Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brak hamowania


sabi777

Rekomendowane odpowiedzi

wyjechałam raz ostatnio samoch. raz zachamowałam a za drugim depnięciem pedał stanął dęba,myślałam że przez zimno -17s .dzisiaj wyjechałam raz naciskam hamulec ,a za drugim razem pedał staje dęba i tak dojechałam do domu hamowaniem na ręcznym.Mechanik powiedział że to może być czujnik albo pompa .Czytałam że nie tylko mi się to zdarza teraz.moje audi a4 1.9tdi 130km.proszę niech ktoś mi pomoże jak najszybciej bo nie będę miała czym dojeżdżać do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!rocznik 2001.

Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu. To, że jesteś kobietą nie zwalnia Cię od nie stosowania się do regulaminu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ankieta :polew:

Wczoraj czytałem u nas na forum jak koledze zamarzł płyn hamulcowy :shocked: to skrajny przypadek ale może warto sprawdzić?[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 17:16_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=242004.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce w ogóle nie działają czy nie masz tylko wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do tego mechanika i niech sprawdzi serwo :) a dokładniej niech zajrzy w podszybie czy czasem cos tam nie zamarzło :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie może być to serwo hamulca :blink:,bądź hamulce się na maxa zapowietrzyły(ale wtedy hamulec byłby zbyt miękki) :good: chyba że się mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczeło się wtedy gdy parkowałam samochód na ręcznym bo parkuję na górce ,i czułam że pedał stanął dęba jak zaparkowałam.Miałam Golfa3 na sportowym zawieszeniu, i przy takich mrozach też się tak działo ,ale odbijał hamulec jak wyjechałam z górki i było o.k.Ktoś mi powiedział że nie wolno parkować na zimnie na ręcznym nie wiem czy coś zaszkodziłam ,ale jak nie zaciągne ręcznego w pracy to auto mi zjedzie w mur.Zawsze marzyłam o Audi i mam kłopoty .....>Płyn nie jest zamarznięty.Proszę o odpowiedż ludzi którzy naprawdę kochają AUDI!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak moja audi nie hamuje to jest tragedia.

sabi777 taka moja rada :wink4: Postaw jak mozesz na tą noc auto w garazu :) Jak masz przymarzniete servo a wszystkie znaki na to wskazują to rano powinno wszystko puścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Laweta,mechanik i problem rozwiazany :good: ewentualnie niech mechanik po niego przyjedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi stoi w garażu, a u mechanika jestem umówiona na piątek,mam zaufanego mechanika i wtedy dowiem się co mu dolega.Odpiszę co mu było ,bo wiem że nie tylko ja mam problem.Pozdrawiam fanów AUDI!!! :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Koleżanko

mam ten sam problem co Ty i okazało się ze do wymiany jest Wakum pompa od podciśnienia, mechanik sprawdzał mi serwo i było wszystko w porządku w środku było troszkę zardzewiałe ale po złożeniu usterka dalej mi występowała. u n mnie przy - 11 st. jak jechałem przy drugim wciśnięciu hamulca stawał się twardy czasem łapały mi klocki tarcze i zapiekało się ;/. idąc dalej okazało się ze ta Wakum pompa jest zepsuta i trzeba ją wymienić, czekam na używkę jak zamontują napisze czy to pomogło oby to było to :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem jakies 2 lata temu (też była zima i wysokie mrozy) z tym, że raz mialem hamulec a raz nie i jak sie okazało vacum pompa byla walnieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylko dodatkowym objawem jest to, że jak jade powiedzmy 100km/h i wcisne pedał hamulca to auto hamuje normalnie gdzies do 40~50km/h pozniej słabnie a koło 30 juz tj. nie było całkowicie wspomagania i hamulec twardnieje.

Miał ktoś taki przypadek ? wymieniłem dzisiaj płyn, miałem sie brać za rozbieranie servo ale brakło mi czasu - nie pomoglo nic mimo że płyn był w tragicznym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzekson,

Ja mam podobnie. Najpierw wlasnie takie objawy jak Twoje im dluzsze hamowanie tym gorzej a w koncu prawie wcale, czasem ladnie zahamuje a w wiekszosci przypadkow slabo lub prawie wcale, pierwszy mechanik stwierdza ze to pompa vacum, od razu u niego moge kupic uzywke 450zł lub nowa bosha 600zl, ale nie mial czasu zakladac wiec jade do drugiego, ten stwierdza ze woda w servie zamarzla, wiec rozgrzal servo i hamulce powrocily do spawnosci. trwalo to ze dwa dni i znow raz hamowaly raz nie, wiec pojechalem znow do niego, znow rozgrzal i znow dzialaly ale wyszla na jaw kolejna usterka, caly czas kola trzymaja klocki. Diagnoza- prezewody hamulcowe do wymiany, wiec wymienilem. Pomoglo ale nie do konca wiec znow sprawdzanie i okazalo sie ze servo w srodku juz jest podrdzewiale i trzeba wymienic bo nie odbija tak jak powinno. I tu moje pytanie, sa zamienniki serva do b6? albo ktos to regeneruje? bo nowe podobno kosztuje 900zł wiec wolalbym tego uniknac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...