Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Analiza logów mojej a4

tomek80A4

Recommended Posts

Tak na szybko to :

- dawka ustawiona wysoko (chyba, że tak chciałeś),

- 81*C to ciut mało jak na rozgrzany silnik - termostat zaczyna przepuszczać,

- nieszczelność w dolocie (zbyt wysoka wartość masy zasysanego powietrza w stosunku do wartości ciśnienia doładowania),

- korekcja na 4 cylindrze dość wysoka.

Tak na szybko to :

- dawka ustawiona wysoko (chyba, że tak chciałeś),

- 81*C to ciut mało jak na rozgrzany silnik - termostat zaczyna przepuszczać,

- nieszczelność w dolocie (zbyt wysoka wartość masy zasysanego powietrza w stosunku do wartości ciśnienia doładowania),

- korekcja na 4 cylindrze dość wysoka.

- dawki (rozumiem na biegu jałowym) nie ruszałem, więc powinna być 3-9mg, Tak??

- było troszkę mroźno to pewnie dlatego

- tą nieszczelność gdzie dokładnie szukać??

- odnośnie korekcji, to zalałem liqui moli do czyszczenia wtrysków, nie wiem czy pomoże, czy spróbować zamienić wtryski 1 z 4??

A pozostałe elementy motorowni jak tam?

Optymalna dawka to granice około 3,2-3,5 mg/skok,

zimno może być ale silnik i tak powinien trzymać temperaturę roboczą w granicach 90*C po rozgrzaniu,

nieszczelności musisz szukać pomiędzy turbosprężarką a kolektorem ssącym (najczęściej pękają krótkie gumowe łączniki w dolocie, zwłaszcza od spodu więc można łatwo to przeoczyć),

możesz podmienić wtryskiwacze miejscami - będzie widać czy to wina słąbszej kompresji na 4 cylindrze czy też korekcja pójdzie za wtryskiem.

Wartości w pozostałych logach są OK.

Dawkę zmieniłem

Dolot przeglądnąłem, podociągałem opaski opaski, był malutki luz między łączeniem obudowy filtra powietrza i przepływki. (czy to może mieć wpływ)

Logi (003 dyn i 011 dyn) ponownie zrobię w tygodniu

Wtryskami się zajmę jak się troszkę ociepli

Ale pytanie odnośnie aktualnego logu 011 dyn po przekroczeniu ok 3400 widać, że turbina troszkę mniej ładuje i w aucie też mam takie odczucie, co z tym???

Dolot przeglądnąłem...był malutki luz między łączeniem obudowy filtra powietrza i przepływki. (czy to może mieć wpływ)

To nie ma wpływu na Twoje logi. Musisz jeszcze raz ale tym razem bardzo szczegółowo posprawdzać węże dolotu pomiędzy turbo a kolektorem ssącym - musi być nieszczelność. Jak ją usuniesz to wtedy zloguj dynamicznie grupę 010 i będzie widać jak wtedy turbo pompuje. Teraz zaniża wartość ciśnienia doładowania bo powietrze ucieka przez nieszczelność i czujnik G71 dlatego mierzy mniej ciśnienia a za to G70 mierzy zbyt dużo powietrza. Wjedź autem na kanał jeśli masz takowy, druga osoba niech na rozgrzanym silniku wciska cyklicznie pedał gazu w podłogę a Ty w tym czasie obmacaj wszystkie elementy dolotu od dołu a potem od góry - w ten sposób szybciej znajdziesz pęknięty wąż. Popatrz też za śladami wycieku oleju z węży - tam powinna być nieszczelność.