Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap afn>>>avf/awx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jako że zaczyna delikatnie przepuszczać turbinka- trochę oleju znalazłem na łączniku pod IC, pompa paliwa też zaczyna się pocić gdzieś z tyłu, pasowało by w przeciągu 10 kkm wymienić rozrząd a przy okazji wymienić profilaktycznie szklanki i po przeliczeniu kosztów: regeneracja turbo 800-1000, pompa max 1000, rozrząd 500 z groszami plus robocizna i wychodzi grubo ponad 3k a 110KM w Q trochę mało... zastanawiam się nad zakupem kompletnego AVF ok 3,5kzł i wstawienia go. Wiadomo że będzie to młodsza jednostka i być może z mniejszym przebiegiem moje ma 270kkm oficjalnie a nieoficjalnie to chyba więcej..... Pytania:

- czy potrzebne są nowe wiązki elektryczne i sterownik silnika

- czy da się przełożyć np klimę?

- czy da się to spiąć ze skrzynią DGW/ na jesień zmieniona z obecnym przebiegiem 90kkm

- czy układ wydechowy trzeba rzeźbić?

- ile to może kosztować przekładka od wyciągnięcia silnika do zamontowania i odpalenia nowego silnika.

- czy na śląsku/ BB i okolice robił takiego swapa i czy może kogoś polecić.

- co oprócz silnika i osprzętu(pompowtryski, pompa, turbinka) trzeba coś zanabyć?

- co z ABS? trzeba coś rzeźbić? hamulce? pompa hamulcowa? ogrzewanie, wspomaganie itp

-jak z licznikami?

- szukałem ale nie znalazłem tutaj pełnego opisu swapa- możecie podesłać linka jeśli takowy jest?

- może graty się sprzeda i na robociznę będzie słupek na pewno ok- oleju nie bierze prawie nic- tyle co przez turbo uciek, alternator itp.

pozdrawiam, z góry dzięki za zainteresowanie

czy dać sobie spokój i remontować klekota... choć te dodatkowe koniki niutki piechotą przydały by się :D

Opublikowano
  • Autor

czyli:

nowy silnik+ komp

czy skrzynia może zostać? prawie nówka i kompletnie nowe sprzęgło z dociskiem- 10kkm zrobione

ale dalej nie wiem co z resztą? klima, abs...

Opublikowano

Wg mnie skrzynia powinna podejść bez problemu - co do sprzęgła nie wiem

.

Opublikowano
  • Autor

dodam tylko że jest to quattro- może to ułatwi odpowiedź na temat sprzęgła? czy oprócz seba1-2 (z podanego linka) ktoś jeszcze przeszczepiał silnik w podobnej konfiguracji: skrzynia 5 biegowa z B5 i silniczek z B6 ?

Opublikowano

skrzynia podejdzie stara i sprzegło też

Opublikowano

Co do ABS i hamulców nic się nie zmieni.

przewody gumowe od nagrzewnicy w stronę silnika

zamontowanie pompki paliwowej

Wspomaganie tez będzie pasować

A co do klimy to już wyjdzie w praniu czy ori rurki będą idealnie pasować ale zawsze można przerobić uchwyty sprężarki i dobrać pasek

Opublikowano
  • Autor

czyli ma to sens.... czas zbierać mamonę na nowy silniczek :)

Opublikowano

klima pasuje tylko spreżarka musi zostać stara + stara łapa z rolką napinającą

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.