Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki termostat 1.9 TDI AWX AVF


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam vaga a poza tym, nawet jakbym kupil to jest problem z bateria w lapku, a nie bede specjalnie po to kupowal nowej :P Wskazowka jest na 90 wiec jest 90 i juz ;] Co ty masz z tym vagiem :P Co, czujnik jest slabej jakosci i jesli jest na 90 to nie ma 90 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wskazowka jest na 90 wiec jest 90 i juz ;] Co ty masz z tym vagiem :P Co, czujnik jest slabej jakosci i jesli jest na 90 to nie ma 90 ?

Proponuję się jeszcze doszkolić , jest na forum o tym masę wątków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stwierdzasz, ze kazdy kto nie kupil termostatu w aso, jezdzi z niedogrzanym silnikiem, bo tylko termostat z aso jest dobry , a reszta to badziew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Audi A4 B6 1.9 AWX. Po podpięciu pod vaga pokazało błąd czujnika temperatury G62, objawy następujące - falująca wskazówka, podwyższone obroty silnika, spalanie też trochę wyższe... wymieniłem dzisiaj czujnik i wskazówka dalej faluje ale w trochę inny sposób , w czasie jazdy osiąga 90 lub minimetr mniej a na postoju po chwili zaczyna spadać do 70. Pytanie do kolegów, wina leży w termostacie? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to czujnik ( ORI czy zamiennik ) ? Najprawdopodobniej termostat też będzie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam vaga a poza tym, nawet jakbym kupil to jest problem z bateria w lapku, a nie bede specjalnie po to kupowal nowej :P Wskazowka jest na 90 wiec jest 90 i juz ;] Co ty masz z tym vagiem :P Co, czujnik jest slabej jakosci i jesli jest na 90 to nie ma 90 ?

Kup zasilacz samochodowy i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stwierdzasz, ze kazdy kto nie kupil termostatu w aso, jezdzi z niedogrzanym silnikiem, bo tylko termostat z aso jest dobry , a reszta to badziew ?

Nie koniecznie, ale większość oferowanych zamienników ma dosyć krótki żywot, w ASO i tak kupujesz Behra, jedyna różnica to że jest nabite na stopce logo audi i numer OE, a z drugiej numer Behra foto oryginalnego termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik, niestety po podpięciu pod vaga dalej pokazuje błąd czujnika... czy jeśli komp pokazuje błąd czujnika to zawsze to będzie wina czujnika czy równie dobrze może to być niesprawny termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik, niestety po podpięciu pod vaga dalej pokazuje błąd czujnika... czy jeśli komp pokazuje błąd czujnika to zawsze to będzie wina czujnika czy równie dobrze może to być niesprawny termostat?

a jakie objawy? mniej jak 90 i słabe grzanie to pewnie termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy 90 , przy wytracaniu prędkości ( postój na światłach) temperatura spada do ok 70, później znowu rośnie... wymieniłem czujnik temperatury bo pod vagiem pokazywało jego błąd, kupiony zamiennik i dalej pokazuje błąd ;( czujnik felerny czy termostat wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz błąd czujnika to tam szukaj przyczyny , termostat zostaw w spokoju ... przyjrzyj się też wtyczce i okablowaniu tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie jazdy 90 , przy wytracaniu prędkości ( postój na światłach) temperatura spada do ok 70, później znowu rośnie... wymieniłem czujnik temperatury bo pod vagiem pokazywało jego błąd, kupiony zamiennik i dalej pokazuje błąd ;( czujnik felerny czy termostat wymienić?

to może być czujnik, chyba przy zepsutym termostacie nie złapał byś 90-tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, może faktycznie coś z kablami i wtyczką nie tak, popatrze... (podwyższone spalanie i czasem obroty skoczą powyżej 1000, kontrolka od świec raz gaśnie w sekundę po włączeniu zapłonu a czasem świeci sie najdłużej z wszystkich i dopiero gaśnie) robert. a gdzie mogę kupić ory czujnik bo w mojej małej mieścinie tylko sklepik i przez to ten zamiennik :facepalm: jaki może być koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORI czujnik tylko w ASO ( nie polecam z allegro itp. ) koszt ~ 120 zł + oring ( wiem , że drogo ale warto raz a dobrze )

---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 11:10 ----------

Dla [AVF] [AWX] [AVB] i jeszcze wielu innych nr. 059 919 501 A ( zielony ) , N 903 168 02 - oring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz silnik ?

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:14 ----------

Już pisałem nie raz , że na starym forum łatwiej było bo każdy w swoim profilu miał wpisany kod silnika a teraz to taka lipa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popytaj w najbliższym jakimkolwiek salonie - oni też sprowadzają ori części do Audi. Ja też jezdziłem ponad 70km do salonu Audi, ale kolega mi powiedział, żebym zamówił w Seacie o 40km bliżej, a ostatnio zamówiłem w Fiacie (u mnie - bez dojazdu) i też przyszło trochę drożej, ale nie muszę jechać i tracić czasu i na paliwo :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym ASO "VW GROUP" dostaniesz ORI część do AUDI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI 130 AWX, 2 lata temu niemiec dolożył DPF ale to chyba nie ma znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno masz czujnik jaki podałem wyżej , musi być zielony na 4 piny :wink:

Chyba , że wymieniłeś jakiś inny czujnik :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...