Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Kodowanie Licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Address 17: Instruments Labels: 8E0-920-9xx-8E2.LBL

Controller: 8E0 920 930 JX

Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D29

Coding: 00101

Shop #: WSC 00000

2 Faults Found:

01315 - Transmission Control Module

49-00 - No Communications

01304 - Radio

49-10 - No Communications - Intermittent

Masz błąd radia tzn. brak komunikacji z nim ( nie wiem jakie masz czy seryjne czy jakies dokładane )

Drugi błąd to tez brak komunikacji ze sterownikiem skrzyni ale to wynika z przekladaką.

Pytani brzmi czy od skrzyni nowej ciągneliscie tez instalacja bo tu tkwi problem .

Opublikowano
  • Autor

Radio jest oryginalne navigation plus. Ale zastanawiam się nad ty kodem, czy nie powinno być 1045 dla manuala.

Instalacje do skrzyni tylko ciągnąłem do czujnika cofania.

Opublikowano
  • Autor

Który sterownik powinienem jeszcze przekodować po przeróbce na manual. Przekodowałem silnik na coding 02012 ,ABS/ESP na 04255,liczniki. A licznik nie działa, gdzie może być problem?

Bo A4 B6 prędkość czyta z czujników ABS/ESP???

Opublikowano
  • Autor

Silnik 2.5TDI V6 114KW AYM

Skrzynia 6-cio biegowa oznaczenie GAZ

Opublikowano
  • Autor

Orientuje się ktoś, co trzeba jeszcze przekodować żeby zadziałał prędkościomierz po przekładce?

Przekodowałem: Silnik na 02012, ABS/ESP na 04255, liczniki na 01045.

Z góry dziękuje!!!

Opublikowano

predkosc powinien czyta z skrzyni, u mnie tak jest przynajmniej, ja zmienilem sterownik i po problemie

Opublikowano
  • Autor
predkosc powinien czyta z skrzyni, u mnie tak jest przynajmniej, ja zmienilem sterownik i po problemie

U mnie nie ma czujnika prędkości na skrzyni, ani na manualnej ani multi nie było, ja w sterowniku wgrałem nowy soft.

Opublikowano

Śledzę temat na bieżąco i byłem pewien, że problem tkwi w odpowiednim kodowaniu.

Przejrzałem schematy i o to co znalazlem.

Ze sterownika automatycznej skrzyni sygnał prędkości podawany jest oddzielnym przewodem, który na schemacie nie jest w żaden sposób opisany.

Dla skrzyni manualnej z czujnikiem prędkości jest on podłączony do 32 pinowej zielonej kostki licznika pod pin nr.5 przewód brązowo-czerwony.

czujnik_pr_d_manul.jpg

A wg. schematów skrzyni multitronic, ten sam pin licznika jest podłączony do sterownika automatycznej skrzyni przewodem o takim samym kolorze.

Przewód brązowo-czerwony idzie z J217 do J285 T32/5

Multitronic_A44.png

Czyli tym przewodem jest w multitronicu podawany sygnał prędkości pojazdu do licznika.

Teraz nasuwa się pytanie czy wystarczy odpowiednie kodowanie, czy potrzebny jest czujnik prędkości w skrzyni. :eusathink:

Opublikowano
  • Autor

Bardzo dziękuje!!!

Czyli ten przewód muszę podłączyć do czujnika prędkości na skrzyni, ale ja na skrzyni nie mam czujnika prędkości (czujnik powinien znajdować na korku wlewu oleju do skrzyni na lewej półośce, a u mnie niema jest sam korek bez czujnika) . ą ta skrzynia pochodzi od a4 b6 2.5tdi.

Podobno te audi 2.5 odczytują prędkość z czujnika ABS.(z tego co się dowiadywałem to mi tak mówili)

I teraz jak to można sprawdzić?

Opublikowano

Do 2002r. prędkość była czytana z czujnika w skrzyni, a od 2003r. prędkość jest czytana z czujnika ABS tyle udało mi się znaleźć.

Opublikowano
  • Autor

A więc sprawa się wyjaśniła, kodowanie jest teraz ok.

Kolego Bromchit miałeś racje z tym kablem brązowo-czerwonym, podpoiłem ten kabel pod masę i licznik zaczął wariować.

I teraz mam pytanie czy da się dokupić czujnik do tej mojej skrzyni?

A może da się przerobić żeby czytała prędkość z ABS/ESP jak po roku 2003?

Opublikowano

Tu masz numer czujnika do manuala.

Czujnik jest taki sam w większości skrzyń manualnych (być może we wszystkich).

czujn_pr_dko_ci.jpg

Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzięki!!!

Zaraz poszukam czujnika, i go zamówię.

  • 7 lat później...
Opublikowano

Witam Kodowanie 1045 w konale 60 wyłączyło mi na liczniku pasek biegów ze skrzyni , dzięki i pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.