Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie o concert II


Rekomendowane odpowiedzi

Gala możesz zakodować VAGiem, domyślnie jest chyba wyłączony.

kodowanie

moduł 56 - Radio

Adaptacja

Kanał 66

0 = GALA active

1 = GALA inactive (or Bose Audio Pilot installed)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak się uda to zrobię kolegą ;-))

Co zrobisz??? :blink:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś znaleźć bez kabla, w menu radia funkcje GALA, możesz spróbować tego:

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?67826-ALL-B5-ALL-B5-Chorus-Concert-menu-serwisowe

Wszystko ładnie tylko ta jest manual dla B5 i concert/chorusa I, a pytanie dotyczyło B6 i concerta II i obawiam się że sytuacja jest taka sama jak z klimatronikiem i z poziomu radia nie da się tego ustawić. Próbowałem to ustawić dzisiaj u siebie nie niestety nie zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie tylko ta jest manual dla B5 i concert/chorusa I, a pytanie dotyczyło B6 i concerta II i obawiam się że sytuacja jest taka sama jak z klimatronikiem i z poziomu radia nie da się tego ustawić. Próbowałem to ustawić dzisiaj u siebie nie niestety nie zadziałało

oj tam od razu obawy, wystarczy MENU przejrzeć :wink:

Z instrukcji obsługi Concert II:

Po naciśnięciu przycisku MENU dłużej, niż dwie sekundy, wywołane zostanie menu dla nastawień podstawowych.

Na wyświetlaczu pojawia się pierwszy punkt z menu: TIMER 1 START.

Po ponownym naciśnięciu tego przycisku przechodzi się z jednego punktu menu do drugiego. Obowiązuje przy tym następu-jąca kolejność:

?TIMER 1 START

?TIMER 2 START

?TP VOLUME

?GALA

?MAX ON-VOLUME

?RADIO/NAV

? PHONE

Wskazówka

Po czasie ok. 10 sekund gaśnie wskazanie odpowiedniej funkcji na wyświetlaczu i ponownie nastawiony zostanie poprzedni tryb pracy.

Nastawienia zostaną zapamiętane automatycznie.

Funkcja TIMER 1 START

Za pomocą tej funkcji istnieje możliwość nastawienia czasu zegarowego i zapisu komunikatów drogowych.

W ten sposób kierowcy dostarczane są każdego ranka w drodze do pracy i każdego wieczora w drodze do domu zawsze aktualne komunikaty drogowe.

Są przy tym do dyspozycji dwa odrębnie nastawiane zegary.

<strona 9>

Po obróceniu pokrętła następuje włączenie wzgl. wyłączenie funkcji.

?OFF: funkcja jest wyłączona.

?00:00: funkcja jest włączona, czas zegarowy może zostać wprowadzony.

Od nastawionego czasu zegarowego, radio przechodzi na okres dwóch godzin w stan gotowości zapisywania komunikatów drogowych.

Jeżeli przykładowo czas zegarowy zostanie nastawiony na 7:30, zapisane zostaną wszystkie przyjęte komunikaty drogowe od godziny 7:30 do 9:30.

?Po naciśnięciu przycisku stacji nastawia się liczbę godzin.

?Po naciśnięciu przycisku stacji nastawia się liczbę minut.

Czas zegarowy można również nastawiać

obracając pokrętło.

Funkcja TIMER 2 START

Przy nastawianiu obowiązują te same czynności, które zostały wymienione wcześniej dla nastawiania TIMER 1 START.

Wskazówki

Zapisane komunikaty drogowe mogą zostać wywołane przez naciśnięcie przycisku TP . Patrz również strona 16.

Wszystkie odebrane komunikaty drogowe zostaną zapisane. Ponieważ jednak pojemność pamięci urządzenia wynosi tylko 4 minuty, starsze komunikaty drogowe są zastępowane nowszymi.

Funkcja TP-VOLUME

Głośność, z jaką podawane będą komunikaty drogowe jest podwyższona, może jednak zostać indywidualnie dopasowana.

?Obrócić przycisk obrotowy w lewo, aby obniżyć głośność komunikatów drogowych.

?Obrócić przycisk obrotowy w prawo, aby podwyższyć głośność komunikatów drogowych.

Funkcja GALA

?Obrócić przycisk obrotowy w lewo, aby obniżyć poziom głośności systemu GALA (ciszej).

?Obrócić przyciskiem obrotowym 3 w prawo, aby podwyższyć poziom głośności systemu GALA (głośniej).

<strona 10>

Funkcja MAX ON-VOLUME

Zasadniczo radio włącza się z taką samą głośnością, jaka była nastawiona przed wyłączeniem, jeśli nie została przekroczona maksymalna głośność przy włączeniu.

Ponieważ każdy kierowca indywidualnie dopasowuje głośność, funkcja ta umożliwia ograniczenie poziomu głośności przy włączaniu.

?Obrócić przycisk obrotowy w lewo, aby obniżyć maksymalny poziom głośności przy włączeniu.

?Obrócić przycisk obrotowy w prawo, aby podwyższyć maksymalny "poziom głośności przy włączaniu.

Wskazówka

Poziom głośności przy włączeniu może zostać podwyższony maksymalnie do wartości 15.

Funkcja RADIO/NAV

Za pomocą tej funkcji można nastawiać obniżenie poziomu głośności urządzenia dla wskazań nawigacyjnych.

?Obracać przycisk obrotowy w lewo, aby zmniejszyć różnicę siły głosu dla wskazań nawigacyjnych. Wskazania będą podawane ciszej.

?Obracać przycisk obrotowy w prawo, aby zwiększyć różnicę siły głosu dla wskazań nawigacyjnych. Wskazania będą po-dawane głośniej.

Funkcja PHONE

Można ustalić, który z głośników ma być głośnikiem dla rozmów telefonicznych, wskazań nawigacyjnych wzgl. systemu ob-sługi dźwiękowej SBS.

LEFT: głośnik z przodu, z lewej strony;

LEFT + RIGHT: głośnik z przodu z lewej i z prawej strony;

RIGHT: głośnik z przodu, z prawej strony.

? Obrócić przycisk obrotowy (19 w lewo albo w prawo, aby nastawić wybrany głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę w drodze do domu. A jak idzie zakodować funkcję fader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę w drodze do domu. A jak idzie zakodować funkcję fader?

A co ty chcesz tu kodować? Wciskasz klawisz Menu 3 razy (zdaje się) i masz dostęp do FADER.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w chorusie II

Przecież wątek dotyczy Concerta II ...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wątek dotyczy Concerta II ...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Moja wina powinienem napisać że chodzi o chorusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ci nagram film i wrzucę linka bo widzę że jak nie zobaczysz to nie uwierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie masz głośników z tyłu? :)

Ja mam Chorusa II z nagłośnieniem Audi High Sound - 10 głośników i na pewno jest Fader tam gdzie piszę

Kolego wiem co mam bajer jest taki że mam 10 głośników i co lepsze wszystkie grają. Radio kupiłem od jednego gościa z forum i tak jak ci piszę niema ustawienia fader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...