Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Suma sumarum mamy 3 mozliwosci podpiecia lampki oswietlenia schowka

1) wpiecie w gniazdo zapalniczki (sposob prosty. Ale chyba nie do konca tak ori )

2) wpiecie w wtyk T12k w pin 4

3) wpiecie w wtyk T17g w pin 11 ( czarne. Prawy slupek A)

I teraz tak... wnioskuje ze zlacze T 17g jest gdzies niedaleko schowka. Tylko dokladnie w ktorym miejscu? Oraz zlacze T12k?

Bo z tego ci widze w schemacie to w module el. Tego nie ma ????

Prosze o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że we wtyczce T12k nie będziesz miał pinu 4, więc nie będziesz miał się do czego tam podłączyć. O ile masz w ogóle tę wtyczkę (u mnie nie było). A gdzie ona się znajduje to już Ci odpowiedziałem na priv.

Idąc dalej, w T17g również może nie być pinu 11 (na 95% go tam nie będzie jeśli nie miałeś w wyposażeniu oświetlenia schowka). Tak więc jeśli chcesz zrobić tak jak w ori, to będziesz prawdopodobnie musiał poprowadzić wiązkę przez te punkty aż do sterownika instalacji elektrycznej - jak na schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz małe info :wink:

Wtyki łaczące schowek z reszta instalacji 6Q0 972 726 6Q0 972 736 i Piny 000 979 019 E 000 979 020 E

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 638x479px.

wtyka12pin.jpg

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 638x488px.

air11.jpg

Teraz przechodzimy do przedniego słupka A :) Interesuje nas czarna wtyka 17 PIN numer 4

airbagprzelacznik.png

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 638x488px.

air4.jpg

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 638x488px.

air6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum mamy 3 mozliwosci podpiecia lampki oswietlenia schowka

1) wpiecie w gniazdo zapalniczki (sposob prosty. Ale chyba nie do konca tak ori )

2) wpiecie w wtyk T12k w pin 4

3) wpiecie w wtyk T17g w pin 11 ( czarne. Prawy slupek A)

I teraz tak... wnioskuje ze zlacze T 17g jest gdzies niedaleko schowka. Tylko dokladnie w ktorym miejscu? Oraz zlacze T12k?

Bo z tego ci widze w schemacie to w module el. Tego nie ma ????

Prosze o komentarz.

No ja też tak kombinowałem że sobie powpinam w najbliższym miejscu w kostki (według schematu) tylko jak pisze kolega sowiq tam po prostu nie ma pinów i d*pa mokra.

Na innym forum widziałem że gościu podłączał się pod luźny bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikowej po stronie pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pieknie. Jutro bede rozbieral OOOO to zobacze. Rozumiem ze jesli bede mial pin w T17g pin 11 to sprawa rozwiazana.

Natomiast punkt 199 gdzie sie znajduje. Bo od tego trzeba by zaczac robienie wiazki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli audi nic w gratisie nie dorzuca :-D aa masz jakis pomysl co to jest pkt. 199?

Czy to aby nie jest wolny bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli audi nic w gratisie nie dorzuca :-D aa masz jakis pomysl co to jest pkt. 199?

Czy to aby nie jest wolny bezpiecznik?

To jest odniesienie do innego schematu. Zobacz sobie na obu, które wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa juz czaje :-D :-D :-D czyli kwestia czy mam pin w wtyce T171 pin 17. W module el.

---------- Post dopisany 06-12-2013 at 13:58 ---------- Poprzedni post napisany 05-12-2013 at 18:38 ----------

Na kostce do lampki led sa 2 oznaczenia. (1 i 2) ktory z nich to + ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież na schematach masz... :facepalm:

Przy każdej żarówce masz na schemacie 1) i 2) idące do masy +12V. Przy oświetleniu schowka kolejność nie ma znaczenia, bo jest tam zwykła żarówka (w ori). Przy oświetleniu nóg (LED) (1) to masa, (2) to +12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe czyli audi nic w gratisie nie dorzuca

No jak nie :wink: ja dostałem w gratisie portfel (pusty:facepalm:) parasolkę i breloczek do kluczy:decayed: ale gratisowych pinów nie było:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoredy przeciagneliscie kable od strony pasazera (LED na nogi :)) do MCE ??

---------- Post dopisany 08-12-2013 at 04:09 ---------- Poprzedni post napisany 07-12-2013 at 17:11 ----------

I wkoncu ledy na swoim miejscu :-). Przewod od strony pasazera do CME przeciagniety za lcd i zegarami. Ale fakt faktem. Zeby dostac sie do modulu trzeba sie niezle nagimnastykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj ja mam to juz obcykane i jedna ręką wyciągam ;)

A kabelki mam poprowadzone pod nagrzewnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się zapytać o poradę otóż założyłem oryginalna instalacje do drzwi na tył z podświetleniem czerwonym i białym powpinałem wszystko sprawdzając czy są wszystkie piny w sterowniku. Próbowałem odpalić to podświetlenie poprzez wejście mmi2g nie wiem czemu mam opcję oświetlenie wewnętrzne której nie mogę zaznaczyć,czy trzeba to tylko odpalić poprzez vcds dziękuję za wszelkie podpowiedzi

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się zapytać o poradę otóż założyłem oryginalna instalacje do drzwi na tył z podświetleniem czerwonym i białym powpinałem wszystko sprawdzając czy są wszystkie piny w sterowniku. Próbowałem odpalić to podświetlenie poprzez wejście mmi2g nie wiem czemu mam opcję oświetlenie wewnętrzne której nie mogę zaznaczyć,czy trzeba to tylko odpalić poprzez vcds dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Ukryte Menu w MMI 2G

[07 - Head Control]

[Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1

MMI 2G

[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 1 dodać +2 do istniejącej wartości

[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 111 RESTART zmiana z 0 na 1

[09 - Cent. Wybiera.]

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp ale nie rozumiem do końca tego odpalę tylko poprzez kabel czy wchodząc poprzez mmi2g

---------- Post dopisany at 17:30 ---------- Poprzedni post napisany at 17:27 ----------

Jeśli wystarczy zakodować to poprzez mm2g to bądź tak miły i powiedz mi krok po kroku gdzie i jak wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp ale nie rozumiem do końca tego odpalę tylko poprzez kabel czy wchodząc poprzez mmi2g

---------- Post dopisany at 17:30 ---------- Poprzedni post napisany at 17:27 ----------

Jeśli wystarczy zakodować to poprzez mm2g to bądź tak miły i powiedz mi krok po kroku gdzie i jak wejść

Wpierw wchodzisz przez kabelek i kodujesz robisz reseta i masz w menu MMI ( Ambience Lighting ) i tam masz regulacje wnętrza jak sie nie myle ja tak mam w MMI 3G.

No jak by nie patrzeć musisz zainwestować w kabelek lub podjechać do znajomego lub jakiegoś klubowicza do mnie masz akurat troszke daleko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany chwila.............:wink:

kodowanie masz w sterowniku 62 lub 72

VCDS ma podpowiedzi co do oswietlenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no więc będę próbował. Z przodu chce wymienić sterowniki na te z pełnymi kwadracikami przepiszę tylko dotychczasowe kodowanie a potem mam dopiero zakodować to oświetlenie,czy to niema różnicy z tyłu chyba nie trzeba wymieniać bo jak patrzyłem wszystkie piny w sterowniku są tak jak i w kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...