Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] wyciek ropy - gdzie co i jak, foto


SilentMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś zauważyłem że coś mi kapie przy lewym tylnym kole. Po "pobraniu próbki" na palec, i powąchaniu, jest to zdecydowanie ropa. Załączam foto:

10gfk2g.jpg

2uzf7r4.jpg

Zanim pojadę do mechanika (nie mam dostępu do kanału... czy ktoś może mi pomóc znaleźć przeciek? Paliwo cieknie nawet przy wyłączonym silniku - bardzo powoli, około 2 krople na minutę.

P.S. Nie bardzo wiedziałem do jakiego działu to dać. Jeśli zły dział bardzo proszę o przeniesienie do właściwego.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, akurat po tej stronie idą przewody paliwowe i po prawej stronie jest także filtr paliwa. Otwórz maskę i zobacz od góry czy gdzieś przewód nie puścił (lampka i lusterko na wysięgniku będą pomocne - do zajrzenie od spodu również).

Może się okazać, że któryś wężyk od przelewu na wtryskach pękł, ale piszesz, że cieknie także na postoju, obstawiam jednak przewód powrotu, bo gdyby to był zasilający na 90% samochód zapowietrzyłby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jemu cieknie z tyłu i to do tego po lewej. Bez podniesienia auto to można gdybać sobie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu auta - i zdjęciu takiej osłony (to po niej ciekło z prawej na lewą) okazało się że jeden z przewodów jest w opłakanym stanie - a ciekło na postoju bo po prostu kapało to co się nazbierało na tej osłonie. W środę wymiana. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...