Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Pytanie o kluczyki


mm_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak otworzysz kluczyk bedziesz mial wklejona mala rurke szklana. To jest transponder.Owy transponder przechowuje kod do immobilizera. Czarna cewka/antena wokol wkladki stacyjki zbiera kod z transpondera pod wplywem fal elektromagnetycznych,tak wiec bateria nie jest do tego potrzebna. Owy kod przekazywany jest do puszki, a dalej do sterownika silnika. Jesli sie zgadzaja, to komputer umozliwi jazde. Jesli nie immo po 1 sekundzie od odpalenia odetnie doplyw paliwa. Jest prosty trik na sprawdzenie czy immo rzeczywiscie dziala.

Zajmuje sie tym nacodzien :) Dzis kazdy szanujacy sie punkt dorabiania kluczy powinien miec maszynke do kopiowania transponderow. Cena za taki to +- 150 PLN. Za immo z kodem zmiennym to juz ponad 200 i nie da sie takiego transpondera skopiowac - tylko kodowanie przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przycisk uruchamia diodę, którą możesz sobie podświetlić zamek np. w nocy (taka mała latarka). Jak Ci nie świeci to najprawdopodobniej padła Ci bateria lub dioda (przy zakupie uważaj bo spotkałem się z naciągactwem i za taką diodę wołali 20 PLN !!!!!! bo niby jakaś cudna. Znalazłem ją za 3 PLN i baterię za 6 PLN). Kluczyki dodatkowe nie mają takiego podświetlenia, przynajmniej ja nie spotkałem.[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2008, 13:23 _________________________________________________A co do immobilajzera, to sprawdź czy przy włączeniu stacyjki świeci Ci się kontrolka pomarańczowa (samochód a pod nim kluczyk). Powinna on abyć na tle prędkościomierza. Z tego co ja się orientuję to kontrolka ta oznacza immobilajzer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie audi a4 B5 mialy fabrycznie montowany immobilajzer? czy byla to opcja dodatkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak nie bylem pewny czy mam ten immobilajzer i rozebralem dzisiaj kluczyk i patrze ze nie ma tego szklanego elementu w kluczyku jak to ma miejsce np w tym temacie:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t24883.0.html;highlight=immobilajzer

a mam takie coś:

be1e3052c13a6154m.jpg

czy to oznacza ze ten szklany element jest pod tą zaślepką tak jakby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kluczyk w którym widać szklany transponder (taki jak w tym linku co podaleś) i mam też taki jak twój i pod tą zaślepką jest szklany transponder. Jak odpalasz auto tym kluczykiem to powinna zapalić się i zgasnąć kontrolka od immo na zegarach i wtedy jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie :) musze obczaić licznik wtedy bo jeszcze nie ogarniam zbytnio tego audi ;) oczywiscie zaroweczke juz rozwalilem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz dodatkowy pilot od alarmu innego,niz ori audi,to tylko przelozenie bebeszkow z pilota do scyzoryka cie ratuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie jakimś programatorem odczytać częstotliwości fal z pilota i zaprogramować scyzoryka na tą samą częstotliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie 'wylapac'' czestotliwosc pilota od alarmu

ale scyzoryki ''lataj '' na okreslonych falach chyba 433 mhz,jescze chyba na jakiejs innej,ale nie pamietam na jakiej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jakby caly hardware z pilota przeżucić do "scyzoryka"? ale czy to będzie wykonalne? zajmował się ktoś takim tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wyjac plytke i porownac ,przymierzyc,dociac,polutowac zalezy jaki masz pilot od alarmu,jakiego ksztaltu itp kiedys uczestniczylem w takim watku,gosc -jocker z oxfordu przelozyl do scyzoryka plytke z alarmu typu cobra,wiec mozesz zagadac do niego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...