Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Nowa bateria bosh s5(77/780) i problem


jarku21

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź omomierzem świece , czy każda z nich ma "przejście" , jeżeli jakieś są uszkodzone , to rozruch może być utrudniony , poza tym rozrusznik może mieć duże opory mechaniczne ( łozyskowanie lekko zatarte) i kręci trochę wolniej i silnik nie zaskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na zbyt duży pobór na postoju, a oprócz tego może być walnięta świeca(e). Spróbuj na noc go tylko odłączyć bez wyciągania z auta. Ciekawe, jaka będzie różnica?

tez bym na poczatek tak sprobowal.

daj znac jaka przyczyna, tez mialem zamiar od nich ten akumulator kupic bo tanocha i blisko mam , ale sie waham bo ten sklep jest znany na okolice i nie cieszy sie zbyt wielkim uznaniem... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis rano odpalil(aku. spedził noc z prostownikiem) przejechałem z 15km i został na dworze teraz zobacze jak odpali dodam ze u mnie -18 cały czas. Nietety dzis miernikiem nic nie sprawdze mam uszkodzony sprobuje jakis skołowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis rano odpalil(aku. spedził noc z prostownikiem) przejechałem z 15km i został na dworze teraz zobacze jak odpali dodam ze u mnie -18 cały czas. Nietety dzis miernikiem nic nie sprawdze mam uszkodzony sprobuje jakis skołowac

Skoro Ci odpalił bez problemu to musisz sprawdzić miernikiem to co pisaliśmy. Raczej wina będzie leżeć gdzieś po stronie alternatora ale bez dokładnych wyników nie powiemy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila odpaliłem tez bez problemu moze to ladowanie prostownikiem pomogło? jesli rano bedzie ok to bede juz spokojny ale jak tylko bede miał miernik to odrazu napisze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro go ładowałeś całą noc to dlatego odpalił, co nie znaczy że jutro tak będzie, trzeba to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli robisz krótkie trasy to nie naładujesz baterii :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli robisz krótkie trasy to nie naładujesz baterii :gwizdanie:

Ja robię do pracy 10km i po 12 godzinach wracam i nie mam problemów z aku. Masz rację ale jak się ma dobry aku i sprawną instalację to te 2-4 tygodnie ostrych mrozów można tak przejeździć bez problemu. Potem jakaś dłuższa droga i się podładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadza się 10 km. ale zwróć uwagę że nadmuch goni szyba grzeje na pewno tylna radio i diabli wiedzą co jeszcze :tongue4: .Wszystko pobiera prąd.znajomy elektryk samochodowy mi tłumaczył to tak że na krótkich trasach to raz w miesiącu trzeba aku podładować że nie ma możliwości aby była dobrze naładowana i mrozy też jej w dupe dają. :good:

Jeśli jeszcze do tego dojdzie alternator który nie doładowywuje do pełna to już sam wiesz.

Jak źle napisałem to niech mnie ktoś poprawi. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie piszemy że powinien sprawdzić ładowanie :gwizdanie: bo ja tak samo użytkuję, krótkie trasy i tak jak piszesz dmuchawa na full itp. a jednak nie muszę doładowywać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie piszemy że powinien sprawdzić ładowanie :gwizdanie: bo ja tak samo użytkuję, krótkie trasy i tak jak piszesz dmuchawa na full itp. a jednak nie muszę doładowywać :wink4:

ok ale TY masz benzyne.aa przy dislu inaczej. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze długo to trwało ale udało mi sie sprawdzic ładowanie :) przy odbiornikach jak i bez jest ok aku tez wporzadku po doładowaniu prostownikiem od tamtej pory nie rozladowuje sie :>. Ale bardzo ciezko pali swiece trzeba duzo razy grzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...