Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Jak wzmocnić poduszki silnika i skrzyni biegów ???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie związane z modami mechanicznymi. Planuję zrobić swoją Audi 1.8T (dodam, że to jest A6 APU) na jakieś 220-250 kM. Zobaczymy jak finanse pozwolą. Polecono mi przed takimi modami wzmocnić poduszki silnika i skrzyni. Stąd moje pytanie. Jak wzmocnić poduszki silnika i skrzyni ?? Kupuje się mocniejsze czy przerabia się seryjne. Pomóżcie proszę :(

Opublikowano

Kupujesz poliuretanowe poduszki i masz spokój.

Opublikowano
  • Autor
Kupujesz poliuretanowe poduszki i masz spokój.

A drogie są takie poduszki ?? I ile mniej więcej poduszek idzie pod silnik a ile pod skrzynię ?? Przepraszam za pytania tego typu ale jestem zielony z mechaniki i dopiero się uczę swojego auta stąd te pytania.

Opublikowano
Kupujesz poliuretanowe poduszki i masz spokój.

Poliuretanów do wzdłużnych 1.8T nie widziałem :whistling: za to do poprzecznych są i kosztuą 1000pln. :suicide_anim:

220-250KM to nie jakieś wielkie moce i ori poduchy jak nie zmęczone to jeszcze dadzą radę.

Opublikowano

Przecież to narmalna moc, S4 ma ile KM? I jakie poduszki? Prędzej wykończysz sprzęgło niż poduszki.

Koniec tematu.

Opublikowano
  • Autor
Przecież to narmalna moc, S4 ma ile KM? I jakie poduszki? Prędzej wykończysz sprzęgło niż poduszki.

Koniec tematu.

I o to mi chodziło. Dziękuję :)

Opublikowano

Proszę bardzo.

Na jakiej turbinie rezasz?

Opublikowano
  • Autor
Proszę bardzo.

Na jakiej turbinie rezasz?

I tu właśnie się zastanawiam. Mam napęd na przód więc z mocą nie poszaleję bo auto ma służyć na co dzień i zimą raczej nie bardzo z dużą mocą na FWD. Dlatego zastanawiam się jaka turbina byłaby najlepsza żeby bez wysiłku dmuchała tak pomiędzy 220 a 250 kM. Zastanawiam się też na stosunkiem koszt efekt. Nie znam się za bardzo na mechanice zwłaszcza na silnikach turbo ładowanych i ich przeróbkach dlatego szukam wszelkich porad w tym zakresie. Nie wiem czy wystarczy mi K03s czy lepiej wziąc K04 czy też zainwestować w jakiegoś garreta. Poradź coś :) Z góy dodam, że zdaję sobie sprawę, że zmianom pewnie będzie podlegać IC, wtryski, nie wiem jak z pompą paliwa, pewnie wydech przelot. Z racji kosztów pomału montuje poszczególne elementy. Wsadziłem już DP, zmieniłem DV na aluminium, TIP i przewody podciśnienia na silikon. Przed wsadzeniem turbiny chcę najpierw włożyć FMIC i zmienić wydech (nie wiem czy to dobra kolejność) na koniec wsadzić turbinę i pojechać na program. Może doradzisz coś w zakresie przeróbek i ich kolejności żeby osiągnąć zakładana powyżej moc. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Co myślisz np. o hybrydach ??

Opublikowano

o 1,8t i jego rezaniu jest wszytko na forum

Opublikowano

Jak AJU napisal a dodam, ze gt28rs bedzie w sam raz i z zapasem...

Opublikowano

Zapraszamy do tematu: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?1342-B5-B6-B7-Modyfikacje-1-8T

Z tym, że gt28rs wymusza trochę zmian mechanicznych i sam pewnie tego nie ogarniesz, a K04 sam zamontujesz, potem program i pod 240 podejdzie. Czytaj, czytaj...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.