Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Problemy z doładowaniem turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich jestem od niedawna uzytkownikiek A4 z 1z-tem, zakupiłem go 2 miesiące temu w niemczech. Mama problem z cisnieniem doładowania. po podpieciu vaga i pomiarów na bloku 011 wykazuje mi ciśnienie bezwzgledne ok 1,6 bara przy obciążeniu i rozgrzanym motorze, wydaje mi sie że to za mało?

Auto jakby sie muli.

Turbina jest sucha, auto dobrze pali na zimnym silniku, spalanie jest w granicach 6l/100km, zrobiłem 5000 od kupna i wymiany oleju i stan jest bez zmian, brak błędów na vagu, ogólnie jest ok ale ten "muł" .

Cóz to może być, moze ten N75

prosze o radę :)

Opublikowano

Turbina żeby w 1Z osiągneła 1.6 bara to jeszcze się nie spotkałem.Przeładowuje Ci i to dużo.Mi na maxa w golfie dochodzi do 1,2 bara ale zaraz zbija do fabrycznego 0,8-0,9bara.Coś masz nie tak.Zobacz wężyki od N-75 a najlepiej to zmostkuj(połącz) niebieski z czerwonym i zobacz czy Czy Ci dalej przeładowuje.Masz notlauf????

Opublikowano
  • Autor

tzn. 1,6 z cisnieniem atmosferycznym czyli [0,6 samego doładowania]

Opublikowano

kolega pewnie zasugerowal sie 1,6mbar minus atmosferyczne czyli pewnie okolo 0,6bara wychodzi ze laduje

Opublikowano
  • Autor

tak dokładnie tak (0,6 bara)

no własnie ale co może byc przyczyna takiego cisnienia

turbo do wymiany? mam nadzieje ze nie :confused4:

Opublikowano

jezeli nie mozesz zrobic pelnych logow(najlepsze rozwiazanie) to oblukaj przewody do IC oraz wezyki do N75 i ewentualnie podmien go na nowy

Opublikowano

nie napisałeś czy bardzo dymi :?:bo to istotne, logi by się zdały dynamiczne :mysli: . Gdy Turbo przeładuje będzie bład 00575

Opublikowano
  • Autor

Jak się da to umieszcze logi dynamiczne

ale przy 3000Rpm mam 0,6 bara doładowania

auto (nie dymi) i na pewno nie ma przeładowania ani zadnych błedów

jakie elemety sa jeszcze odpowiedzialne za doładowanie w (1z) ??

oprócz turbo

serdecznie prosze o radę :), moze ktos tez tak kiedys miał

Opublikowano

Jak się da to umieszcze logi dynamiczne

ale przy 3000Rpm mam 0,6 bara doładowania

auto (nie dymi) i na pewno nie ma przeładowania ani zadnych błedów

jakie elemety sa jeszcze odpowiedzialne za doładowanie w (1z) ??

oprócz turbo

serdecznie prosze o radę :), moze ktos tez tak kiedys miał

caly uklad dolotowy musisz sprawdzic .. moze IC masz nieszczelny .... ?

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za podpowiedz z dolotem :), sprawdze szczelnośc i dam znac co sie zmieniło

Opublikowano

0,846 BAR`a (bez atmosfery) - tyle powinna pompować turbina w 1Z w zakresie 2000-3500 rpm.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.