Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] czy to dobra wycena??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mam fotek ale szybko opisze szkody w moim b5 (1.8T 1997r): do wymiany zderzak przód kpl, lewy błotnik przód, nadkole przód lewe, lakierowanie drzwi kierowcy, w/w zderzaka i błotnika.

Sprawca ubezpieczony w PZU, na infolinii w jakimś trybie uproszczonym (tylko oględziny telefoniczne) wycenili to na 2200pln. Oczywiście zamienniki.

Co o tym sądzicie?? Do poniedziałku mam podjąć decyzje czy przyjmuję tą kwote czy nie. Zrobić pewnie sie zrobi, ale nie wiem czy nie jestem przypadkiem walony tu i tam przez pzu, czy może jednak jest to jest i tak dobra propozycja. Po odrzuceniu tej propozycji przechodzimy poziom wyżej ;) do normalnego trybu likwidacji szkody (rzeczoznawca), pewnie i tak będzie podobna kwota.

Co sądzicie?? Zgoda czy nie zgoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa cała po takim uderzeniu? uchwyty.

bo masz 3 elementy do malowania to juz jest z 1000 zł.

wrzuc jakies foty.

u mnie jak było walniecie to miałem jeszcze wypisane duzo małych rzeczy o których nie wiedziałem ze sa do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa cała, "zahaczenie" nastąpiło troche niżej i przeżyła, zresztą mam zespolone z polifta i nie wiem jak by to przeszło.

Też tak sobie liczyłem że samo lakierowanie to ponad 1000, a gdzie graty...

Tylko czy da sie coś załatwić, skoro twierdzą że za stare auto i ori części nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w jakimś zakładzie za ile Ci to zrobią i jak wystarczy to co proponuje PZU to po problemie.

Jak chcesz spróbować na tym coś zyskać to poproś o kosztorys, żeby zobaczyć co policzyli. Masz uszkodzone dwie listwy więc obie powinny być dane do wymiany i lakierowania. Podejrzewam, że likwidator jak liczył szkodę z opisu, który podałeś przez telefon to mógł tych listw nie uwzględnić. Jak rzeczywiście są nieuwzględnione to po Twojej interwencji likwidator przeliczy jeszcze raz swoją ofertę albo wyśle rzeczoznawcę.

P.S Do ewentualnych oględzin załóż zderzak (chyba, że sam odpadł w zdarzeniu) i umyj auto uważając na listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak rzeczoznawca ocenia stopień uszkodzenia zawieszenia przedniego??

Auto bez zderzaka to do jazdy sie za bardzo nie nadaje raczej, jak to sie odbywa??

No i znalazłem popękane zaczepy lamy poliftowej :/, jak oni to uznają, nowa lampa?? Czy lepienie haha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszenia to najlepiej jedz na diagnostyke i zrob wydruk geometrii,lampe jak i pozostale czesci jezeli nie byly naprawiane wczesniej naleza ci cie oryginalne i nowe,ubezpieczalnia policzy ci naprawe albo zamienniki dlatego juz wczesniej pisalem ci nie czekaj na ich rzeczoznawce tylko bierz swojego(poszukaj gdzies w twojej okolicy) ktory policzy ci tak jak powinno byc pozniej skladasz papier do ubezpieczalni i musza ci to zaplacic,zreszta napisz do kolezanki nick Arielka ona zajmuje sie zawodowo takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...