Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem Jak Podpiąć Alarm do Centralnego Zamka?


melo102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas montazu alarmu w B6 , napotkalem na drobny problem zlokalisowania przewodu ACC , zazwyczaj powinien byc gdziec przy kostkach radia - nie bylo :(. Pogrzebalem w przewodach stacyjki i znalazlem - (czarno zolty).

Nastepnie napotkalem na problem jak wpiac te kabelki oznaczone na zdieciu w centralny zamek . Chcialem wpiac sie w kable w drzwiach , w przelacznik (zamykanie /otwieranie drzwi ) ale tam jest 5 kabli .

Gdzie znajduje sie centralka od centralnego ?

Czy mogl by ktos zerknac na zdiecie i pomoc : jak zlokalizowac kable i kolory, w ktore sie wpiac?

W skrocie Pomocy Pilne!

DSCF5061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego

w zasadzie to tam jest juz jakis alarm ja chce dac dodatkowa blokade .

A wiec bedzie problem zeby wpiac te 2 kabelki ?

Czy mozna jakos zaradzic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ziom :notworthy: CENTRALNY ZAMEK

> moduł w drzwiach kierowcy

> Czarny mały konektor:

-> niebiesko biały = zamykanie + komfort

-> fioletowo zielony = otwieranie

Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ziomus :>

Sprobuje tak jak napisales , dam znac czy sie udalo .

Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ociepli i będzie trochę czasu to będę u siebie podpinał i odseparuj diodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem boczek kierowcy , wszystkie kable schodzily sie jakby w module od podnosnika szyb , 3 czy 4 kostki ,byla jakas mala czarna kostka duzo pinow z dziesiec ale zaizolowana czarna tasma bardzo mocno czy to ta kostka ?,w innej widzialem bialo-niebieski ale niestety dochodzil do glosnika , :angry: chyba odpuszcze sobie i bede musial do jakiegos elektryka podskoczyc zeby znalesc te 2 kable ktore sa mi potrzebne .

Co odseparowac diodami ? jakimi? wspomiales o tym

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody prostownicze- to są takie które puszczają w jedną stronę,trzeba odseparować, dlatego że bez diod sygnał wysyłany z dokładanego alarmu(nie fabryczny bez magistrali CAN) będzie siał błędy w MK w samochodzie,co do kostki to nie wiem-jeszcze tam nie zaglądałem,opis znalazłem na klubie tj.central zamek,krańcówki i kierunki jak podpiąć,będzie trochę czasu to się za to wezmę,a na miejscu u nas raczej nikt tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie, chcesz aby ten alarm sterował centralnym zamkiem?( jeżeli tak to musisz wpiąć się w moduł komfortu.) Czy chcesz tylko, żeby uzbroił się po zamknięciu zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku dokładany alarm(nie can) ma sterować central zamkiem,czyli wpiąć się do MK tylko ktoś wie ,które to piny?bo właśnie taki opis znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekml a nie lepiej kupić bezpilotówke np ampio bp i sterować ori pilotem od centralnego zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym,że dwa klucze posiadam w tym jeden z pilotem,który zaczyna nie domagać(bateria wymieniona)alarm mam nawet na wypasie tylko analog nie can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja potrzebuje wpiac sie tak w centralny zeby alarm uzbroil sie po zamknieciu drzwi . Te zaznaczone na schemacie (czerwono) chcial bym gdzies wpiac odpowiednio, tak zeby smigac zaczelo . Niestety wciaz mam problem :wallbash:

Ziomus, te prostowniki to w kable wpiac musze , w te ktore oznaczylem na rysunku ? tak , tylko na ,,+'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...