Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Remont Silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemano Panowie, robił ktoś z was może kompletny remont silnika 1.8 ADR ?

Chciałbym mniej więcej znać koszt, części + mniej więcej robota.

A nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji, a powoli zapowiada się na remont.

Czy może lepiej będzie wrzucić nowy silnik ?

Opublikowano

Siemano Panowie, robił ktoś z was może kompletny remont silnika 1.8 ADR ?

Chciałbym mniej więcej znać koszt, części + mniej więcej robota.

A nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji, a powoli zapowiada się na remont.

Czy może lepiej będzie wrzucić nowy silnik ?

mowiąc "remont" co masz na mysli ???

Opublikowano

nie lepiej 1.8t wsadzić?

Opublikowano
  • Autor

No właśnie nie wiem, bo jeżeli koszta są podobne co nowy silnik to chyba wolałbym wyremontować i wiedzieć co mam, a tak to kupię nowy i może się okazać że jest do remontu :decayed:

odnośnie co bym chciał w silniku zrobić to :

- Nowe Pierścienie

- Nowa uszczelka pod głowicą i planowanie głowicy

- Komplet nowych popychaczy hydraulicznych

- Poduchy silnika

- Rozrząd odrazu nowy wrzucić

- Wymiana uszczelniaczy

- Usunięcie nagaru z silnika

- Wymiana wszystkich uszczelek (dosłownie)

no to tak na tyle.

Opublikowano

Twój silnik jest uszkodzony czy tylko masz taki pomysł?

Opublikowano
  • Autor

popychacze klekoczą, oleju trochę bierze, uszczelka chyba jest generalnie walnięta, więc stwierdziłem że pora na remont, wole pewniaka :P

Opublikowano

Zawory jak mi mechanik proponował. Dobre wlotowe to 70 zł sztuka w 1.8 t jest ich 12 więc 12x 70 a wylotowe 8 sztuk po 50 zł czyli 8 x 50. Ja mam zniszczony silnik i taniej jest wstawić drugi "nowy"

Opublikowano
  • Autor

No tak, ale kupić drugi silnik, wiadomo że wolałbym z turbinką, tyle że nie wiadomo w co się wpakujesz.. i tu jest ten znak zapytania

Opublikowano

Nie jestem specem od tego ale jak masz dobrego mechanika - znajomego to Ci pomoże wybrać dobry silnik. Ważne by był na samochodzie abyś mógł go odpalić zobaczyć jak pracuje - wtedy wiesz co bierzesz;)

Opublikowano
  • Autor

no niby tak, a przełożenie silnika mniej więcej ile moze kosztować?

Opublikowano

Powinienem wiedzieć w Poniedziałek bo też czekam na koszt silnik, olej, cały rozrząd wymiana, przekładka silnika.

Opublikowano
  • Autor

spoko, jak coś to daj znać, jestem ciekaw... ;)

Opublikowano

no niby tak, a przełożenie silnika mniej więcej ile moze kosztować?

500 zl

Opublikowano

Zawsze ten sam dylemat wymiana czy remont. Ale powiem ci tak - nie da się podjąć takiej decyzji bez znania faktycznego staniu swojego motoru. Niestety żeby tu podjąć jakąś decyzję trzeba motor rozebrać bo na przykład za klekoczące szklanki może odpowiadać pompa oleju która daje słabe ciśnienie, ale zatkał się smok, albo po prostu masz zalany chu**** olej. Za branie oleju mogą odpowiadać uszczelniacze. Gdyby tak było to bardziej opłaca się remont zwłaszcza że nie są to jakieś skomplikowane rzeczy. Natomiast jak okaże się pierścienie zajechane, cylindry mają ranty itp to moim zdaniem silnik nadaje się na złom i nie warto się z nim bawić tylko wstawiać innego ADR którego idzie kupić za 800zł i po problemie. Albo oczywiście 1,8T :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Nie no jak wymiana to tylko na 1.8T z pewnością. No ale kuźwa nie mam sam warunków żeby to wszystko obejrzeć, a oddać do mechnika, to jak będzie to wszystko rozbierał to już by wypadało poprostu to zrobić.

Co do popychaczy, raz napieprzają raz nie- nie wiem o co tam chodzi...

Tak p.s dało by wrzucić silnik od audi TT? 1.8T 180 koni ?

Opublikowano

O ile się nie mylę to a4 też miało 1.8 t w 180 koniach

Opublikowano
  • Autor

no bo jak bym coś wrzucał to coś konkretniejszego już bo nie ukrywam że ADR to jedna wielka kupa dla emerytów.

Tyle że lipa, że ośka... :blink:

Opublikowano

Uściślijmy jedną rzecz. Ile chcesz wydać? Bo kolejnego ADRa wsadzisz za 1tyś. Jak chcesz robić już przekładkę to myślę że jakieś 3,5tyś na zwykłego 1,8T.

Opublikowano
  • Autor

Do 4 tysięcy jestem w stanie oddać na dobry swap.

Opublikowano

O ile się nie mylę to a4 też miało 1.8 t w 180 koniach

tak , rózni sie od zwykłego 150KM zrobionym seryjnie programem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.