Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Co może pukać z tyłu? (quattro)

zizel

Recommended Posts

witam

nie moge dojsc co mi puka na nierownosciach z tylu z prawej strony. dodam ze bylem juz na trzech stacjach diagnostycznych i nikt sie niczego nie dopatrzył. mam wrazenie ze pukanie dochodzi gdzies z górnej czesci zawieszenia.

wyciągnij amortyzator i sprawdz w jakim stanie jest górna podpora

być może złącza na górnym wahaczu albo górna podpora - element niewłaściwie zakonserwowany może korodować "od środka" - u mnie przy wymianie sprężyn trzeba było konserwować bo ruda zaczynała zjadać od środka.

Na początek rozebrać i sprawdzić czy nie ma luzów albo uszkodzeń. Dodatkowo sprawdź jeszcze stabilizator i przeguby. Może również kończyć się amortyzator, ale to powinno wyjść na diagnostyce przy sprawdzaniu tłumienia amorków.

no wiec rozbieralem ostatni bo zmienialem sprezyny i ta podpora faktycznie jest zjedzona przez rdze, w tym miejscy gdzie przylega do nadkola. ale wtedy tak sie temu przygladalem i stwierdzilem ze to raczej nie ma prawa tak pukac na nierownosciach, no ale moze sie myle.

najlepiej bedzie jak wszysko rozlozysz i posprawdzasz :cool1:

jedyne chyba rozwiązanie

ciężko nawet na szarpakach :confused4: dojść do elementu mającego luz w tylnym zawieszeniu