki.
A w które piny i w jakiej kostce są podłączone te luźne kabelki?
-
[ALL B6] Problem z xenonami - brak dwóch po wymianie jednego palnika
A mnie właśnie obie przetwornice padły po wymianie żarników
-
[ALL B6] Problem z kontrolkami jak zapalam swiatła.
Sam już sobie odpowiedziałeś Przetwornice od nie ori ksenonów sieją zakłucenia. Poszukasz w tym dziale dobrze, to znajdziesz wątki z tym tematem związane
-
[B6 AWX] Problem z centralnym
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba przy przekręconym zapłonie w stacyjce z niedziałającym kluczykiem, przyciskałem otwieranie lub zamykanie drzwi na pilocie i problem przechodził, pilot działał spowrotem. Ale głowy nie dam już
-
[B6 AWX] Problem z centralnym
Miałem podobnie, auto nie otwierało się zdalnie z kluczyka, a w zamku otwierały mi się tylko drzwi kierowcy. Dopiero po włożeniu w stacyjkę otwierała się reszta drzwi i mignęły kierunki Po zmianie kluczyka na drugi od kompletu problem się nie pojawił Stawiam baterie w pilocie
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Moje spalanie około 6,7 litra, manual, 65% trasa i 35% miasto, na trasie średnio 110km/h (zależy jaka trasa). Mam ori Webasto więc jak jest zimno ciągle grzeje, swoje spali ale silnik po chwili już ciepły. Wydaje mi się że do rozgrzania silnika webasto spali mniej niż zimny silnik przez dłuższy czas.
-
[ALL B6] Kontrolka przepalonej żarówki
U mnie powodem zaśniedziałych blaszek był nie do końca hermetycznie zamknięta obudowa z powodu "obrobionych" śrubek mocujących klosz Zalecam wymianę śrubek, chyba że wszystko wykręciło się bez problemu i tak samo przykręciło
-
[ALL B6] Kontrolka przepalonej żarówki
Kupiłem takie, H6W kolor biały. http://allegro.pl/postojowki-led-8x-smd-w5w-ba9s-bax9s-h6w-can-bus-i2047806031.html Puki co mogę polecić ale jak będzie za jakiś czas to się okaże.
-
[ALL B6] Kontrolka przepalonej żarówki
Raz może być taka informacja a raz nie. Postojówka przepala się i będzie czasem info się pojawiać a czasem będzie spokój. Jak będziesz miał taką informację następnym razem to zobacz czy to będzie "right" czy "left" I wymień. Mnie też to wkurzało przez dwa tygodnie. Raz była informacja a raz nie. Prawda, czasem jest tak że jak się żarowka przepali ale z odpowiedniej strony się ją stuknie to zaskoczy i świeci. Ja teraz testuję LEDy, bo żarówki H6W już mnie nie raz zdenerwowały
-
[B6 BFC] Brak sterowania szybami , pilotem MODUŁ KOMFORTU
Wysusz go dobrze i sprawdz, możesz go też rozebrać i wyczyścić. Te moduły to dość twarde są Jak masz szczęście to może jeszcze ożyć
-
[ALL] Tylna wycieraczka chodzi w drugą stronę :/
Zadzwoń do niego, przedstaw problem, może ma jakieś inne cudowne rozwiązanie
-
[ALL B6] Kontrolka przepalonej żarówki
To raczej standart, sprawdz w przednich lampach. Żarówki H6W jak masz ksenony, przy zwyklych lampach glowy nie dam że są takie same.
-
[B6 AVF] Opinie na temat paliw Orlen Ekodiesel
Wiecie a ja zauważyłem pewną różnicę między Ekodieslem a Verva z Orlenu. Dość dużo jeżdze i często tankuję. Auto jak w opisie. Na vervie średnio przejeżdzam 10% więcej kilometrów na jednym tankowaniu do pełna niż na Ekodieslu(zwykłym dieslu).
-
[ALL B6] Podłączenie RNS-E pod własne audio
Da się, tylko trzeba lekko kosz "ztuninngować"
-
[ALL] Tylna wycieraczka chodzi w drugą stronę :/
Tu masz coś o tym http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=234734.0;highlight=wycieraczka
-
[ALL B6] Kontrolka przepalonej żarówki
postojówki
-
Naprawa pompki obiegu wody V55 (ori Webasto)
Witam, Jak wiadomo ceny nowych części są strasznie duże pompka ori w ASO 8E0 261 431 kosztuję majątek. W związku z tym że borykalem się od jakiegoś czasu z pompką V55 i błędem poniżej postanowiłem troszkę pogrzebać i zaoszczędzić. Problem objawiał się wyłączaniem webasta po jakimś czasie podczas pracy na postoju, podczas pracującego silnika problemu nie bylo. Pogrzebałem i znalazłem Ori pompka o numerze 8E0 261 431 Zamiennik Bosch 0 392 020 034 cena w InterCars 300PLN Numer oplowski 90448286 to do weryfikacji bo nie miałem okazji sprawdzić organolepytcznie ale skoro numer Boscha się zgadza powinno pasować. Pompki te były montowane też jako dodatkowa pompka obiegu wody do silników powyżej 2,5 w Oplach Vectra i Omega, można znaleźć na allegro używki dość tanio 50-100PLN. Tylko z używkami nigdy nie wiadomo w jakim są stanie. Błąd pochodzi od zużytych szczotek w silniczku. Wymiana szczotek, potrzeba około 3h Szczotki o wymiarach 5x5x10mm z wyprowadzeniem przewodu najlepiej z boku a nie od tyłu szczotki. Podczas demontażu pompki nie spuszczałem płynu chłodzącego a wyciekło mi tylko około 100ml, węże po wyciągnięciu pompki zatkałem profilaktycznie. Pompka zamocowana jest do piecyka na jednej śrubie, węże są dość elastyczne i da się ja podciągnoć do góry aby był łatwy dostęp do zacisków węży. Wyciągnięcie szczotko trzymacza jest proste wystarczy odgiąć metalowe blaszki i wszystko wychodzi na wierzch. Stare szczotki odciąłem i przylutowałem nowe, miałem o 1mm za szerokie ale papier scierny pomógł znacznie Do montażu szczotek użyłem walca o średnicy 15mm, komutator ma 13mm, wszystko aby dobrze ułożyć szczotki. Aby zamontować szczotkotrzymacz w silniku należy podwiązać sprężynki szczotek nitką, inaczej nie wejdą na komutator, poniżej zdjęcie jak to wykonałem. Wkładamy wszystko w silnik ale tylko do wysokości oringa uszczelniającego po to aby dało się odwiązać i swobodnie wyciągnąć nitkę. Wciskamy do końca, ja tutaj wykorzystałem zasilacz 12 V to sprawdzenia działania, wszystko chulało więc zagiąłem spowrotem blaszki i zamontowałem w samochodzie. Pompka i webasto hula bez problemu od tamtej pory Koszt zabiegu 0 PLN, szczotki miałem w zestawie do którejś wiertarki, troche nie pasowały ale papier scierny robi cuda Mam nadzieję że komuś jeszcze kiedyś ten wątek pomoże Żeby nie było zdjątka wykorzystałem z forum www.benzworld.org Pozdrawiam
-
Spociki w Kielcach
Mnie w sumie też by pasowała 17 :gwizdanie: Plan mam później taki jak Stolkien
-
[ALL B6/B7] Pompka wody do Webasto
Jaki jest numer pompki wody do ori webasto A4 B6? Może numer zamiennika Bosch? Pozdrawiam