Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Poszukuje rozpiski pinów


daffi0808

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje rozpiski pinów od sterownika skrzyni Multitronic od Audi A4 B6 2.5AYM 2002r.

z góry dziękuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podpowiecie ni który pin z tych schematów służy do włanczania światła wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pin M16, M17 dochodzi do lewarka zmiany biegów, a nie do sterownika skrzyni?

A nie wiesz jaki trzeba doprowadzić biegun (+ czy -) żeby zadziałały światła biegu wstecznego.

Dlatego się dopytuje bo przerabiam z multi na manual , mechanika już zrobiłem jeszcze zostało mi podłączyć czujnik światła wstecznego i prędkościomierz.A orientujesz się gdzie jest czujnik prędkości w A4 B6, bo na skrzyni nie ma tam innego czujnika jak od wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma czujnika prędkości na skrzyni, to info o prędkości brane jest z czujnika ABS-u.

Tu masz schemat do skrzyni manualnej:

wiat_a_cofania.jpg

Trzeba tylko podłączyć włącznik świateł cofania ze skrzyni manualnej, w miejsce tego z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automatycznej nie było wtyczki od czujnika cofania tam szła jedna wtyczka do sterownika skrzyni.A ja teraz szukam który to pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automatycznej nie było styczki od czujnika cofania tam szła jedna wtyczka do sterownika skrzyni.A ja teraz szukam który to pin.

Szukaj po kolorach przewodów. Sposób podłączenia jest w obu taki sam (nawet kolory przewodów na obu schematach są takie same), dlatego napisałem, że wystarczy podpiąć ten z manuala w miejsce tego z automatu. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie światłem wstecznym odbywa się przez MCE. Wiec chyba trzeba szukac polaczenia skrzynki z MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten pin M16, M17 będzie szedł tą wiązką co do sterownika skrzyni czy wiązkom kabli co jdą do wybieraka zmiany biegów.

kolego Letallec bardzo nie wiem co to znaczy MCE i gdzie tego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul Centralnej Elektryki. Poszukaj bo jest jeden porzadny watek na forum o MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten pin M16, M17 będzie szedł tą wiązką co do sterownika skrzyni czy wiązkom kabli co jdą do wybieraka zmiany biegów.

M16, M17 to jest pin nr. 15, w czerwonym 17-sto pinowym złączu.

Nie wiem czy to wiązka do sterownika czy do wybieraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki!

Mógłbym cię jeszcze prosić o schemat przekaźnika j 226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki!

Mógłbym cię jeszcze prosić o schemat przekaźnika j 226

Napisz jaki problem z tym przekaźnikiem.

Czyżby chodziło o rozrusznik?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o rozrusznik (ten przekaźnik jest od rozrusznika i światła wstecznego), ja żeby odpalić samochód po wyjęciu sterownika skrzyni wyciągnąłem ten przekaźnik i go zmotykowałem.A powinienem dołączyć tylko minus a nie wiem jaki kolory kabli szły od tego przekaźnika do sterownika(jeden który pozwalał odpalać P/N a drugi od światła swtecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o rozrusznik (ten przekaźnik jest od rozrusznika i światła wstecznego), ja żeby odpalić samochód po wyjęciu sterownika skrzyni wyciągnąłem ten przekaźnik i go zmotykowałem.A powinienem dołączyć tylko minus a nie wiem jaki kolory kabli szły od tego przekaźnika do sterownika(jeden który pozwalał odpalać P/N a drugi od światła swtecznego.

Poprawiłem schematy w moim pierwszym poście, bo przez omyłkę wrzuciłem schematy do automatycznej skrzyni, ale nie multitronica.:kwasny::oops: moja wina :wstydliwy:

Na tym fragmencie schematu masz przekaźnik J226.

Multitronic_A41.jpg

Przewód biało-brązowy steruje obwodem rozrusznika, a przewód brązowo-żółty obwodem świateł cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc!!!

Problem rozwiązany wszystko działa, Światło cofania działa i rozrusznik też działa!

A może orientujesz się jak zakodować czujnik prędkości, prawdopodobnie czujnik prędkości jest razem z czujnikiem ABS/ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...