Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Właściwa praca tiptronic


Pawel L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się czy moja skrzynia Tiptronic pracuje poprawnie.

Nie posiadam VAG i moje umiejętności motoryzacyjne są praktycznie żadne.

Zmiana biegów z 1 na 2 i z 2 na 3 odbywa się relatywnie płynnie przy delikatnym dociskaniu pedału gazu i następuje w granicy 1800 - 2000 obrotów. Natomiast przy zmianie kolejnego biegu i przy trzymaniu takiego samego natężenia gazu zmiana biegu z 3 na 4 następuje dopiero przy 2400 - 2500 obrotów. Czy to jest normalne? Czasami muszę mocno go przygazować i popuścić pedał gazu, żeby przeszedł na następny bieg, co mnie troche irytuje, bo po pierwsze mam przez to wyższe spalanie, po drugie taka praca na zimnym silniku przy obecnych mrozach nie jest wskazana.

Oleju nie wymieniałem i z tego co się orientuje to wcześniejszy właściciel też nigdy go nie zmieniał.

Czy myślicie, że takie zachowanie skrzyni jest normalne?

Proszę o informację oraz o wskazanie warsztatu w Poznaniu, który zna się na dynamicznych wymianach oleju.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w trybie ręcznym jest możliwość przełączenia z 3 na 4 szybciej?

Czy jak rozgrzany silnik i olej w skrzynie to też tak się dzieje?

Przy niskich temperaturach tj poniżej 5 stopni C Tipronik uruchamia się w specjalnym trybie który specjalnie przeciąga wyżej biegi aby szybciej rozgrzać silnik , powinno to trwać około 2-3 minut , nie ma wtedy blokady sprzęgła hydrokinetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...