Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak wzmocnić poduszki silnika i skrzyni biegów ???


mart73301

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie związane z modami mechanicznymi. Planuję zrobić swoją Audi 1.8T (dodam, że to jest A6 APU) na jakieś 220-250 kM. Zobaczymy jak finanse pozwolą. Polecono mi przed takimi modami wzmocnić poduszki silnika i skrzyni. Stąd moje pytanie. Jak wzmocnić poduszki silnika i skrzyni ?? Kupuje się mocniejsze czy przerabia się seryjne. Pomóżcie proszę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz poliuretanowe poduszki i masz spokój.

A drogie są takie poduszki ?? I ile mniej więcej poduszek idzie pod silnik a ile pod skrzynię ?? Przepraszam za pytania tego typu ale jestem zielony z mechaniki i dopiero się uczę swojego auta stąd te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz poliuretanowe poduszki i masz spokój.

Poliuretanów do wzdłużnych 1.8T nie widziałem :whistling: za to do poprzecznych są i kosztuą 1000pln. :suicide_anim:

220-250KM to nie jakieś wielkie moce i ori poduchy jak nie zmęczone to jeszcze dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to narmalna moc, S4 ma ile KM? I jakie poduszki? Prędzej wykończysz sprzęgło niż poduszki.

Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

Na jakiej turbinie rezasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

Na jakiej turbinie rezasz?

I tu właśnie się zastanawiam. Mam napęd na przód więc z mocą nie poszaleję bo auto ma służyć na co dzień i zimą raczej nie bardzo z dużą mocą na FWD. Dlatego zastanawiam się jaka turbina byłaby najlepsza żeby bez wysiłku dmuchała tak pomiędzy 220 a 250 kM. Zastanawiam się też na stosunkiem koszt efekt. Nie znam się za bardzo na mechanice zwłaszcza na silnikach turbo ładowanych i ich przeróbkach dlatego szukam wszelkich porad w tym zakresie. Nie wiem czy wystarczy mi K03s czy lepiej wziąc K04 czy też zainwestować w jakiegoś garreta. Poradź coś :) Z góy dodam, że zdaję sobie sprawę, że zmianom pewnie będzie podlegać IC, wtryski, nie wiem jak z pompą paliwa, pewnie wydech przelot. Z racji kosztów pomału montuje poszczególne elementy. Wsadziłem już DP, zmieniłem DV na aluminium, TIP i przewody podciśnienia na silikon. Przed wsadzeniem turbiny chcę najpierw włożyć FMIC i zmienić wydech (nie wiem czy to dobra kolejność) na koniec wsadzić turbinę i pojechać na program. Może doradzisz coś w zakresie przeróbek i ich kolejności żeby osiągnąć zakładana powyżej moc. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Co myślisz np. o hybrydach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak AJU napisal a dodam, ze gt28rs bedzie w sam raz i z zapasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do tematu: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?1342-B5-B6-B7-Modyfikacje-1-8T

Z tym, że gt28rs wymusza trochę zmian mechanicznych i sam pewnie tego nie ogarniesz, a K04 sam zamontujesz, potem program i pod 240 podejdzie. Czytaj, czytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...