Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Przerywanie podczas pracy instalacji gazowej. Pomocy.


bartosh1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem?:

samochod na zimnym silniku (szczegolnie odczuwalne jesienia/zima) po uruchomieniu i probie rozpedzenia przerywa w zakresie pow. 2tys obrotow. Slychac chyba turbine? cos jakby chciala sie rozpedzic i nagle przerywala, do tego samochod zachowduje sie tak, jakby brakowalo paliwa (nie wiem czy to skutek tej przerywajacej turbiny?).Dodam, ze po ok 1km wszystko wraca do normy(temperatura silnika mimialnie wzrasta), silnik przestaje przerywac, zachowuje sie prawidlowo

Udalo mi sie ustalic takie fakty:

objawy wystepuja kiedy instalacja gazowa jest w trybie "stand by" (nie wiem jak to inaczej nazwac, jest to czas kiedy silnik dopiero zaczyna sie nagrzewac i pracuje jeszcze na benzynie)

objawy nie wystepuja kiedy instalacja gazowa jest zupelnie wylaczona

objawy jw- przerywanie, szarpanie, nie wystepuja po przejechaniu dluzszej trasy na benzynie ostatnio ok ~200km po czym wlalem gaz i przerywanie na wlaczonej instalacji przy zimnym silniku nie wystepowalo.

objawy wrocily po przejechaniu ok 140km na gazie...

na benzynie samochod przyspiesza bardzo dobrze, takze chyba mozna wykluczyc uszkodzenie turbiny, kabli wysokiego napiecia przeplywomierza i innego osprzetu. Wszystkie filtry (gazowe takze) i olej wymienione 2-3tys temu. HEŁP! dziekuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy benzynowe pojechały na wczasy.

Kłania się regulacja/naprawa instalacji gazowej, ale widząc twój post to raczej poszukaj polecanego gazownika w swoim rejonie.

Napisz jeszcze, jakie masz składniki tej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle można kubić kabelek do gazu i mieć regulację gratis.

Ale trzeba umieć.

No i nie wiemy co siedzi pod maską? Bo może tu tkwić problem.

LPG to szeroki temat i bez wiedzy jak to działa to można więcej popsuć niż naprawić. Niestety tyczy się to też gazowników,bo znakomita większość z nich też dokładnie nie wie jak i dlaczego to działa i jak dobrać i zamontować podzespoły.

Ja to robię sam, ale takich jak ja jest niewielu. Normalny użytkownik powinien o instalacji przypominać sobie tylko na stacji.

Poszukaj kogoś polecanego na LPG FORUM. Tam ci kogoś doradzą i naprawisz swoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor nie raczył napisac jaką ma instalację.

Do większości soft jest darmowy i nie potrzeba dodatkowych map-ów(wyj. stare KME i ZENIT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...