Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż tapicerki drzwi przednich


rav_lcj

Rekomendowane odpowiedzi

Siemandero wszystkim!!

Mam nastepujacy problem : od niedawna jestem posiadaczem ( od tygodnia :) ) Audika A4 Avant no i przyszedl czas na montaz sprawnych glosnikow w przednie drzwi. Demontaz tapicerki poszedl mi sparwnie ,ale gorzej z montazem . Wszystko jest git,ale nie moge wcelowac rygielka od zamykania drzwi ( od zamka centr ) w ta dziurke . Jest na to jakis patent? Czy moze jakos inaczej sie to zaklada?

I jeszcze jedno mam avanta 1,9 TDi 110 KM jaka mam wersje silnika AFN czy ta druga? Jak je rozpoznac i czym sie roznia?

Z gory dzieki , pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładasz tak jak zdejmujesz rygielek powinien wskoczyć na miejsce sam, a co do oznaczenie masz plakietkę w kole zapasowym tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemandero wszystkim!!

Mam nastepujacy problem : od niedawna jestem posiadaczem ( od tygodnia :) ) Audika A4 Avant no i przyszedl czas na montaz sprawnych glosnikow w przednie drzwi. Demontaz tapicerki poszedl mi sparwnie ,ale gorzej z montazem . Wszystko jest git,ale nie moge wcelowac rygielka od zamykania drzwi ( od zamka centr ) w ta dziurke . Jest na to jakis patent? Czy moze jakos inaczej sie to zaklada?

I jeszcze jedno mam avanta 1,9 TDi 110 KM jaka mam wersje silnika AFN czy ta druga? Jak je rozpoznac i czym sie roznia?

Z gory dzieki , pozdro :hi:

masz AFN-a bo AVG bylo zdajesie od 99r :wink4:

mozna powiedziec ze nie róznia sie niczym :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem... zgadzam się że wymaga to cierpliwości :) Mi wyszło dopiero z trzecim podejściem, jak nakładasz całość z góry, podnieś na tyle wysoko abyś mógł palcem lub czymkolwiek podepchnąć sobie ten rygielek w pożądaną pozycję wtedy powolutku opuszczasz boczek do dołu jak wpasuje się tam gdzie trzeba to dociskasz silnie w dół i po sprawie.

I tak jak już wspominałem... cierpliwości!!! bo łatwo w takich sytauacjach coś uje... urwać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze odswiezam temat, ale mam problem z rozebraniem tapicerki w dzwiach przednich. Nie wiem jak je rozebrac a musze sie dostac do głosniczków.

A temat sie wiaze z tym wiec szkoda zebym zakładał nowy.

Prosze o odpowiedz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdoKrycha007

nie znalazłem podobnego problemu... mam problem z tapicerką na klapie bagażnika od jego spodu. Podobno chodzi o zapchane kanaliki odpływowe wody (a4 b5 sedan 95r.). tapicerka przy podnoszeniu jest na całej długości podmoknięta i lekko zagrzybiona. Czy to powaznego cos, w seriwsie mi powiedzieli że wystarczy ją ściągnąć, przeczyścić te kanaliki i zgłowy. Ile to może kosztować bo sam raczej tego nie zrobię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze odswiezam temat, ale mam problem z rozebraniem tapicerki w dzwiach przednich. Nie wiem jak je rozebrac a musze sie dostac do głosniczków.

A temat sie wiaze z tym wiec szkoda zebym zakładał nowy.

Prosze o odpowiedz,

Odkręcasz to co jest widoczne - czyli 2 wkręty w górnej częsci od środka i na zewnatrz jesli dobrze pamietam (takie czarne nie sposób nie znaleźć). Następnie tam gdzie masz uchwyt za który łapiesz podczas zamykania drzwi - po lewej stronie wewnątrz jest czasny wkret - jego tez wykręcasz i wyjmujesz element z tworzywa, który właśnie odkreciłeś (dolna część uchwytu). Pod tym elementem powinne być 2 wkręty takie jakby mosiężne (zblizony kolor) i je tez musisz wykręcić. Jesli o niczym nie zapomniełem to masz odkrecone wszystko co trzeba i mozesz podnieść całą tapicerkę do góry (wystarczająco mocno żeby puściły zaczepy a jednocześnie ostroznie zeby niczego nie urwać). Jak puszczą zaczepy to całość do siebie i masz zdemontowane.

Mam nastepujacy problem : od niedawna jestem posiadaczem ( od tygodnia ) Audika A4 Avant no i przyszedl czas na montaz sprawnych glosnikow w przednie drzwi. Demontaz tapicerki poszedl mi sparwnie ,ale gorzej z montazem . Wszystko jest git,ale nie moge wcelowac rygielka od zamykania drzwi ( od zamka centr ) w ta dziurke . Jest na to jakis patent? Czy moze jakos inaczej sie to zaklada?

I jeszcze jedno mam avanta 1,9 TDi 110 KM jaka mam wersje silnika AFN czy ta druga? Jak je rozpoznac i czym sie roznia?

Montaz przebiega dokładnie odwrotnie - z tym że tak samo przy montażu jak i demontażu nic na chama - spokojnie, cierpliwie z wyczuciem - to nie polonez ani fiat 125p. Przykładasz tapicerke do drzwi, dociskasz, celujesz wszystkimi zaczepami na swoje miejsce, celujesz rygielek (ustawiasz tak jak ma byc) i teraz powoli i delikatnie opuszczasz całość w dół tak zeby zaczepy zaskoczyły i rygielek trafił na swoje mijsce. Jeśli jakims cudem rygielek ucieknie lub zaczep nie złapie delikatnie z powrotem do góry, poprawić i jeszzce raz. Jesli zrobisz wszystko spokojnie i dokładnie to nie powinno być problemów i wszystko powinno zaskoczyć. Jesli jakimś cudem sie nie uda mozesz bawić sie w jakies nitki druciki czy inne wynalazki - ine ma przeciwwskazan ale tez nie wydaje mi sie to koniecznie. Mnie udało się rozebrac i złożyć bez problemu i to nawet w pośpiechu i ekstremalnych warunkach (w ciągu minuty zaszło słonce i zaczeło lać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cecelowuje na ryglik i minimalnie opuszczam boczek, potem ustawiam na zawiesiachby wszystkie dobrze weszły w swoje otwry i opuszczam w dół.

nie znalazłem podobnego problemu... mam problem z tapicerką na klapie bagażnika od jego spodu. Podobno chodzi o zapchane kanaliki odpływowe wody (a4 b5 sedan 95r.). tapicerka przy podnoszeniu jest na całej długości podmoknięta i lekko zagrzybiona. Czy to powaznego cos, w seriwsie mi powiedzieli że wystarczy ją ściągnąć, przeczyścić te kanaliki i zgłowy. Ile to może kosztować bo sam raczej tego nie zrobię

Dziwne skąd w sedanie woda tam sie wdaje - w avancie woda w klapie mogła się dostać jedynie z przyłącza od spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cecelowuje na ryglik i minimalnie opuszczam boczek, potem ustawiam na zawiesiachby wszystkie dobrze weszły w swoje otwry i opuszczam w dół.

Dokładnie tak - wszystko ładnie ucelowac - a potem to już tylko w dół i po krzyku :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...