Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rantowanie tarcz hamulcowych w Audi A4 B5 AFN


Majkel.a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zmieniłem jesienią tarcze hamulcowe wraz z klockami na TRW i zauważyłem, że na tarczach pojawił się rant od zewnętrznej krawędzi. Na wszystkich i to na 3-5mm. Co może być przyczyną? Przejechałem niecałe 10kkm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze masz za twarde klocki i temu zamiast sie zdzierac klocki zdziera tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam tarcze TRW ale klocki Ferodo, po podobnym przelocie jak u Ciebie, tarcze wyglądają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób foto zobaczymy jak to faktycznie wyglada

po 10tkm nie bedzie takich duzych rantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę zmieniałem klocki ale przez swoją chęć oszczędzenia na częściach i robocie nie zregenerowałem zacisków.

Koło z jednej strony cały czas delikatnie było hamowane i właśnie po podobnym przebiegu miałem zjechane klocki i tarcze hamulcową.

Od zwykłej jazdy nie powinno się tak jak u Ciebie zrobić nawet na "chińskich" tarczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to przy następnej wymianie tarcz hamulcowych i klocków po prostu zregenerować zaciski hamulcowe?

musisz to już ocenić "na pacjencie".

Możliwe, że będzie to jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Ja ostatnio jak robiłem 2gi raz hamulce z tyłu to wymieniłem wszystko - łożyska, tarcze, klocki, nowe prowadnice do zacisków i regenerowane zaciski - jak na razie po ok 5k km wszystko działa i nie widać zużycia na tarczach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko koledze na wszystkich tarczach wystepuja ranty wiec chyba nie mozliwe ze wszystkie zaciski beda do regeneracji. Obstawiam za twarde klocki nadal.

U siebie mam tarcze TRW, klocki nie pamietam. Tarcze po 30tys km wygladaja jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...