Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Opinie na temat paliw Orlen Ekodiesel


maki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! :hi: Mam pytanie czy sa jakies przeciwskazania co do tankowania paliwa Orlen Ekodiesel do naszych pompowtryskow z tego co poczytalem na stronie Orlenu to zwykle paliwo ale niepewnosc pozostala. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie wiem dokladnie ale auta dostosowane do ekodiesla mialy na klapce z baku diesel/ekodiesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chyba mylicie ekodiesel z biodiesel. Ekodiesel to normalne paliwo diesla a niby Verwa to diesel o lepszych właściwościach ale pewnie gówno prawda tylko zwykłe naciąganie kasy od nieświadomych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rowniez tak jest... ekodiesel to normalny diesel jak na bp, a ze dowala sobie nazwe verva czy jak to sie pisze czy bp ultimate, to niema co w to wierzyc, wole zwyklego diesla zalac plus jaka formula w zimie i jest ok :good::tongue4: zwykle okradanie ludzi, ze niby to jest zimowe paliwo pod inna nazwa , a nikt pewnosci niema czy to jest zwykle paliwo czy nie...ja juz tankuje 2 rok swojego klekota zwyklym dieslem i problemow niemam, oprocz odpalania jak jest ponizej +5 stopni ,ale to nie od paliwa zalezy bo tankowalem zimowke i to samo..... posty sa w innym temacie. pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły diesel,można go śmiało lać do PD,za to nie wolno wlewać biodiesel ze stacji Bliska ani żadnego opałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak PDki "oficjalnie" ale w moim 2.0TDI CR 143ps szmelcpolkowicowagenowy ma na wlewie naklejke z napisem biodiesel i napis ten jest przekreslony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak ja zawsze lałem Verwe, od ostatnich dwóch tankowań zalałem auto zwykłym ekodiesel i nie czuje żadnej różnicy wręcz przeciwnie.

Przypuszczam że to zwykłe pieprzenie z ta Verwa i jest to tylko napis na dystrybutorze i wyższa cena a paliwo to samo.

To oszukiwanie ludzi na których zarabiają stacje orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły diesel,można go śmiało lać do PD,za to nie wolno wlewać biodiesel ze stacji Bliska ani żadnego opałowego.

Na redbulu testuje się od jakiegoś czasu (15 kkm) audi A2 z motorkiem AMF. :naughty:

Jak na razie żadnych niepokojących objawów nie zaobserwowano :cool1:

Ale jak by co to w garażu leży w zapasie BNM :tongue4:

Znam jedno AVG które na Redbula przeszło po 400 kkm, a aktualnie ma 510 kkm i ma się całkiem dobrze, ale to VP :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły diesel,można go śmiało lać do PD,za to nie wolno wlewać biodiesel ze stacji Bliska ani żadnego opałowego.

Na redbulu testuje się od jakiegoś czasu (15 kkm) audi A2 z motorkiem AMF. :naughty:

Jak na razie żadnych niepokojących objawów nie zaobserwowano :cool1:

Ale jak by co to w garażu leży w zapasie BNM :tongue4:

Znam jedno AVG które na Redbula przeszło po 400 kkm, a aktualnie ma 510 kkm i ma się całkiem dobrze, ale to VP :mysli:

No właśnie VP! A w PD to nie przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Ekodiesel z orlenu to normalne paliwo tylko z drobnym dodatkiem jakiegoś uszlachetniacza zeby auto nie kopciło. Swoją drogą bardziej polecam Supradiesel ze statoila bo jakoś lepiej chodzi auto na tym. Przynajmniej mi tak sie wydaje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Ekodiesel z orlenu to normalne paliwo tylko z drobnym dodatkiem jakiegoś uszlachetniacza zeby auto nie kopciło. Swoją drogą bardziej polecam Supradiesel ze statoila bo jakoś lepiej chodzi auto na tym. Przynajmniej mi tak sie wydaje :decayed:

placebo

Jakoś musisz sie usprawiedliwić sam przed sobą że dałes 20gr za litr więcej :decayed:

Te wszystkie paliwa Verva, Ultimate i inne to chwyt marketingowy a załoze sie że jakby oddać to do laboratorium to by wyszło że to samo. Podejrzewam że nawet ta sama pompa w zbiorniku na stacji to podaje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z gory przepraszam za pytanie nie w temacie ale niewiem gdzie mam je zamiescic, a w :szukaj: nic nie znalazlem. Pytanie to : ile jest kanalow odplywowych w audi a4 b6 avant z przodu i gdzie sie one znajduja. z gory thx podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły diesel,można go śmiało lać do PD,za to nie wolno wlewać biodiesel ze stacji Bliska ani żadnego opałowego.

Na redbulu testuje się od jakiegoś czasu (15 kkm) audi A2 z motorkiem AMF. :naughty:

Jak na razie żadnych niepokojących objawów nie zaobserwowano :cool1:

Ale jak by co to w garażu leży w zapasie BNM :tongue4:

Znam jedno AVG które na Redbula przeszło po 400 kkm, a aktualnie ma 510 kkm i ma się całkiem dobrze, ale to VP :mysli:

No właśnie VP! A w PD to nie przejdzie...

AMF w A2 jest na PD i przechodzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,jeżdżę już od trzech lat na tym ekodislu .Żadnej zmiany auto jeździ jak jeździło :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie paliwa Verva, Ultimate i inne to chwyt marketingowy a załoze sie że jakby oddać to do laboratorium to by wyszło że to samo. Podejrzewam że nawet ta sama pompa w zbiorniku na stacji to podaje :decayed:

pupa :tongue4: verva ma osobny zbiornik przeważnie mniejszy niż zwykły ON (czyli ekodiesel) verva posiada dodatek który po sprzedaniu 100L verwy z 1000L się zwraca :cool1: a bajery typu na vervie lepiej mi idzie albo w zimie lepiej pali wyssane z palca i totalne bzdury :cool1: simsonek Ekodiesel z Orlenu to normalne paliwo tylko z drobnym dodatkiem jakiegoś uszlachetniacza kto Ci takimi bzdurami zawraca głowę :wink4: nie ma znaczenia czy to stacja Bliska, czy inne . Paliwo dostarczają w Polsce w 80% Widełka [br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 16:44_________________________________________________Można powiedzieć że verva to takie paliwo dla prezesów w X6 albo w Q7 aby się czuli jeszcze lepsi, przepłacając za bzdurę. Ale on na vervie śmiga :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...