Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Mój silniczek krokowy LPG wisi sobie swobodnie na kabelkach ... możliwe?


kiślo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie 3 dni temu kupile audiczke 1.8 z LPG rok 1996 (inalacja zwykla II gen mieszalnikowa) i wyobraźcie sobie że spalanie lpg jest normalne ... w trasie 8 literków a w miescie 11. Dziś znów zaglądam pod maskę z kolegą z forum i patrzymy a tam mój silnik krokowy od lpg wisi sobie schowany gdzies tam pod przewodami nie podłączony z żadnymi przewodami od gazu tylko aby wisi na kabelkach z jednej strony!! Czy to możliwe że samochód normalnie pracuje na gazie? czasem się dławi ale tylko czasem. O co chodzi? Z góry dzięki za pomoc ;)[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 14:53_________________________________________________wygląda to tak :(

Focia0081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie nie poradził z regulacją i wstawił śrubę, a żeby nie zmieniać elektroniki, to wrzucił krokowca gdzieś od spód, żeby tylko sterownik go widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy będą 2:

-na przeglądzie miły pan diagnosta może mie c zastrzeżenia, że nie ma elektronicznego urządzenia kontrolujacego dawkę gazu

-niewłaściwie dozowana ilość lpg, co skutkuje niewłaściwą pracą silnika i rozjechaniem benzyny a w konsekwencji problem z zapalaniem i jazdą na benzynie

Do tego silnika powinna być instalacja sekwencyjna. Jest dużo dokładniejsza, steruje dawką gazu tak, jak chce ECu benzynowy no i nie ma spadku mocy przez dławienie dolotu mikserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rzeźba! kolego doprowadź instalację LPG do porządku, szkoda silnika, to że mało pali nie znaczy że jest wszystko git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraźcie sobie że spalanie lpg jest normalne ... w trasie 8 literków a w miescie 11

ale pewnie już nie ma 125km

Skoro kupiłeś z LPG czyli nie musisz płacić za instalację 2300zł

Kup staga4,listwę wtryskową i przerób na sekwencję koszt około 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraźcie sobie że spalanie lpg jest normalne ... w trasie 8 literków a w miescie 11

ale pewnie już nie ma 125km

Skoro kupiłeś z LPG czyli nie musisz płacić za instalację 2300zł

Kup staga4,listwę wtryskową i przerób na sekwencję koszt około 800zł

Jeszcze chyba by trzeba dorzucić kilka stówek na dobry reduktor :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamontować Blosa? Od razu nadmieniam - miałem, jeździłem, sam sobie wyregulowałem, przeglądy przechodziłem z mietkiem z palcem w d..., czyszczenie jak i użytkowanie to bajka, polecam. To jedyna sensowna alternatywa dla sekwencji. Fakt że na sekwencji spalanie może być np. 11litrów gazu a na blosie 13litrów ale... odchodzą ci wizyty u gazowników (bo sam sobie regulacje jak i czyszczenie blosa zrobisz), ewentualne wymiany wtryskiwaczy, listw odchodzą. Praktycznie zero spadku mocy :wink4:

Tak wyglądał blos w w202 :good:

64580cf9a2ce11eem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego OMERTA jak już bym zmieniał tą instalację to właśnie na sekwencję z racji właśnie trochę większego spalania i spadku mocy. Bo ja nie mam żadnych problemów z tym gazem tylko, że może dzięki sekwencji zyskałbym troszkę mniejsze spalanie i może dodatkowe koniki pod machą :)) dzięki chłopaki za podpowiedzi ;) na wiosne zakładam sekwencję ;) [br]Dopisany: 19 Luty 2012, 11:12_________________________________________________Panowie... wczoraj wkoncu sprawdzilem ile samochód mi pali tego gazu... wyszlo calkiem spoko bo 9 litrow... ale to w 70% trasa... ale mam takie pytanko... bo mówicie że przez to że mam instalacje drugiej generacji mieszalnikowa to samochód stracił duzo koni mechanicznych... czy jadąc na benzynie także jest mniej tych koni? bo powiem szczerze że jeśli jest jakakolwiek różnica między pb a lpg w mojej audi to naprawde bardzo mała... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mikser gazowy przesłania częściowo dolot i jest ubytek mocy na każdym paliwie. Dlatego sekwencja jest lepsza-dokładniej dawkuje paliwo i nie tłumi dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...