Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spala benzyne z gazem


darenty22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich mam pytanko odnośnie mojej instalki drugiej generacji lovato autronic ,czy mozliwe jest spalanie gazu i benzyny jednocześnie ,jakoś ostatnio dużo jej ubywa ,tankuje zawsze gdzieś powyżej jednej czwartej zbiornika ,ale ostatnio moment i pokazuje rezerwe na fisie .Dzisiaj odkręciłem przewód paliwowy na listwie i w czasie pracy na lpg paliwo leciało ,czy to jest normalne ,czy paliwo odcina jakiś elektrozawór.Bardzo proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie przełaczenia się na lpg nie powinno ci leciec paliwo. Kolego benzyna przelicza sobie kilometry z gazu i dla tego jest ten spadek poziomu paliwa , zatankuj sobie połowę zbiornika i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystich mam pytanko odnośnie mojej instalki drugiej generacji lovato autronic ,czy mozliwe jest spalanie gazu i benzyny jednocześnie ,jakoś ostatnio dużo jej ubywa ,tankuje zawsze gdzieś powyżej jednej czwartej zbiornika ,ale ostatnio moment i pokazuje rezerwe na fisie .Dzisiaj odkręciłem przewód paliwowy na listwie i w czasie pracy na lpg paliwo leciało ,czy to jest normalne ,czy paliwo odcina jakiś elektrozawór.Bardzo proszę o sugestie

Są mrozy i dlatego więcej paliwa Ci ubywa bo auto musi się dłużej nagrzewać. Poszukaj sobie na forum bo jest dość obszerny temat w tym dziale o "spalaniu benzyny i gazu". Wiedzieć musisz tylko, że nie spala Ci na raz gazy i PB. I nie w tym tkwi przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkręciłem przewód paliwowy na listwie i w czasie pracy na lpg paliwo leciało ,czy to jest normalne ,czy paliwo odcina jakiś elektrozawór.

To jest normalne, bo pompa pracuje i benzyna krąży w układzie, tylko nie jest podawana do kolektora, bo nie są załączane wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie benzyny stosowało się przy starych wtryskach mechanicznych. We wtrysku elektronicznym odcina sie po prostu zasilanie wtryskiwaczy.

dokładnie tak jak kolega pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej możliwe jest spalanie obu paliw jednocześnie, co prawie zawsze jest skutkiem uszkodzenia elementu który u mnie nazywa się emulator 4 canali :) jak narazie nie trafiłem na inne uszkodzenia gdy spalało oba paliwa.

U Ciebie oczywiście będzie jak koledzy piszą gdyż auto dostało by strasznego muła jakbyś na 2 paliach jeździł zalewając go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...