Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Dziwne tarcie przy hamowaniu


Gość son_czwa

Rekomendowane odpowiedzi

Będę dzisiaj zmieniał oponki to przy okazji zrobię sobie przegląd i chciałem się Was poradzić...

Przy hamowaniu przy małej prędkości np. dojazd do skrzyżowania, parkowanie nie zawsze ale słychać jakieś tarcie, brzęczenie... nie wiem jak to nazwać nawet.

Jakiś tam kiedyś "fachowiec" powiedział, że to po prostu ABS, bardziej wrażliwy i reaguje inaczej niż w innych autach, czy to możliwe?

Czy po prostu jest jakiś problem z tarczami?

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnośnik i zakręć kołem - posłuchaj czy nie ma tarcia - moze zapieczone są zaciski i słabo odbijają

albo podjedź do innego warsztatu - nie powinno być tarcia i nie ma raczej mniej i bardziej czułego ABSu - albo działa poprawnie albo wymaga konserwacji

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się działający poprawnie ABS uaktywnia się tylko podczas ostrego hamowania? I u mnie nie powinno być czegoś takiego słychać?[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2008, 12:20 _________________________________________________

wymaga konserwacji

a co to dokładnie znaczy? w jaki sposób dokonać konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy hamowaniu przy małej prędkości np. dojazd do skrzyżowania, parkowanie nie zawsze ale słychać jakieś tarcie, brzęczenie... nie wiem jak to nazwać nawet.

mam dokladnie ten sam problem - wylacznie przy malych predkosciach. ciezko okreslic ten dzwiek - nie jest to metaliczne ocieranie, ani skrzypienie... przy czym tarcze i klocki sa w stanie bardzo dobrym. jak do tej pory zaden mechanik-czarodziej nie potrafil tego wyeliminowac (krecac kolami na podniesionym aucie nic nie slychac).

moim zdaniem nie ma to nic wspolnego z absem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to opony... chyba że już wymieniałeś i to nic nie dało... a jeśli nie to sprawdz czy z 2 strony tarcz nie ma troche rdzy... bo wtedy przy delikatnym hamowaniu jest takie dziwne tarcie i dziwny oddzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to opony... chyba że już wymieniałeś i to nic nie dało...

nie, to nie opony - ten sam efekt wystepowal/wystepuje przy trzech roznych modelach opon.

a jeśli nie to sprawdz czy z 2 strony tarcz nie ma troche rdzy... bo wtedy przy delikatnym hamowaniu jest takie dziwne tarcie i dziwny oddzwiek.

ale czy taka rdza nie wytarlaby sie po kilkudziesieciu hamowaniach?

tymczasem, przez 10kkm ten dzwiekowy efekt ani sie nie poglebil, ani nie zmniejszyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie powyższe zaczęło występować po wymianie tarcz przednich i oczywiście klocków. Tak jak kolega napisał, tarcie to występuję przy małej prędkości. Po naciśnięciu hamulca czuć jest tarcie na pedale, coś jak abs ale z większą częstotliwością. Jestem na etapie rozwiązywania tego problemu, ale gdyby ktoś miał jakiś pomysł to poproszę.

26-04-2008r.

--------------------------------------------------------------------------------

A więc dzisiaj wymieniłem tarcze tylnie + klocki. Przy okazji docisnąłem tylne czujniki ABS-u (weszły kilka mm). Do tej chwili przejechałem kilka kilometrów i jest cisza ... odpukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...