Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż tylnej składanej kanapy


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, może ktoś będzie wiedział, jak zdemontować tylną dzielona składana kanapę w sedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własne nie wiem jak się do tego zabrać ,temat o niedzielonej znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i jak? udało się zdemontować kanapę? Ja mam podobny problem - nie mogę w ogóle złożyć kanapy - zablokował się cały mechanizm otwierania dzielonych siedzeń (obydwa). Nie chcę szarpać i urwać czegoś bo to pewnie sam plastik, ale może ktoś pomoże (miał podobny problem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego richie83 pomyliles watek - ten dotyczy demontazu kanapy a nie zlozenia/rozlozenia

poczytaj tutaj

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?232076-Zablokowanie-sk%B3adanej-tylnej-kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdemontujesz oparc bez ich zlozenia :facepalm:

uzyj troche sily przy skladaniu 1/3 czesci oparcia - to idzie jako pierwsze

---------- Post dopisany at 16:07 ---------- Poprzedni post napisany at 16:02 ----------

jesli masz avanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sedana. Niestety - dzisiaj znów próbowałem - "wsiadłem" do bagażnika i próbowałem "delikatnie" nogami złożyć siedzenia - ani drgną. W jednym w ogóle nie ma bębenka na kluczyk a dźwigienka od zwalniania przesuwa się lekko - aż za lekko - i wydaje mi się, że niczego nie zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to inna sprawa

w sumie to niemam dobrej wiadomosci dla ciebie, jesli nie wyskakuje ci czerwony cypelek - mozesz miec zlamana wewnetrzna konstrukcje zamka

foto mojego uchwytu co mam na sprzedaz

jesli czujesz ze dzwigenka raczej nic nie przesuwa/nie ciagnie ze soba to zapewne polamane jest cos w srodku

dsc047042.jpg

hmmm slabo to widze, nie obejdzie sie bez dlubania, wiercenia, lamania itp tego uchwytu zamkowego, gdyz bez odblokowania kanapy nie opuscisz jej oraz nie wyciagniesz oparcia

mozesz sprobowac dostac sie do zaczepu pomiedzy oparciami 1/3 -2/13 na dole do karoseri jest przykrecony zaczep,

potrzebny bedzie torx20 albo mniejszy, odkrec i wyciagnij taka jakby pokrywke

teraz bedziesz mógl uniesc ktora kolwiek czesc kanapy lekko do gory a jesli uda ci sie przeslizgnac jakos bokiem to czad

ale za daleko nie wysuniesz gdyz caly czas bedzie trzymac uchwyt oparcia ktory podejrzewamy ze jest ulamany

jednak przy tak odsunietym oparciu masz wiecej mozliwosci rozwalania tego zamka,

generalnie caly zamek jest przykrecony do stelaza 2 srubami ktorych nie widac,

zasloniete od gory raczka pod nia jest srubka - widac to na foto - jak ja odkrecisz cala konstrukcja obudowy zamka zacznie sie ruszac i wtedy jesli sie zdecydujesz ja polamac odsloni ci srubki ktore trzymaja

sprobowac warto, moze sie uda

---------- Post dopisany at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany at 22:23 ----------

proponuje jeszcze zrobic taki zabieg, zanim zaczniesz to co napisalem powyzej

nic nie da naciskajac od strony bagaznika, to pogarsza sytuacje

naciskac trzeba od strony kabiny w kierunku bagaznika w po stronie gdzie jest uchwyt kanapy

najlepiej niech jedna osoba wsiadzie do srodka i zapiera sie z calych sil w strone oparcia a ty reka ruszaj tym uchwytem az wyskoczy ci czerwony znaczek

jak sie uda stawiasz wode :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos usiadzie w srodku i dobrze zapiera w oparcie

do poki nie wyskoczy ci czerwona blokada nie ciagnij za kanape

jak otworzysz oparcie trzeba bedzie wyregulowac ten bolec co jest przykrecony do karoserii z boku - to jego wina ze zamek nie jest w stanie sie odblokowac,

mam nadzieje ze sie uda w przeciwnym wypadku mega dlubanie cie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowicznie się udało - szersza częśc oparcia, w którym nie było bębenka zamka w końcu się poddała - po wyrównaniu tego co zostało po bębenku za pomocą śrubokręta (włożyłem do środka i "wycentrowałem" pozostałości) na dźwigience otwierającej połowę oparcia pojawił się lekki opór. Po kilkunastu próbach wyskoczył czerwony znaczek i złożyłem oparcie. Węższej części z działającym zamkiem (z wkładką bębenkową) niestety ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz wersje z zamkami

moze oczywiste pytanie - ale rozumiem ze najpierw kluczykiem przekreciles zameczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra :wink:

skoro mowisz ze z jedna dzwigienka nie czujesz zadnego kliku ruszajac nia to napewno cos sie polamalo - aby naprawic trzeba rozebrac itp.

PS: jak miales otwarta te wieksza czesc mogles odrazu pobawic sie tym bolcem z boku auta - za ktory kanapa sie zaczepia - i wyregulowac go tak aby kanapa lekko sie zaczepiala i odczepiala, wystarczy miec oczkowy klucz chyba 19 do tego imbus 6 i temat ogarniesz w pare minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niestety winna jest budowa całego podzespołu. Nie wiem czy przekomplikowali sprawę, czy po prostu z wiekiem większość elementów się na tyle zużywa, że odmawia posłuszeństwa (z takim działaniem nie spotkałem się w samochodach średniej klasy wyprodukowanych przed 1995) ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż kanapy dzielonej (sedan):

1. Składasz kanapę ( i ty tu już chyba utkwiłeś :S ).

2. Między częściami kanapy na dole, pod plastikową "zaslepką" znajdziesz śrubę. Odkręć i wyjmij ten mechanizm dociskowy.

3. Lekko unieś i przesuń mniejszą część kanapy w lewą stronę, aż całkiem zejdzie z bolca od strony drzwi.

4. Analogicznie z większą częścią kanapy.

Możesz też spróbować wyciągnąć jedną część jak już odblokowałeś z niej ten zamek. Powinno wg mnie zadziałać :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...