Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Nowa bateria bosh s5(77/780) i problem


jarku21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow zakupiłem nowa baterie. Po zamontowaniu odpalił ale ciezko swiece grzałem kilka razy dzis juz odmowil posłuszenstwa. Jest tak samo jak na starej baterii jak wezme na noc do domu to rano odpali ale jak juz nockie spedzi w aucie w garazu rano nie ruszy. Czy to swiece ? mozna jakos je sprawdzic? czy moze nowy akumulator ,nalezy podładowac prostownikiem na poczatku? czy poprostu dac sobie spokoj bo diesle tak maja w takie mrozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś nową baterię i nie domaga? :shocked: Jesteś pewny, że to nowa? :cool1: Jakie masz objawy? Kręci i nie chce odpalic czy wogóle nie kręci? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreci dobrze ale po kilku probach bateria coraz bardziej słabnie ale nie jest tak ze kontrolki gasna całkiem. Dzis probowałem nawet z dwóch poprzez kable nie dało rady. jak aku wezme do domu i jest cieply to trzeba tak z 5-6 razy swiece pogrzac by zaskoczyl.[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 22:22_________________________________________________http://allegro.pl/akumulator-bosch-s5-77-ah-diesel-promocja-gwar-i2042501325.html ten zakupilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow zakupiłem nowa baterie. Po zamontowaniu odpalił ale ciezko swiece grzałem kilka razy dzis juz odmowil posłuszenstwa. Jest tak samo jak na starej baterii jak wezme na noc do domu to rano odpali ale jak juz nockie spedzi w aucie w garazu rano nie ruszy. Czy to swiece ? mozna jakos je sprawdzic? czy moze nowy akumulator ,nalezy podładowac prostownikiem na poczatku? czy poprostu dac sobie spokoj bo diesle tak maja w takie mrozy?

Weź do domu i przynajmniej ze 12 godzin podładuj. Wsadź do auta i pojeździj, sprawdź sobie ładowanie bez i z obciążeniem bo może alternator nie domaga. Jak wszystko sprawne a aku dalej będzie padał to oddaj na gwarancji bo ja mam taki sam tylko 63Ah i chodzi jak żyleta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe że przez mrozy nowy aku rozwala. Szukałbym przyczyny w aucie. Sprawdź jaki masz pobór prądu w spoczynku. Tzn. wszystko powyłączane. Sprawdź też ładowanie czy jest prawidłowe. Do wszystkiego wystarczy miernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem stara bateria w aucie a nowa sie ładuje w ciepłym miejscu. jutro jeszcze przetre klemy. a te grzanie swiec to normalne ze tyle razy potrzebuje?moze to wina swiec?[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 22:27_________________________________________________wpiac sie miernikiem w obwód przy zapalonym aucie i sprawdzic ładowanie na aku i przy zgarzonym jakie jest napiecie na klemach dobrze rozzumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina świec bo po jednym grzaniu powinien odpalić Czasami jak jest bardzo niska temp. to grzanie można powtórzyć.[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 22:30_________________________________________________

tak zrobiłem stara bateria w aucie a nowa sie ładuje w ciepłym miejscu. jutro jeszcze przetre klemy. a te grzanie swiec to normalne ze tyle razy potrzebuje?moze to wina swiec?[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 22:27_________________________________________________wpiac sie miernikiem w obwód przy zapalonym aucie i sprawdzic ładowanie na aku i przy zgarzonym jakie jest napiecie na klemach dobrze rozzumiem?

Bierzesz miernik i plus do plusa a minus do minusa i sprawdzasz jakie ładowanie bez obciążenia a potem sprawdzasz to samo z zapalonymi światłami, ogrzewaniem na max, ogrzewaniem tylnej szybki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok stoi stara 106 2 swiece tylko grzeja i lepiej sobie radził niz audi na nowej baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz sprawdzić jaki masz upływ prądu to wyłączasz wszystko i odpinasz klemę i pomiędzy wsadzasz miernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jutro sprawdze miernikiem ciekaw jestem co pokaze. a czy mozna sprawdzic jakos swiece? czy sa jakies charakterystyczne objawy ich niedomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sobie papier ścierny drobnoziarnisty i wyczyść dobrze klemy w środku jak również na baterii, posmaruj wazeliną

dobrze jutro sprawdze miernikiem ciekaw jestem co pokaze. a czy mozna sprawdzic jakos swiece? czy sa jakies charakterystyczne objawy ich niedomagania?

najtrafniej pewnie byś sprawdził wykręcając świecę i po przyłożeniu do masy silnika zobaczył jak grzeje ale może jest inny sposób, na dieselkach mniej się znam bo tylko raz w życiu miałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym narazie uniknac wyciagania samo wyciaganie aku 2 razy dziennie mnie wpienia przy takim mrozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym narazie uniknac wyciagania samo wyciaganie aku 2 razy dziennie mnie wpienia przy takim mrozie

Naładuj akumulato, wyczyść klemy, nasmaruj, sprawdź ładowanie to może to da jakiś pogląd na stan instalacji i aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie również to nie jest wina Akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wlepkę w ksiązce? Jaki kod odpowiadający za akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na zbyt duży pobór na postoju, a oprócz tego może być walnięta świeca(e). Spróbuj na noc go tylko odłączyć bez wyciągania z auta. Ciekawe, jaka będzie różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...