Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Głuchy stuk z prawej strony


rafand76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

i znowu po zimie cos wyszlo :( jak tylko zrobilo sie cieplej to uslyszlaem, ze z prawej strony dobiega głuchy stuk. Stuk ujawnia sie w czasie przejezdzania przez hopek, jak kolo wpadnie w nierównosć i wyadaje mi sie, ze slychac rowniez na kocich łbach.

Wczesniej wymieniane byly dolne wahacze, drazek i końcowka drązka. Zatem to chyba odpada. Amorki byly sprawdzane w zeszlym roku i mialy ponad 70%. Co moze byc? Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dwa dni temu miałem podobny problem tez wachacze amorki wszystko o kej od stacji diagnostycznej do mechanika i tak w kółko i którys z kolei stwierdził luzy na zacisku od hamulca tam są dwie gumowe "tulejki" gdzie przechodzą śruby na imbus 7 trzymające zacisk ten luz powodował że klocek hamulcowy nie był odpowiednio dociskany i "latając tam sobie" wyrobił w jarzmie małe wgłebienia wiec włozyłem dwie małe blaszki aluminiowe aby unieruchomić klocki wymieniłem gumki koszt 18 zł i po sprawie cisza i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobne objawy, okazało się że łączniki stabilizatora były do wymiany. Na samochodzie nie było widać luzów, ale po zdjęciu okazało się że gumy w łącznikach są zerwane. Po wymianie było wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi. O wymianie łaczników juz dawno myslalem, zatem trzeba bedzie to zrobic. A z tymi klockami to tez mam pewne podejrzenia, bo przy cofaniu i skrecaniu w lewo mam dziwny metaliczny stuk. Co ciekawe, w zimie w czasie mrozów tego nie odgłosu nie ma, jak tylko zrobi sie cieplej to sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że się podłączę do wątku, ja mam też jakieś dziwne odgłosy-stuki właśnie jak przejadę przez policjanta takiego większego lub szybko przejadę przez poprzeczną nierówność, niedawno przed mrozami wymieniłem wahacze górne i łączniki stabilizatora, początkowo myślałem że może amory mi siadają ale czemu tak metalicznie stuka no chyba że amor tak dobija, jestem otwarty na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...