Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Czy wymieniać teraz rozrząd?


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Jako, że przy odpalaniu samochodu po dłuższym postoju zaczynają się szmery i ogólnie dziwne dźwięki (trwające kilka sekund) Click.

Nie wiem dokładnie, czy to rozrząd, czy ten nastawnik wałka, czy co tam.

Nie wiem kiedy ostatnio był wymieniany rozrząd, poprzedni właściciel powiedział żeby wymienić przy 180kkm. Teraz na blacie mam 153kkm więc do wymiany jeszcze trochę czasu jest, ale wolałbym jednak to trochę przyśpieszyć :). Wymieniać przy tym łańcuch skoro takie dźwięki dziwne dochodzą? Ogólnie to słychać jakby chrobotanie, czy skrzypienie (jakaś rolka/napinacz) na jałowym biegu..

Chciałbym jednak, żeby to były dobre części a nie jakieś gówno. Pompa, pasek, napinacze, łańcuch. Coś jeszcze do kompletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniałem 1k temu. Żaden polski mechanik oprócz mnie tego samochodu nie tknął i niech tak zostanie, sam wole wszystko robić :good: Samochód przyprowadziłem jak miał 151500 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienil.. tez taki mialem dylemat.. poprzedni wlasciciel mowil mi ze moge jeszcze 60tys km zrobic na tym rozrzadzie.. pojezdzilem 10 tys i wymienilem.. bo co chwile tylko myslalem ile to bedzie kosztowac jak cos tam sie zj**ie.. jak mechanik mi zmienial to mowil ze dobrze ze to robie po pasek juz marnie wygladal.. i rolki tez nie byly w najlepszym stanie.. po wymianie przynajmniej moglem normalnie spac.. i nie stresowac sie za kazdym razem kiedy wsiadalem do samochodu..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...