Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Too many errors to comunications - moduł BT


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj założyłem sobie BT (moduł z końcówką D - jak by to miało jakieś znaczenie). Moduł działa, łączy się z telefonem i wszystko z nim ok. Ale jak próbuje połączyć się nim przez vag'a (77- telephone) to wyskakuje mi okienko z napisem jak w tytule "Too many error to comunications". Dodam, że linie CAN-L i CAN-H oraz K-Bus podłączyłem do radia, tzn ponacinałem obecne kable i się w nie wlutowałem. Gdzie może leżeć problem??? :wallbash:

Dodam jeszcze, że wcześniej jak miałem cullmann'a to też nie mogłem się połączyć z modułem 77, ale to chyba jest normalne, więc jeśli teraz próbuję się łączyć to chyba go "trochę widzi" tylko ma problem z "pełnym połączeniem"

PS. po założeniu BT nie kodowałem nic, ale mimo to podczas rozmowy przez tel. radio się ścisza wyświetlając na wyświetlaczy napis "Phone" i to samo jest z zegarami tzn. w górnej części wyświetlacza wyświetla się napis "Phone" - więc chyba wszystko jest ok. Myślę, że kodowanie w zegarach i radiu będę miał ok z powodu wcześniejszego zestawu cullmann'a[br]Dopisany: 30 Styczeń 2012, 09:36_________________________________________________czy naprawdę nikt nie miał podobnego problemu?? W wątku o BT ktoś pisał, że nie mógł połączyć się z modułem vag'iem, ale wtedy BT nie działał chyba. Po przełożeni kabla K-Bus z radia do klimatronika podobno udało się nawiązać połączenie. Tylko czy podczas gdy nie można się było z nim połączyć to wyskakiwał taki błąd jak u mnie czy poprostu nic się nie działo???

Jeszcze raz proszę o pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dołożone przez ciebie kable CAN-L i CAN-H, idące od radia do BT, zaplotłeś w warkoczyk?

Wydaje mi się (nie mogę teraz tego wątku znaleźć), że ktoś z forumowiczów miał podobny problem i pomogło skręcenie ze sobą przewodów CAN. :mysli:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kable zaplotłem w warkoczyk, ale wraz z nimi leciał kabel do k-bus'a (nie zapleciony). Tak się zastanawiam bo kable te były łączone w jednym miejscu i na te łączenia nałożyłem koszulkę termokurczliwą może te łączenie jest coś nie tak, choć przejście kabli sprawdzałem i było OK, nie było też na nich żadnych przebić, ani zwarć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem. I okazało sie ze kabel który miałem nie dawał rady. Vcds 10,6 wszystko zakodowałem jak trzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...