Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Oświetlenie bagażnika-czy tak powinno być?


sobol_20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanko. Szukałem na forum ale z takim czymś się nie spotkałem. Chodzi o to że oświetlenie bagażnika świeci mi się już przy minimalnym otwarciu klapy praktycznie po naciśnięciu guzika otwierania. To jeszcze nic nie przeszkadza mi to. Ale jest kolejny problem. Przy zamkniętej klapie bagażnika otwierając którekolwiek z czterech drzwi zapala się światło w bagażniku.Zauważyłem to przez tylne siedzenia. Chyba to nie tak powinno być? Bo po co mi oświetlenie bagażnika jeśli wsiadam do auta. Po prostu marnowanie energii. Też tak macie? Jeśli nie to co może być przyczyną takiego zachowania? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie również zapala się tylko po otwarciu bagażnika. (przedlift)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tylko jak otworze bagażnik to tylko bagażnik się świeci może gdzieś masz jakieś zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamku jest czujnik który zaświeca światło podczas otwierania bagażnika. Jest to włącznik przechyleniowy który działa na zasadzie jakiejś kuleczki czy czegoś która zwiera przewody dzięki czemu zaświeca się światło. Ściągnij tapicerkę i dobierz się do tego bo prawdopodobnie ten włącznik się "zwiesił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przechyleniowy? co ty mącisz kolego? Rozbierałeś zamek, widziałeś? Jest mikrostyk jak otwiera zamek to wciska i włącza światło.

A masz auto przed czy po lifcie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci pisze chyba 98 nie :) a kolega ma 97 więc czego mu kolego mieszasz?

Bo pierwszy lift był w 97 ale dopiero w sierpniu więc jeśli ma auto z początku roku ma przedlift i zamek przechyleniowy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 96r i jest przechyleniowy; a co do światła mam kombi, założony alarm i świeci się światło po otwarciu którychkolwiek drzwi. Wydaje mi sie że jest to związane z podłączeniem wszystkich krańcówek w jeden obwód na potrzeby alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki za odpowiedzi. Poszukam tego przełącznika przechyleniowego. Tylko że być może mam to samo co kolega franc8 bo też mam alarm i dlatego tak jest zrobione. Dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez mam alarm a światełko zapala się dopiero po otwarciu klapy niemal ze na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedlifta i u mnie lampka w bagażniku zapala się dopiero po otwarciu klapy na maxa, tak jak pisze kolega huzio00, alarm też mam, ale co ma jedno do drugiego. A to że zapala Ci się światło w bagażniku razem z otwarciem drzwi oznaczać może, to że masz podpięte lampki w bagażniku pod krańcówki z drzwi ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moim zdaniem jest to sprawa alarmu, ponieważ od alarmu jest przewód jednożyłowy (chyba, że masz bardziej rozbudowany alarm) który podłączany jest do wyłączników drzwiowych, klapy bagażnika i maski. otwarcie któregokolwiek z elementu powoduje wyzwalanie alarmu. Dlatego, że wszystko jest podłączone do jednej żyły, powoduje załączenie oświetlenie całości poprzez tą żyłę która łączy wszystkie wyłączniki ze sobą. pozdrawiam.

Dołączą, że u mnie nawet jak otworzę maską też się świeci oświetlenie - CAŁE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moim zdaniem jest to sprawa alarmu, ponieważ od alarmu jest przewód jednożyłowy (chyba, że masz bardziej rozbudowany alarm) który podłączany jest do wyłączników drzwiowych, klapy bagażnika i maski. otwarcie któregokolwiek z elementu powoduje wyzwalanie alarmu. Dlatego, że wszystko jest podłączone do jednej żyły, powoduje załączenie oświetlenie całości poprzez tą żyłę która łączy wszystkie wyłączniki ze sobą. pozdrawiam.

Dołączą, że u mnie nawet jak otworzę maską też się świeci oświetlenie - CAŁE

W pełni zgadzam się z Tomek804A (i nic tu nie ma do rzeczy, że pochodzimy z tego samego miasta :wink4:). Też tak miałem w poprzednim samochodzie po niechlujnym podłączeniu alarmu w autoryzowanej stacji. Aby uniknąć zapalania się całego oświetlenia wewnętrznego przy otwarciu jakichkolwiek drzwi lub klapy musisz założyć diody na poszczególnych przewodach idących od krańcówek do alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moim zdaniem jest to sprawa alarmu, ponieważ od alarmu jest przewód jednożyłowy (chyba, że masz bardziej rozbudowany alarm) który podłączany jest do wyłączników drzwiowych, klapy bagażnika i maski. otwarcie któregokolwiek z elementu powoduje wyzwalanie alarmu. Dlatego, że wszystko jest podłączone do jednej żyły, powoduje załączenie oświetlenie całości poprzez tą żyłę która łączy wszystkie wyłączniki ze sobą. pozdrawiam.

Dołączą, że u mnie nawet jak otworzę maską też się świeci oświetlenie - CAŁE

W pełni zgadzam się z Tomek804A (i nic tu nie ma do rzeczy, że pochodzimy z tego samego miasta :wink4:). Też tak miałem w poprzednim samochodzie po niechlujnym podłączeniu alarmu w autoryzowanej stacji. Aby uniknąć zapalania się całego oświetlenia wewnętrznego przy otwarciu jakichkolwiek drzwi lub klapy musisz założyć diody na poszczególnych przewodach idących od krańcówek do alarmu.

Te diody muszę u siebie zastosować,bo to dobry pomysł.

pozdrawiam i życzę wszystkim udanego sylwestra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koledzy u mnie po otwarciu klapy bagażnika zapala się również światło w środku auta. Rozbierałem dziś tapicerkę z tyłu i nic takiego nie znalazłem. Po prostu u mnie światło zapala się przez mikrostyk który jest regulowany przez zamek klapy bagażnika (tak to wygląda). Przy otwartej klapie, gdy przesunę zamek w pozycję zamknięty światło gaśnie. Ale mimo tego otwierając którekolwiek z drzwi światło bagażnika zapala się. Możliwe koledzy że mój przedlift nie posiada tego przełącznika przechyleniowego? Gdzie on się dokładnie znajduje? Dzięki z góry. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, żę w Twoim samochodzie w klapie nie ma wyłącznika przechyleniowego. Ale niezależnie od tego czy światło w bagażniku zapala się poprzez wikrowyłącznik w zamku czy też przez wyłącznik przechyleniowy, jeżeli po otwarciu dowolnych drzwi lub klapy zapala się całe oświetlenie zewnętrzne, to winne jest niechlujne podłączenie alarmu - brak diod na poszczególnych kablach idących od mikrowyłączników do alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to jak wytłumaczyć to że niemam alarmu a światełko się świeci razem z drzwiami ?? a do tego jak zamknę to swieci dopuki nie ruszę :D jazda normalnie dziwna :) tzn teraz to juz wogóle nie świeci muszę coś pogrzebać przy tym albo egzorcyste wezwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...