Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWA] Zamarzła centralka


bolek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy może ktoś sie orientuje jak może być przyczyna niedziałającej centralki . Zamkałem wczoraj auto i gdy chciałem je otworzyć to zero reakcji na centralny zamek ( nie otwierał i nie bylo słychać pracy silniczka ani sygnału kierunków) . Posiadam kluczyk scyzoryk z pilotem audi a4 2004 b6. Czy przyczyna mogą być mrozy ( -28 `C ) ? Gdy otworzyłem drzwi kluczykiem i odpaliłem auto odrazu centralka zaczeła działać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale radiowe sie oblodziły w locie i spadły na ziemię - mają za małą siłę nośną. Rozwiązania są następujące:

- zamontować system automatycznego odlodzania;

- ocieplić kanał, którym przemieszczają się fale (najprościej za pomocą jakiegoś rękawa, w którym fale będą mogły się przemieszczać - zrobionego np. ze starego szala);

- zawsze można spróbować pozbierać zamarznięte fale radiowe z ziemi i cisnąć nimi w stronę tyłu samochodu - uderzając o samochód lód się rozbije i fale mają szanse dolecieć do anteny, chyba, że też jest oblodzona.

:kox::decayed:

A tak serio, to powodem może być spadek napięcia w instalacji spowodowany mrozem. A wiadomo, że rozrusznik i silnik są blisko aku - centralka na przeciwny końcu samochodu, czyli sama długość kabli daje dodatkowe spadki.

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczął działać z pilota odrazu po odpaleni auta i działa nadal prawidłowo ?? Ale nie wiem czy mam sie martwić czy nie, żeby coś takiego mi nie przytrafiło na miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma się czym martwić biorąc po uwagę obecne warunki atmosferyczne, chyba że problem będzie się powtarzał to trzeba będzie coś działać. Napisz jutro czy jest to samo co dzisiaj, czy wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest wszystko ok , jeśli powtórzy sie problem to sie odezwe , pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...