Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Po czym poznać dobry sprzęt do geometrii kół


Tommy Gun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słuchajcie mam takie pytanie gdyż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na forum. Chodzi o to żeby poznać czy warsztat ma pojęcie o geometrii czy nie.

Czym odpowiedni sprzęt powinien się charakteryzować, czy powinien mieć jakieś poziomice zakładane na koła ?? Czy na przykład można ustawić zbieżność na stacji diagnostycznej bez specjalistycznego sprzętu tylko mierząc poprzez najazd na szarpak ?? Kolejna kwestia czy powinno się to wszystko ustawiać na zapalonym aucie czy na zgaszonym z zablokowaną kierownicą ?

I jeszcze jedna kwestia, ponieważ zbieżność jest jednym z elementów geometrii. Diagnosta na przeglądzie mówił mi że właśnie w A4 B5 bez Q ustawia się jedynie zbieżność. A co z takimi pojęciami jak wychylenie sworznia zwrotnicy, kąty pochylenia kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprzet ktos moze miec najnowszej generacji nalepszy i najdorzszy ale jak ten sprzet jest obslugiwany przez niekompetentne osoby to nic z niego nie ma. Liczy sie fachowosc a nie sprzet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak chcesz ustawic prawidłowo zbierznosc jedź do stacji kontroli pojazdów jakiejs dobrej, nie łaszcz sie że taniej

ja znam jedną stacje co pan co zwie się diagnostą ustawia ludziom zbierznośc na urządzeniu do zbierznego pomiaru zbierznosci

włąscicielowi auta co chwile karze wjeżdzac i zjedzac na płyte

a puźniej sie dziwią. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak chcesz ustawic prawidłowo zbierznosc jedź do stacji kontroli pojazdów jakiejs dobrej, nie łaszcz sie że taniej

ja znam jedną stacje co pan co zwie się diagnostą ustawia ludziom zbierznośc na urządzeniu do zbierznego pomiaru zbierznosci

włąscicielowi auta co chwile karze wjeżdzac i zjedzac na płyte

a puźniej sie dziwią. :wink4:

Jak czekałem kiedyś w kolejce na przegląd to widziałem właśnie coś takiego. Czyli takie wjeżdżanie i kręcenie co chwila to lipa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wiedza jest tutaj na miejscu nr 1 . Ja mam starszego gościa co mi robi zbieżność na starym lampkowym ustoistwie i żeby ją zrobić to trzeba dzwonić i się umawiać na termin a w koło znam z 5 miejsc co też mają sprzęty po 40 tysia i super głowice i nie mają tyle roboty co ten mój.

On nie robi mechaniki tylko i wyłącznie zbieżność i jest w tym BDB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to wiedza, jak Koledzy pisali powyzej

sprzęt to temat drugorzedny, ja mam jeszcze na lampach i sznurkach

i chyba sie go nie pozbędę bo nigdy nie miałem poprawek :wink4: :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...