Jump to content
IGNORED

[B5 ADP] Jakie objawy kończącej się cewki


luciano

Recommended Posts

Witam wszystkich.Chciałbym się dowiedzieć czy cewka zapłonowa z modułem i z jednym wyjściem do aparatu zapłonowego ,którą posiadam,wykazuje przed całkowitym padnięciem jakieś objawy,czy jak padnie to od razu na amen.Samochód ciężko odpala gdy jest zimny,słaba moc,nierówne obroty.Gdy przeskoczy na gaz(instal.sekwen.) jest poprawa lecz tez potrafi poszarpywać.Czyściłem przepustnicę,wymienione kable,czyszczona kopułka i nic.Vag bez błędów.

Link to comment
Share on other sites

tą fotke co dałeś jest do np 1.6 AHL Kolega Potrzbuje cewkę do 1.6 Adp zapłon ma na aparacie do aparatu idzie kabel z cewki :hi:

Link to comment
Share on other sites

Mi jak padała cewka to miałem nieustanne szarpanie silnikiem, z tygodnia na tydzień coraz mocniejsze. W końcu w cewce wypalił się ten miedziany styk co podaje iskrę na palec rozdzielacza (prawdopodobnie on był główną przyczyną awarii cewki zapłonowej, ponieważ oporność palca rozdzielacza powinna wynosić 1 kOhm a u mnie była powyżej 10). Ja cewkę kupiłem na e-autoparts.pl za jakieś 315 zł z przesyłką, oryginalną BERU. Jeżeli masz zamiar pojeździć trochę jeszcze tym samochodem to używki nie kupuj bo nie masz ani gwarancji, ani nie wiesz czy za miesiąc nie padnie.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam ten  sam prawie problem czy poprawiło się po wymianie cewek ? U mnie skacze na obrotach, trzesie pod czas jazdy po dodaniu gazu po wyżej 3-4 tys obrotów . Dodam ze na jednym podpiętym komp nic nie pokazało a na drugim ze coś z ciśnieniem. Wymienilem przepływomierz map sensor swiece i dalej to samo o co chodzi 

Edited by Walo1916Walo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...