Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Prośba o analizę logów, grupa 003, 011


ptaku999

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego są metody wyjmowania urwanych świec żarowych bez ściągania głowicy. Mam Vito i w tych autach nie da się wykręcić normalnie świecy żarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego świecie były oryginał z ASO. Auto stoi u mnie na dworzu wiec moze to była przyczyną ich szybkiego przepaleniu. Co do pęknietej świecy. Świeca nie pękła na gwincie, tylko tam przy samym koncu gdzie sie rozgrzewa jakies 3-4mm zostały w srodku a resata wyszła wiec to nie wina za mocno przykreconej świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj zrobiłem diagnostyke silnika u znajomego ze wzgledu na turbo. Okazało sie i z mam przeładowane. Zaworu egr wogole nie widzi. Przewody do gruszki jak i do n75 byly popekane. Jutro palnuje ich wymiane. jakies pomysly na naprawe tego samemu czy konieczna wizyta u mechanika? wspomne iz ostatnio na trasie okolo 35km turbo wogule niedawało a w drodze powrotnej jak by wszystko wrociło do normy. czy bardzo to szkodzi turbo? co ztym zrobic silnik A4 B5 1.9tdi 110km afn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego odłamka wyjąć malutkim magnesem? Są teraz takie cuda, że wolałbym pobawić się w wyjmowanie tego kawałka niż zdejmować głowicę.

Ewentualnie robisz tak: odkręcasz kolektor wydechowy, kręcisz ręcznie wałem aż podniesie się zawór wydechowy, a przez otwór świecy żarowej dmuchasz sprężonym powietrzem z kompresora.

Musi wyskoczyć taki kawałek.

Ewentualnie cienki wężyk wkładasz przez otwór wtryskiwacza i robisz podciśnienie - zasysasz. Też powinno złapać śmiecia.

Jak nie to magnesujesz kawał drutu i tak długo szukasz aż wyciągniesz.

Już podałem ci 3 sposoby, a zajęło mi to 2 minuty.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto juz zrobione, koszt 750 zł za calosc. Turbo nie bylo do czyszczenia tak jak tutaj pisaliscie wystarczylo przeczyscic EGR. Co do kawalka swiecy zostala zdjeta glowica. W kazdym razie auto teraz jezdzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z logów definitywnie wyglądało że Turbawka do czyszczenia , a czyszczenie EGR-u nie zlikwiduje problemu.(bo niema z tym nic wspólnego).

Może nie wszystko ci mechanik powiedział.

Poza tym jak za ściągnięcie głowicy , czyszczenie EGR-u i wymianę świec 750zł wydaje mi się trochę dużo!!!

Z ciekawości zrób jeszcze log 011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo czy mało to pojecie względne, auto zrobione wiec temat uznaje za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...