Treść opublikowana przez tomek80A4
- [B6 AVF] W ogóle nie odpala
-
Pompowtryskiwacze Regeneracja czy nowe
i jak się pompka sprawuje. czy miała ona wpływ na pozostałe pompki bo ja się już bujam z 2 sztuka i dalej problem: pierwsza byłą na jałowym i odpalaniu OK, ale jak tyko pedał gazu to cała buda się trzęsła, drugi znowy przy odpaleniu buja autem przez ok 2sek, bez względu czy zimny czy gorący
-
Dziwny szum przy 1600 obr./min.
witam z chrobotaniem się uporałem: ściągnąłem napinacz paska alternatora i tam przy siłowniku tuleja metalowa i na niej z tworzywa była tak wyrobiona, ze wpadało to w drgania podczas gazowania i odpuszczania z szumem ide do mechaniora, żeby sprawdził mi rozrząd i suszarkę
-
Dziwny szum przy 1600 obr./min.
witam właśnie teraz mam problem z vagowaniem, bo córa mi "załatwiła" noteboka spróbuje zawagować i zobaczymy
-
Dziwny szum przy 1600 obr./min.
WITAM uporałeś się z tym bo mam taki sam szum + chrobotanie delikatne luz na turbo też tylko poprzeczny i też nie wiem co z tym zrobić, czy faktycznie turbo, czy n75
-
Wymiana poduszki skrzyni biegów
witam czy operacja się udała?? też muszę ją wymienić, są jakieś problemy przy wymianie,co trza robić po kolei?? pozdro
-
Proszę o analizę logów [B6 AWX]
ta nieszczelność jakoś namacalnie jestem w stanie zlokalizować ?? czy kwestia odpinania gniecenia itp pozdo czy duża nieszczelność?? jest się czym przejmować??
-
Proszę o analizę logów [B6 AWX]
witam, i z góry dziękuję za opinie nierzadko jest przy pierwszym odpaleniu mała "nierówność" obrotów przez chwilkę i potem równo, nie czuć tego na budzie tylko na obrotomierzu i słychać przy ostatnich logach dynamicznych zauważyłem, że temperatura z G62 skakała w ciągu 1s-2s z 76 na 72 i z powrotem na postoju potem jak się jechało dłużej to się znowu podniosło i było ok 88st. statyczne Grupy: 00 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 01 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 03 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 07 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM dynamiczne Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001,001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 04 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 08 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 11 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM pozdrawiam
-
Problem ze wskaznikiem paliwa
witam mam b6 2001r ja również mam problem ze wskaźnikiem paliwa pływak jest raczej ok, bo na vagu pokazuje aktualny poziom paliwa, zgodny z tym co pokazuje fis (ile do przejechania), fis pracuje ok natomiast wskaźnik czasami nie ruszy w ogóle, czasami pokazuje dobrze jak zrobie test vagiem, to podrga troszkę i albo dźwignie się odrobine, czasmi trochę wyżej a czasami poprawnie jakieś podpowiedźi??
-
[B5 1Z] Błędne wskazania poziomu paliwa - naprawa pływaka
witam U mnie na pełnym baku wskaźnik pokazuje między 3/4 a 4/4 zakresu Czyszczenie potencjometru nic nie dało Przy najwyższym wychyleniu pływaka jest ok 41om Można zauważyć coś takiego, że (po załączeniu zapłonu) wskazówka po przekroczeniu ok 3/4 zakresu zwalnia i dochodzi do swojej pozycji Na vagu wskaźnik zachowuje się tak samo Dodatkowo mogę powiedzieć, że w przeciągu 2 lat wskaźnik pokazał ze 2 razy prawidłowy poziom ON Co Wy na to?? pozdrawiam
-
[B5 AFN] Analiza logów mojej a4
Dawkę zmieniłem Dolot przeglądnąłem, podociągałem opaski opaski, był malutki luz między łączeniem obudowy filtra powietrza i przepływki. (czy to może mieć wpływ) Logi (003 dyn i 011 dyn) ponownie zrobię w tygodniu Wtryskami się zajmę jak się troszkę ociepli Ale pytanie odnośnie aktualnego logu 011 dyn po przekroczeniu ok 3400 widać, że turbina troszkę mniej ładuje i w aucie też mam takie odczucie, co z tym???
-
[B5 AFN] Analiza logów mojej a4
- dawki (rozumiem na biegu jałowym) nie ruszałem, więc powinna być 3-9mg, Tak?? - było troszkę mroźno to pewnie dlatego - tą nieszczelność gdzie dokładnie szukać?? - odnośnie korekcji, to zalałem liqui moli do czyszczenia wtrysków, nie wiem czy pomoże, czy spróbować zamienić wtryski 1 z 4?? A pozostałe elementy motorowni jak tam?
-
[B5 AFN] Analiza logów mojej a4
Proszę o analizę logów... Moje pierwsze log'owanie http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70778.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70779.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70780.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70781.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70782.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70783.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70784.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70785.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70786.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70787.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70788.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70789.html http://vaglog.rtnet.pl/kawatomasz_70790.html pozdrawiam
-
[B5 AFN] Oświetlenie bagażnika-czy tak powinno być?
zdejmij tapicerkę klapy, jeśli masz dwa przewody do zamka zewrzyj je i powinno sie załączyc światełko,jeśli tak to trzeba rozebrać cały zamek, całość trwa zaledwie troszke czasu
-
[B5 AFN] Oświetlenie bagażnika-czy tak powinno być?
Witam Otwórz klapę (przechyl ja do pełnego otwarcia) i zamknij zamek np, śrubokrętem i będziesz miało odpowiedź
-
[ALL B5] Nie działające spryskiwacze reflektorów
witam sprawa opanowana: rozebrałem zderzak sprawdziłem połączenia przewodów spryskiwacza usunąłem podejrzane zagięcie, nasmarowałem siłowniki i zaczęło hulać pozdrawiam
-
[ALL B5] Nie działające spryskiwacze reflektorów
witam małe odgrzanie kotlecika Ale u mnie przy włączonych światłach i przytrzymaniu ok 2 sek. włączy się na chwilkę pompka spryskiwaczy reflektorów i zaraz wyłączy, nawet nie zdążą wyjść dysze. Co to może być. Sama pompka działa, bo jak podam do niej bezpośrednio napięcie do psika na lampy. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Oświetlenie bagażnika-czy tak powinno być?
W pełni zgadzam się z Tomek804A (i nic tu nie ma do rzeczy, że pochodzimy z tego samego miasta ). Też tak miałem w poprzednim samochodzie po niechlujnym podłączeniu alarmu w autoryzowanej stacji. Aby uniknąć zapalania się całego oświetlenia wewnętrznego przy otwarciu jakichkolwiek drzwi lub klapy musisz założyć diody na poszczególnych przewodach idących od krańcówek do alarmu. Te diody muszę u siebie zastosować,bo to dobry pomysł. pozdrawiam i życzę wszystkim udanego sylwestra
-
[B5 AFN] Oświetlenie bagażnika-czy tak powinno być?
witam Moim zdaniem jest to sprawa alarmu, ponieważ od alarmu jest przewód jednożyłowy (chyba, że masz bardziej rozbudowany alarm) który podłączany jest do wyłączników drzwiowych, klapy bagażnika i maski. otwarcie któregokolwiek z elementu powoduje wyzwalanie alarmu. Dlatego, że wszystko jest podłączone do jednej żyły, powoduje załączenie oświetlenie całości poprzez tą żyłę która łączy wszystkie wyłączniki ze sobą. pozdrawiam. Dołączą, że u mnie nawet jak otworzę maską też się świeci oświetlenie - CAŁE
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
pewnie tak. ale póki, ona nie padnie to nie będę narazie kombinował, tylko miedzy czasie może sie trafi jakaś bardziej odpowiednia
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
witam potwierdzam, że taka sprężynkę w bardzo łatwy sposób można zaadoptować do klameczki. Ja wyciągnąłem z gniazda siłowego (z klapki) 32A I jak narazie działa. Choć jest luźniejsza niż oryginalna nic nie puka. pozdrawiam
-
[ALL B5] Odświeżanie zawieszenia
Nie, nie chodzi mi o odbój, tylko u samej góry jest uszczelka która po przykręceniu kolumny do auta (u góry) styka się z blachą samochodu w ET'ce jest oznaczona jako uszczelka i jest osadzona na"sprężynie talerzowej" o ta płaską mi chodzi
-
[ALL B5] Odświeżanie zawieszenia
witam właśnie jestem po wymianie osłon gumowych amorów tylnych i pytanie odnośnie tylnego zawieszenia. Poszczególne gumy są mniej lub bardziej zużyte, ale wyglądają chyba OK. ale na samej górze jest taka uszczelka z tworzywa piankowego - i jest ona w biednym stanie. Czy konieczne jest jej wymiana, gdzie taką można kupić i czy np. zastąpić gumową-dorabianą??? pozdrawiam
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
ponawiam prośbę kolegów o zdjęcia A tak przy okazji: mam luz w tylnym prawym górnym wahaczu. Wymienić tylko ten czy przy okazji oba?? pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich fanów auta olimpijskiego