Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Różnice w popychaczach zaworowych w 1z i innych silnikach 1.9 TDI


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pilna sprawa. Kupiłem ostatnio popychacze zaworowe INA do 1.9 TDI. Założone i efektu brak, podpierają zawory dalej. Pompa olejowa wymieniona na nową i dalej to samo. Dziś mechanik dzwoni do mnie i mówi żebym mu przywiózł pudełko po tych popychaczach co kupiłem to sobie coś sprawdzi. Zawiozłem mu i co się okazało moje popychacze do 1z 90ps 95r. INA mają mieć nr 420 00 22 10 a w sklepie sprzedali mi INA 420 00 43 00 i że to na bank wina tego że mam złe popychacze założone. Jak się na to zapatrujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie popychaczy na te nowe o odpowiednim oznaczeniu i d*pa zbita, dalej się wiesza, podpiera zawory. Pompa oleju nowa z sklepu MAYLE. Jutro jadę sprawdzić ciśnienie jakie daje do poprzednia dawała 7bar przy 3500obr.

A skąd wiesz, że podpiera zawory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie popychaczy na te nowe o odpowiednim oznaczeniu i d*pa zbita, dalej się wiesza, podpiera zawory. Pompa oleju nowa z sklepu MAYLE. Jutro jadę sprawdzić ciśnienie jakie daje do poprzednia dawała 7bar przy 3500obr.

A skąd wiesz, że podpiera zawory?

Panowie z popychaczami za taka kwotę to bym uważał. Z tego co ktoś raz pisał w zeszłym roku na forum to oryginalna INA kosztowała około 60-70 zł natomiast w ASO około 100 zł. Te elementy wbrew pozorom muszą być wykonane z odpowiednią tolerancja pasowania co jest kosztowne. Popychacze są ważne ponieważ z tego co mi mówił mechanik jak nie trzymają to spada ciśnienie smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy jak przyjdzie szybciej ruszyć z 1 biegu zacznie kopcić, dławić się, nie chce się rozpędzić tylko chodzi jak by na 2 cylindry. Jak się uda zjechać szubko na pobocze to jest szansa że mu przejdzie po chwili no chyba że tak podeprze że sam zgaśnie. Jak zgaśnie sam to przez jakąś chwilę trzeba poczekać bo jak bym chciał od razu odpalić to kręci jak by nie miał kompresji. Jak się dławi to kopci na biało po czym przechodzi ten dum w czarny przy zwiększaniu obrotów silnika. Jak się uspokoi to jest wszystko ok nie kopci, jedzie jak trzeba. To podpieranie jest czasami od 2500obr do 3500 gdzie na bank podeprze na 1 biegu z pedałem w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem, po rozgrzaniu sie zaczyna cykać popychacz lub popychacze, głowica jest po wymianie prowadnic, 4 zaworów ssących oraz popychaczy INA. Na starych popychaczach klepały bardzo mocno od 1 uruchomienia. teraz na zimnym jest cicho a po nagrzaniu lekko cyka. Olej wymieniony na Mobila 10W/40. Czy mogą to powodowac źle spasowane zawory lub nie wymienione te 4 wydechy. Bo silniczek ładnie pracuje tylko to cykanie przeszkadza. Dodam ze przed remontem była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem, po rozgrzaniu sie zaczyna cykać popychacz lub popychacze, głowica jest po wymianie prowadnic, 4 zaworów ssących oraz popychaczy INA. Na starych popychaczach klepały bardzo mocno od 1 uruchomienia. teraz na zimnym jest cicho a po nagrzaniu lekko cyka. Olej wymieniony na Mobila 10W/40. Czy mogą to powodowac źle spasowane zawory lub nie wymienione te 4 wydechy. Bo silniczek ładnie pracuje tylko to cykanie przeszkadza. Dodam ze przed remontem była cisza.

Mam to samo, znaczy na zimnym cisza a na ciepłym cyka. Stawiam, że to popychacze. Jak zmienię to dam znać czy przeszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać kolego bo to jest denerwujące. Popychacze jakie mam to INA 422002200 a nigdzie nie znalazłem takiego oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...