Jump to content
IGNORED

[ALL B6] Too many errors to comunications - moduł BT

Lukasz_mk2

Recommended Posts

Witam,

wczoraj założyłem sobie BT (moduł z końcówką D - jak by to miało jakieś znaczenie). Moduł działa, łączy się z telefonem i wszystko z nim ok. Ale jak próbuje połączyć się nim przez vag'a (77- telephone) to wyskakuje mi okienko z napisem jak w tytule "Too many error to comunications". Dodam, że linie CAN-L i CAN-H oraz K-Bus podłączyłem do radia, tzn ponacinałem obecne kable i się w nie wlutowałem. Gdzie może leżeć problem??? :wallbash:

Dodam jeszcze, że wcześniej jak miałem cullmann'a to też nie mogłem się połączyć z modułem 77, ale to chyba jest normalne, więc jeśli teraz próbuję się łączyć to chyba go "trochę widzi" tylko ma problem z "pełnym połączeniem"

PS. po założeniu BT nie kodowałem nic, ale mimo to podczas rozmowy przez tel. radio się ścisza wyświetlając na wyświetlaczy napis "Phone" i to samo jest z zegarami tzn. w górnej części wyświetlacza wyświetla się napis "Phone" - więc chyba wszystko jest ok. Myślę, że kodowanie w zegarach i radiu będę miał ok z powodu wcześniejszego zestawu cullmann'a[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 09:36_________________________________________________czy naprawdę nikt nie miał podobnego problemu?? W wątku o BT ktoś pisał, że nie mógł połączyć się z modułem vag'iem, ale wtedy BT nie działał chyba. Po przełożeni kabla K-Bus z radia do klimatronika podobno udało się nawiązać połączenie. Tylko czy podczas gdy nie można się było z nim połączyć to wyskakiwał taki błąd jak u mnie czy poprostu nic się nie działo???

Jeszcze raz proszę o pomoc :hi:

Czy dołożone przez ciebie kable CAN-L i CAN-H, idące od radia do BT, zaplotłeś w warkoczyk?

Wydaje mi się (nie mogę teraz tego wątku znaleźć), że ktoś z forumowiczów miał podobny problem i pomogło skręcenie ze sobą przewodów CAN. :mysli:

--

Pozdrawiam.

Sławek

tak kable zaplotłem w warkoczyk, ale wraz z nimi leciał kabel do k-bus'a (nie zapleciony). Tak się zastanawiam bo kable te były łączone w jednym miejscu i na te łączenia nałożyłem koszulkę termokurczliwą może te łączenie jest coś nie tak, choć przejście kabli sprawdzałem i było OK, nie było też na nich żadnych przebić, ani zwarć.

Ja miałem taki problem. I okazało sie ze kabel który miałem nie dawał rady. Vcds 10,6 wszystko zakodowałem jak trzeba:)