Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Biegi ciężko wchodzą


robospaw1234

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam podobny problem ze skrzynią (manual) motor 2.0tdi 2005r awant mianowicie też na zimnym ciężko biegi wchodzą przy -13 a jak odpale i pochodzi z 10-15 minut to praktycznie jednym palcem można przełączyć i później pracuje bez zarzutu,wczoraj wymieniłem olej oczywiście pełny syntetyk (mobil) a ten stary też podobno był niezużyty i morze lekka poprawa ale nadal ciężko więc co może mu jeszcze dolegać,proszę o fachowe porady z góry dzięki i pozdro dla wszystkich

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie o tym nie pomyślałem ale najlepsze jest to że mechanik też za bardzo nie wie co może być ale w czwartek jadę do innego więc może coś doradzi a wcześniej sam chciałem się dowiedzieć co może jeszcze być za przyczyna,bo czytałem że jeszcze jakieś wodziki mogą być do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które auto po nocy na kilkunastostopniowym mrozie pozwala przełączać biegi jednym palcem? Olej w skrzyni jest zgęstniały, mechanizm zmiany biegów zmarznięty, jak olej trochę się ruszy i rozgrzeje to jak sam zauważyłeś wszystko wraca do normy, do tego wlałeś jeszcze świeży, więc przestań szukać sobie problemu tam gdzie go nie ma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kilku godz na mrozie tez ciezko wchodza biegi,ale tak jak kolega wyzej napisal to normalne,kiedys mialem alfe 156 tam po nocy na mrozie wogole nie bylo mozna wbic biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy -5 stopni nie mogę kompletnie ruszyć drążka.Musiałbym go z buta potraktować, choć myślę że szybciej bym go urwał niż ruszył. Co może być przyczyną? Możliwe że mam kijowy olej żę aż tak zamarza? Dopiero jak pochodzi parę minut to strasznie ciężko ale jakoś wbijam te biegi. Pomóżcie bo przy -20 nigdzie nie pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że te oleje mobila lubią stawiać opory :gwizdanie: Trzeba było zalać motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że te oleje mobila lubią stawiać opory :gwizdanie: Trzeba było zalać motula.

Tak kuwa, tylko olej Motula leczy i naprawia wszystkie dolegliwości w samochodzie, najlepiej postawicie sobie butelkę na ołtarzyku i zacznjcie się do tego modlić :rolleyes: a może nie podłapałem ironii w Twoim poście :mysli:

Tommy-cichy, masz ewidentnie coś z wybierakiem nie tak, zgęstniały olej w skrzyni utrudnia zmianę biegów, ale nie w ten sposób i nie aż tak. Pamiętam, że był taki temat odnośnie przymarzającego wybieraka biegów, ale nie pamiętam szczegółów, musiałbyś poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź. Mi też jest to podejrzane żeby olej zgęstniał po nocy aż do takiej postaci żeby drążka nie szło ruszyć ani milimetr. Powiedz mi jak zbadać ten wybierak muszę go wyjąć czy na zewnątrz organoleptycznie będzie widać czy coś się z nim dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...