Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli mamy starsza wersje VCDS to kodujemy recznie : po zmianie z 0 na 1 klikamy z boku (gdziekolwiek)

Pozniej EXIT :wink:

PRZYKLAD :

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mamy starsza wersje VCDS to kodujemy recznie : po zmianie z 0 na 1 klikamy z boku (gdziekolwiek)

Pozniej EXIT :wink:

PRZYKLAD :

http://s19.postimg.org/ivabtyp3z/image.jpg

http://s19.postimg.org/40lqfsfj3/image.jpg

właśnie tym razem nacisnąłem gdzie indziej zrobiłem zdj tel numeru i dałem EXIT

I właśnie się dowiedziałem że Bity liczyłem zawsze ze złej strony dziękuję raz jeszcze

---------- Post dopisany 30-01-2014 at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany 29-01-2014 at 16:06 ----------

Podświetlanie klamek i przełączników jest w regulacji przy włączniku świateł. Jak chcesz aby klamki Ci intensywniej świeciły, to musisz pociągnąć kabelki i je przylutować do lampek oświetlenia nóg :wink:

Wcześniej możesz zamienić na diody białe i koniecznie 12V

Czy można podłączyć podświetlanie nóg przód razem z klamkami przód jednym słowem dwie Ori lampki więcej i z tyłem zrobić to samo czyli te klamki z tyłu podłaczyć pod lamki z tyłu, bo mi sterownik drzwi nie obsłuży taki mam 8K0 959793 E (patrząc na zdjęcia ebay są półkwadraty )i wszystkie te lampki czyli 4 plus 4 klamki a potem dołożyć kratki już normalnie ale mase do zaplniczki czy jakiś większy drut potrzebuje do tej masy. Czy nic się nie stanie nie

I jakie są numery ori żeby zrobić podświetlane klamki czerwone chciałbym i myślałem nad takimi co są w suficie - mogły by być??

---------- Post dopisany 02-02-2014 at 16:50 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2014 at 23:33 ----------

Zrobiłem schowek od świateł, a przód od pinu 17 działa wszystko teraz znalazłem w Etce:

4B0972623 wtyczka

4D0919173 dioda emitująca z uchwytem (domyślam się czerwona)

żeby zrobić klamki przód

A co do nawiewów w Angli w ASO zestaw dwa i jeden na środek 24.93 z vat. plus kable i wtyczki

Zanim kupię gdyby ktoś już tak zrobił to czy to mi zadziała i podejdzie patrzyłem w etce na A6 2007 i A4 2009 te same części są, Które piny moge próbować ??

w Najgorszym przypadku po prowadze tak jak na nogi przód czyli od pinu 17

Teraz pytanie jak podprowadzić z piu 14 na oświetlenie nóg tył i jak prowadziliście kable jakieś pomysły??

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie jak podprowadzić z piu 14 na oświetlenie nóg tył i jak prowadziliście kable jakieś pomysły??

Z tym jest duzo roboty :kwasny: ja u siebie demontowałem fotele i przewody pusciłem w podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł wepchnąć cienką listwe z przewodem pod dywanem w strone kostek zaczynając tu gdzue jest czarna skrzynka pod siedzeniem ( patrzyłem w czerwoną wtyczke darmowych pinów nie ma )bez rozbierania siedzeń i podłogi.

Pytanie czy tam są jakieś przewody pod dywanem i czy moge o coś zachaczyć tą listwa?

co do klamek i podświetlania ORI w a4 B8 zamówiłem oto numery może komuś się przyda

4B0972623 wtyczka

4D0919173 dioda ale gość z aso powiedział że takiej nie ma:kwasny:

Ale jest taka

4F0919173 do 2005

4F0919173A po 2005 UWAGA to jest Lewa tylko!!!!

Jutro mają być to napisze numery prawej i Lewej dokładnie aha (nie tanie te lampki :kwasny: )

Pytanie mam taki moduł 8K0 959 793 E i vcds pokazuje tak

czy mam taką opcje czy tylko vcds pokazuje że takowa jest dostępna

---------- Post dopisany at 16:19 ---------- Poprzedni post napisany at 16:11 ----------

zdj_cie_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł wepchnąć cienką listwe z przewodem pod dywanem w strone kostek zaczynając tu gdzue jest czarna skrzynka pod siedzeniem ( patrzyłem w czerwoną wtyczke darmowych pinów nie ma )bez rozbierania siedzeń i podłogi.

Pytanie czy tam są jakieś przewody pod dywanem i czy moge o coś zachaczyć tą listwa?

co do klamek i podświetlania ORI w a4 B8 zamówiłem oto numery może komuś się przyda

4B0972623 wtyczka

4D0919173 dioda ale gość z aso powiedział że takiej nie ma:kwasny:

Ale jest taka

4F0919173 do 2005

4F0919173A po 2005 UWAGA to jest Lewa tylko!!!!

Jutro mają być to napisze numery prawej i Lewej dokładnie aha (nie tanie te lampki :kwasny: )

Pytanie mam taki moduł 8K0 959 793 E i vcds pokazuje tak

czy mam taką opcje czy tylko vcds pokazuje że takowa jest dostępna

---------- Post dopisany at 16:19 ---------- Poprzedni post napisany at 16:11 ----------

http://s10.postimg.org/arqldu7l1/zdj_cie_3.jpg

spróbuj zakodować (zaznaczyć opcje) jak sterownik przyjmie kodowanie to jesteś na prostej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przednie chyba pin 3 (nie jestem na 100%pewien) a tył pin 1 (ewentualnie mogło być odwrotnie) niedawno to robiłem ale wyleciało ze łba:facepalm:

A podświetlenie klamek lepiej było poszukać po necie, ja kupiłem całe wiązki tapicerek z podświetleniem klamek (50zł szt) taniej jak wszystko w ASO kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc żeby podłaczyć oświetlenie tył nogi trzeba podłaczyć się do wtyczki A3 pin 14 prawda ??

Nie moge wepchać kabelka klamre odbezbieczyłem wysuwa się na trochę ( nie wiem jak się ma wysunąć ) przeczytałem całe 20 stron wątku nikt o tym nie pisał używam takiego kabelka z małymi pinami co do wtyczki szarej

Jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko szukałeś wszystko jest w wątku:decayed: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-montaz-pakietu-wewnetrznego-qq1-oswietlenia-przestrzeni-nog-kratek-schowka-221474/index10.html

Podświetlenie tył nogi to wtyczka A1(czarna) T17 pin 14 wtyka D i tam idą inne piny niż w szarej 000979034E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko szukałeś wszystko jest w wątku:decayed: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-montaz-pakietu-wewnetrznego-qq1-oswietlenia-przestrzeni-nog-kratek-schowka-221474/index10.html

Podświetlenie tył nogi to wtyczka A1(czarna) T17 pin 14 wtyka D i tam idą inne piny niż w szarej 000979034E

Zgadza się :facepalm: dzięki nie zauważyłem rozebrałem i lipa teraz złożyłem byłem w ASO po te do klamek i :facepalm:

Jutro walka dalej

---------- Post dopisany at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany at 18:01 ----------

Mam pomysł wepchnąć cienką listwe z przewodem pod dywanem w strone kostek zaczynając tu gdzue jest czarna skrzynka pod siedzeniem ( patrzyłem w czerwoną wtyczke darmowych pinów nie ma )bez rozbierania siedzeń i podłogi.

Pytanie czy tam są jakieś przewody pod dywanem i czy moge o coś zachaczyć tą listwa?

co do klamek i podświetlania ORI w a4 B8 zamówiłem oto numery może komuś się przyda

4B0972623 wtyczka

4D0919173 dioda ale gość z aso powiedział że takiej nie ma:kwasny:

Ale jest taka

4F0919173 do 2005

4F0919173A po 2005 UWAGA to jest Lewa tylko!!!!

Jutro mają być to napisze numery prawej i Lewej dokładnie aha (nie tanie te lampki :kwasny: )

Pytanie mam taki moduł 8K0 959 793 E i vcds pokazuje tak

czy mam taką opcje czy tylko vcds pokazuje że takowa jest dostępna

byłem w Aso teraz i te numery to listwy całe do A6 odesłali i jutro będą diody to napisze

---------- Post dopisany at 19:38 ---------- Poprzedni post napisany at 18:03 ----------

rozebrałem drzwi pasażera bolce wystające z wtyczki nie bieskiej to numery Numer sterownika to 8K0 959 792 E pół zapełnione kwadraty

3,4,5,13,16,28,32

piny zajęte obecnie

4,5,32

Więc sprawdziłem i pin 13 jest jakis prąd ale b. słaby

16 nic

28 cały czas świeci awet po zmknięciu

pin 3 jak wszyscy mówią jest do klamki i co najlepsze jest ściemnianie zobaczyłem czy działa i dziala ale nie na MMi tylko tam gdzie światła

Ciekawe czy ktoś zna jakie kodowanie to obsłuży bo w A6 C6 były dwa sterownia jasności na MMI jedno nogi jedno reszta w raz zegarami może to i gdzieś jest w zielonym menu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest i w B8 na MMI masz sterowanie światłem przestrzeni nóg (ambient light), a na przełączniku świateł jest od zegarów, klamek i innych lampek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MMI masz tylko nogi i chyba podświetlenie luster w zasłonkach słoneczka:wink:

Ja zrobiłem u siebie podświetlenie schowków w drzwiach na diodach i to też mam podłączone pod sterowanie MMI (ambient lightening) przednie drzwi wtyka 32 pin8, tylne drzwi wtyka 16 pin 3

Ukradłem stąd :wink:AudiEnthusiasts Door Lighting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s10.postimg.org/cri0a0w9x/20140127_183343.jpg

Czy ktoś mógłby się podzielić jaki to numer części domyślam się że jest prawa i lewa dziś przyszły diody i wtyczki teraz szukam właśnie tego numeru

---------- Post dopisany at 10:13 ---------- Poprzedni post napisany at 10:11 ----------

W MMI masz tylko nogi i chyba podświetlenie luster w zasłonkach słoneczka:wink:

Ja zrobiłem u siebie podświetlenie schowków w drzwiach na diodach i to też mam podłączone pod sterowanie MMI (ambient lightening) przednie drzwi wtyka 32 pin8, tylne drzwi wtyka 16 pin 3

Ukradłem stąd :wink:AudiEnthusiasts Door Lighting

dzięki tak czytałem cały artykół ale jak już mówiłem mam półkwadraty i jak wepnę w pin 8 to tam nie ma fizycznie bolca więc lipa:kwasny: chciałem tylko te klamki i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tym plastiku nie ma żadnego numeru, też go zawzięcie szukałem:facepalm:

Nie wiem może to sprzedają razem z klamką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik jest chyba jako komplet z klamką, bo sama klamka ma specjalne wycięcie. Przynajmniej w ETCE nie ma tego jako oddzielna część.

Oznaczenie klamki:

8K0 837 020 G (kierowca)

8K0 837 020 E (pasażer)

Sama dioda z oprawką:

4D0 919 063 A

Podświetlane klamki chodzą na Allegro po 50 zł ;)

[edit]

Czyli tyle, ile sama diodka z listewką :)http://allegro.pl/lampka-podswietlania-4d0919063a-audi-vw-seat-i3928598459.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik jest chyba jako komplet z klamką, bo sama klamka ma specjalne wycięcie. Przynajmniej w ETCE nie ma tego jako oddzielna część.

Oznaczenie klamki:

8K0 837 020 G (kierowca)

8K0 837 020 E (pasażer)

Sama dioda z oprawką:

4D0 919 063 A

Podświetlane klamki chodzą na Allegro po 50 zł ;)

[edit]

Czyli tyle, ile sama diodka z listewką :)Lampka podświetlania 4D0919063A Audi VW Seat (3928598459) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dzięki wielkie będę szukał na pewno kilku osobą się to również przyda Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tym plastiku nie ma żadnego numeru, też go zawzięcie szukałem:facepalm:

Nie wiem może to sprzedają razem z klamką

Ja myślałem że takie masz ??

Ja kupiłem wiązki tapicerki z diodą i tym plastikiem a dziury w klamkach rezałem sam, zwykłe klamki też mają uchwyty do tego plastiku tylko brak dziur, żadna to filozofia:decayed:

---------- Post dopisany 09-02-2014 at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany 05-02-2014 at 15:33 ----------

http://s10.postimg.org/cri0a0w9x/20140127_183343.jpg

Czy ktoś mógłby się podzielić jaki to numer części domyślam się że jest prawa i lewa dziś przyszły diody i wtyczki teraz szukam właśnie tego numeru

---------- Post dopisany at 10:13 ---------- Poprzedni post napisany at 10:11 ----------

W MMI masz tylko nogi i chyba podświetlenie luster w zasłonkach słoneczka:wink:

Ja zrobiłem u siebie podświetlenie schowków w drzwiach na diodach i to też mam podłączone pod sterowanie MMI (ambient lightening) przednie drzwi wtyka 32 pin8, tylne drzwi wtyka 16 pin 3

Ukradłem stąd :wink:AudiEnthusiasts Door Lighting

dzięki tak czytałem cały artykół ale jak już mówiłem mam półkwadraty i jak wepnę w pin 8 to tam nie ma fizycznie bolca więc lipa:kwasny: chciałem tylko te klamki i tyle

Kolego jak chcesz to znalazłem numer tego plastika do klamki (listwa świecąca) przypadkiem przeglądając zagraniczne forum:decayed:

Numer części

4F0 919 178 A Lichtlijst voor diode links, nieuwprijs € 21 (strona lewa)

4F0 919 177 A Lichtlijst voor diode rechts, nieuwprijs € 21 (strona prawa)

listwa_drzwi_led.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cały komplet z klamkami i wiązką + jeszcze z lampkami w drzwi za 350 zł: Oświetlenie drzwi lampki klamki Audi A4 B8 8K0 8K (3958573222) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cały komplet z klamkami i wiązką + jeszcze z lampkami w drzwi za 350 zł: Oświetlenie drzwi lampki klamki Audi A4 B8 8K0 8K (3958573222) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

No i brać wcale się nie zastanawiać:wink:

Same te plastikowe listwy świecące kosztują 94.94zł sztuka (4szt = prawie 400zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...