Jump to content
IGNORED

[B6 AVB] Nie działa ogrzewanie tylnej szyby-sedan


szyba

Recommended Posts

Witam. Wczoraj podczas jazdy przestalo dzialac ogrzewanie tylnej szyby. Klimatronic na pewno z b6, bezpiecznik dobry. Nie potrafie znalezc kabla do ogrzewania tylnej szyby. Dodam jeszcze,ze mam tez podgrzewane lusterka i nie dziala calosc. Dioda na klimatroniku nawet sie nie zapala

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Przed chwilą VAGowałem samochód, w klimatronicu nie ma żadnego błędu, testowałem też segmenty wyświetlacza i dioda się wtedy zapala.

Próbowałem też sprawdzać inne działy np elektronika, moduł komfortu ale nic nie wyskakuje z błędów.

Gdzie teraz szukać ?

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie przetarł się kabel i to może być problemem.

Link to comment
Share on other sites

Kabel musi iść z lewej albo z prawej strony w samym dole szyby. Najlepiej to samemu sprawdź dokładnie gdzie on może się znajdować..

Link to comment
Share on other sites

Czy tego kabla mam szukać wewnątrz samochodu gdzieś na tylnej półce, czy od strony bagażnika w okolicach subwoofera ? [br]Dopisany: 01 Luty 2012, 10:25_________________________________________________Mam jeszcze jedno pytanie, z tego co czytałem na forum, usterka kabla do tylnej szyby wystepuje w momencie, kiedy klimatronic się świeci a szyba się nie grzeje, w moim przypadku klimatronic nawet nie zapala diody od podgrzewania tylnej szyby, dlatego nie wiem też, czy to raczej nie wina usterki wystepującej "przed" klimatronikiem, a nie "po".

Link to comment
Share on other sites

Z tyłu nad szybą masz taką plastikową maskownice/podsufitka, zdejmij ją i będzie tam wzmacniacz do radia i tam też z tego co pamiętam idzie instalacją do podgrzewania szyby. Ja jeszcze na twoim miejscu sprawdził bym włącznik podgrzewania szyby bo jak mówisz że dioda się w nim nie zapala to chyba w nim jest problem. Sprawdz czy tam prąd dochodzi i czy działa on prawidłowo. Podgrzewanie szyby włączasz przyciskiem na klimatroniku, wciskasz i ma działać nic tam dodatkowo nie musisz uruchamiać.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...