Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpie - co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, na pierwszym, drugim biegu, czasami jeszcze na 3 biegu czuc szarpanie calym samochodem, jakby sie dlawil, nie wiem czy to silnik czy cos innego. Jak dam gazu oczywiscie tez dlawienie ustepuje. Ale zaraz przy spokojnej jezdzie sie pojawia. Nie wystepuje to za kazdym razem. Miał ktos tak co to moze byc? Dodam ze raz mialem tylko niedawno taki przypadek ze na postoju wariowala mi wskazowka od obrotow.

Druga rzecz jaka mnie denerwuje jak silnik schodzi z obrotow na biegu to "rzezi, chręchocze" (skrzynia?) nie wiem co to jest, przy zmianie biegow miedzy biegami tez slychac ten odglos....

Prosze o pomoc. dzieki

Opublikowano

pompa spietrzajaca w zbiorniku

powietrze w przewodach

uszkodzona tandem pompa

uszkodzone pompowtryskiwacze

uszkodzony ktorys z czujnikow

bez diagnozy VAG-iem trudno cos powiedziec.

szuranie, to dzwiek turbiny schodzacej z obrotow.

Opublikowano

a czemu nie wziąłeś pod uwagę sprzęgła ?

Opublikowano

a może DPF się regeneruje

Opublikowano
a może DPF się regeneruje

blb nie ma dpfa ;).

podepnij VAG. Najlepiej podjedz na spota to koledzy pomogą.

Opublikowano
  • Autor

A co to jest spot?

Opublikowano
a czemu nie wziąłeś pod uwagę sprzęgła ?

poniewaz by szarpalo na kazdym biegu. a na wyzszych bylby uslizg sprzegla.

Opublikowano

blb nie ma dpfa ;).

Dziwne ze BLB nie ma DPFa :)

Pierwszy raz o tym słyszę :)

Opublikowano

blb nie ma dpfa ;).

Dziwne ze BLB nie ma DPFa :)

Pierwszy raz o tym słyszę :)

TO teraz juz wiesz i się nie dziw. Nie ma i już. :cool1:

To tylko jeden z powodów, dla którego korzystniej kupić BLB niż BPW... :whistling:

Opublikowano
  • Autor

Zna moze ktos jakis serwis w trojmiescie gdzie moge podjechac z tym?

Opublikowano
Zna moze ktos jakis serwis w trojmiescie gdzie moge podjechac z tym?

to nie jest miejsce na reklamy!!! - Musashi

Opublikowano
  • Autor

Dodam jeszcze ze pali mi teraz autko, moze inaczej komputer mi pokazuje 10,2/100 przy normalnej jezdzie w miescie, zauwazam tez lekki dymek jak dam w rure, dymek raczej jasny, widac go w nocy jak ktos z tylu jedzie....

Na postoju rowniez coraz czescie zdarza sie ze szarpie (obroty)....

Moze ktos domysla sie co to moze byc ?

Opublikowano
Dodam jeszcze ze pali mi teraz autko, moze inaczej komputer mi pokazuje 10,2/100 przy normalnej jezdzie w miescie, zauwazam tez lekki dymek jak dam w rure, dymek raczej jasny, widac go w nocy jak ktos z tylu jedzie....

Na postoju rowniez coraz czescie zdarza sie ze szarpie (obroty)....

Moze ktos domysla sie co to moze byc ?

Przecież napisałem Tobie jakie mogą być przyczyny.

Wszystkie objawy wskazują na problem z pompowtryskiwaczami, ale przyczyna może leżeć i gdzie indziej.

Bez diagnostyki można sobie gdybać, zastanów się - jak bez żadnych konkretnych informacji, zdalnie zdiagnozować problem? Napisaliśmy że niezbędne jest podłączenie samochodu do komputera i....????

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witaj. Ja mam teraz te same objawy szarpanie skoki obrotów ale też nie wiedziałem jaka jest przyczyna komputer pokazał mi błąd.

P0407 EGR CZUJNIK B - ZWARCIE GND tylko teraz może ktoś wie co to za zwarcie czy w EGR-ze czy to w jakiejś kostce czy wtyczce która jest do niego podłączona. A ty masz model który ma pompę oleju na łańcuszku czy na kółkach zębatych mi to strasznie rzęziło ale przerobiłem pompe i głos silnika nie do poznania. Mam ten model właśnie BLB nieudany silnik.

---------- Post dopisany at 14:28 ---------- Poprzedni post napisany at 14:28 ----------

Witaj. Ja mam teraz te same objawy szarpanie skoki obrotów ale też nie wiedziałem jaka jest przyczyna komputer pokazał mi błąd.

P0407 EGR CZUJNIK B - ZWARCIE GND tylko teraz może ktoś wie co to za zwarcie czy w EGR-ze czy to w jakiejś kostce czy wtyczce która jest do niego podłączona. A ty masz model który ma pompę oleju na łańcuszku czy na kółkach zębatych mi to strasznie rzęziło ale przerobiłem pompe i głos silnika nie do poznania. Mam ten model właśnie BLB nieudany silnik.

---------- Post dopisany at 14:34 ---------- Poprzedni post napisany at 14:28 ----------

Witaj. Ja mam teraz te same objawy szarpanie skoki obrotów ale też nie wiedziałem jaka jest przyczyna komputer pokazał mi błąd.

P0407 EGR CZUJNIK B - ZWARCIE GND tylko teraz może ktoś wie co to za zwarcie czy w EGR-ze czy to w jakiejś kostce czy wtyczce która jest do niego podłączona. A ty masz model który ma pompę oleju na łańcuszku czy na kółkach zębatych mi to strasznie rzęziło ale przerobiłem pompe i głos silnika nie do poznania. Mam ten model właśnie BLB nieudany silnik.

---------- Post dopisany at 14:34 ---------- Poprzedni post napisany at 14:34 ----------

Witaj. Ja mam teraz te same objawy szarpanie skoki obrotów ale też nie wiedziałem jaka jest przyczyna komputer pokazał mi błąd.

P0407 EGR CZUJNIK B - ZWARCIE GND tylko teraz może ktoś wie co to za zwarcie czy w EGR-ze czy to w jakiejś kostce czy wtyczce która jest do niego podłączona. A ty masz model który ma pompę oleju na łańcuszku czy na kółkach zębatych mi to strasznie rzęziło ale przerobiłem pompe i głos silnika nie do poznania. Mam ten model właśnie BLB nieudany silnik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.