Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] CB-radio problem z działaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Tak jak już napisałem mam problem z CB. Posiadam radio Cobra IV wszystko było oki aż ostatnio zauważyłem że inne mobilki mnie nie słyszą :angry:. Nie mam problemów z odbiorem wszystko jest w jak najlepszym pozadku niestety problem jest z nadawaniem :mysli:. Może macie jakies pomysły co sprawdzić co jest przyczyną. pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

miałem kiedyś taki problem w tti 880- odbiór super a nadawanie na 5metrów i w dodatku cichutko i podpowiedziano mi tak

"Na 99% uszkodzony tranzystor stopnia mocy nadajnika.

To taka "kostka" z 3-ma wyprowadzeniami przylutowanymi do płytki z elektroniką i przykręcona od wewnątrz do blachy obudowy. Na tym tranzystorze mogą być napisy w stylu C2078 , 2SC2078, C???? . Zawsze jest literka C lub 2SC (na początku). "

Polecam ci sprawdzenie gruszki(co z tym idzie kabla) najlepiej pożyczyć od kogoś, i czy masz dobrze zestrojoną antenkę

Wiec wymieniłem i było lepiej. Lecz trafiła sie okazja i kupiłem inne cb - Valerego a ostatnio antenkę Lema 2001 i mam problem z głowy- fakt ten pierwszy zestaw co miałem na początku kosztował połowę tego drugiego ale już wiem że to mi wystarczy na dłużej- mam taką nadzieję :rolleyes:

Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania problemu :th:

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy antenka i radyjko były zestrojone razem ???

Z doświadczenia swojego wiem iż taka sytuacja pojawiła mi sie kiedy antenka i radyjko były źle zestroje... ale też wina może leżeć po stronie gruszki...

Szczerze to możemy tylko gdybać co może być przyczyną... najlepszym wyjściem było by dokładne przemierzenie radyjka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było elegancko zestrojone :> jutro sprawdze gruszke zawsze to juz jedna mozliwość z głowy :mysli:Jednak mam przeczucie ze z gruszka jest wszystko ok , problem stoi po stronie radia przynajmniej takie mam zdanie. Nie ma co gdybac i trzeba je dokładnie sprawdzic :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwna sprawa radio działa normalnie, nic z nim nie robiłem wygląda na to ze przestraszyło sie wizyty w serwisie :> dzieki wszystkim za pomoc pozdrawiam :hi:

Samo sie nie naprawiło,wygląda na to że gdzieś nie łączy,prawdopodobnie w gruszce lub we wtyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...