Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AVG Quattro a FWD - są różnice w mapach?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam pytanie: czy fabryczne mapy w silniku AVG różnią się dla wersji Q i FWD?

Czy dla Q jest jakieś ograniczenie momentu przy niższych obrotach? Moje AVG + Q ma słaby dół i zaczyna jakoś jechać dopiero od 2700~2800 rpm... Wcześniej było podobnie z tym, że pow. 3000 rpm wcale się nie wkręcał (przyczyną było uszkodzone koło kompresji turbiny). Turbina została zmieniona (założyłem turbo z AWX po regeneracji), kat wywalony, dolot wyczyszczony, przepływka zmieniona ale auto dalej nie jedzie... Co prawda turbo teraz pompuje jak należy i od tych 2800 rpm czuć plecy aż do ~4000 rpm ale dołu nie ma... :(

Logi robiłem ze znajomym ale live i nie mam zapisanych :( Wychodzi na to, że w dolnym zakresie nie ma paliwa, zadane jest powiedzmy 40 mg a daje ledwie 30...

Silnik pracuje idealnie, równo, w ogóle nie dymi (ale też nie ma pewnie czym...). Sprawdziliśmy chyba wszystko, łącznie z podmianą kompletu wtrysków...

Pomysłów co dalej brak... Czy po zmianie turbiny konieczna jest korekta softu żeby osiągnąć choćby serię dla AVG???

Opublikowano
  • Autor

czy naprawdę nikt nie ma pomysłu gdzie szukać przyczyn mojego problemu? Czy może to normalny stan? help!!!

Opublikowano

korekta była by wskazana, szczególnie że założyłeś turbinę z innego silnika, kiedyś jak miałem jeszcze turbinę z AWXa to też nie chciał za bardzo jechać do ~2,5tyś

Opublikowano
  • Autor

program oczywiście będzie modyfikowany ale liczyłem na to, że najpierw uda się osiągnąć serię tak, żeby modyfikować 100% sprawny motor... Poza tym zastanawia mnie, że paliwo "nie goni" za powietrzem... choć przepływka sprawna... co jeszcze może zaniżać wymaganą ilość paliwa?

Opublikowano

A skad przypuszczenie ze nie ma serii? Co koledzy w dziale logow mowia na nie? Robiles j?

Opublikowano

w sterowniku masz 3 mapy: FWD, automat i quattro ... kodowanie zmieniasz vagiem, ale i tak zmieniłeś turbo więc wymagana korekta.

Opublikowano

problem nie tkwi w sofcie tylo w mechanice Twojego auta ...

Opublikowano
  • Autor
problem nie tkwi w sofcie tylo w mechanice Twojego auta ...

Spanky, co konkretnie byś podejrzewał...?

co do logów, w środę będzie trochę czasu to zrobię i wrzucę...

Opublikowano
  • Autor

no niestety logów nie udało się dziś zrobić ale mam pytanie:

czy przyczyną takiego stanu rzeczy jak opisałem na początku może być złe ustawienie śruby zderzakowej dźwigni kierownic turbosprężarki?

Turbina, tak jak pisałem, po regeneracji więc wirnik wyważony, sztanga wyregulowana no i raczej zderzak też powinien być odpowiednio skręcony ale może coś spaprali i teraz jest problem?

Czy ktoś z Was regulował ten zderzak na zamontowanej sprężarce? Da się?

Opublikowano

nic to nie da,jezeli turbo sie pozno budzi to z braku spalin.Sprawdz napiecie RSW bo moze ktos sie bawil nastawnikiem i tu pies pogrzebany

Opublikowano
  • Autor

napięcie 0,74 V

Opublikowano

to zrob logi.Albo zmien auto

Opublikowano
  • Autor

a i owszem, zmienię. Na B6 w quattro. Jak tylko zrobię B5 i się najeżdżę ;)

Jutro logowanie w planie.

Opublikowano
Jutro logowanie w planie.

Szkoda ze nie zacząłes od tego...

Opublikowano
  • Autor

zacząłem od tego, tylko nie zapisywałem a śledziłem z kumplem "na żywo". W dolnym zakresie obrotów wygląda jakby było mało paliwa bo wielkość rzeczywista jest sporo mniejsza od zadanej, na tyle, że nawet ograniczenie dymienia nie ma co robić... Dziś niestety nie udało mi się zlogować auta z braku czasu, może w przyszłym tygodniu... :(

Poniżej wrzucam logi jakie zrobiłem jeszcze na starej, uszkodzonej turbinie, jak widać 3400 obr/min przekroczyć było ciężko... Własnie po tym logowaniu od razu wywaliłem turbo na stół żeby czyścić - niestety nie było co czyścić... ;/

Log (0 - 003,008,011)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.